Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
brane
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.01.2019
Lokacija : sombor

HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? Empty
PočaljiNaslov: HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?   HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? EmptyUto Jan 15 2019, 23:25

ako neko ima ugrađen ovaj uređaj HHO gas, zanimalo bi me njegovo iskustvo u korišćenju, obzirom da imam u planu da u svoju Nubiru 1.6 SE ugradim LPG, a čitam i o tom HHO-u ponešto... pa koliko je to bezbedan sistem uopšte i vredi li ?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?   HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? EmptyČet Jan 17 2019, 23:29

Možda je neko i imao, ali u svetlu tehničkih pregleda i atesta, verovatno je skinuo... Teorijski, dobra je zamisao, jer se elektrolizom vode, zapravo vodenog rastvora natrijum hidroksida dobija vodonik, koji sagoreva zajedno sa gorivom u cilindru i daje jaču eksploziju. Praktično, sistem je kabast i teško se reguliše količina vodonika koja se ubacuje u motor (možda ovo nije potpuno ažurna informacija). Za bezbednost ne znam, vodonik je eksplozivan gas u smeši sa kiseonikom, pa ga ja u svoj auto ne bih stavljao Smile
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?   HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? EmptyPet Jan 18 2019, 08:19

Колега dixy  је у праву. Код нас се не може добити А-тест за ту врсту надоградње у возило. Не постоји у законским оквирима. 

Друго, поставља се питање дуготрајности самог агрегата. Како је колега већ навео, ствара се већа експлозија (потисак) на чело клипа, самим тим трпе лежајеви (летећи, лежећи) радилица....итд...

Нисам никада био против алтернативе (што се тиче горива) али овај тип не бих никада уградио....

ТНГ је већ друга ствар, он јесте погонско гориво, а не помоћно (као генератор водоника), мада и ТНГ има свеј нус појаве у агрегату. У оба аутомобила имам уграђен ТНГ, чисто да не би било нејасноћа.
Nazad na vrh Ići dole
brane
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 06.01.2019
Lokacija : sombor

HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?   HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? EmptyPet Jan 18 2019, 23:51

Vaša dva komentara samo mi potvrđuju i moja neka saznanja, da se ipak okrenem proverenom, znači TNG je ipak sigurnija varijanta... mislim da ću tako i uraditi.
Nego, čisto sam mislio da možda neko ima ugrađen sistem HHO pa da nam prenese ovako iz prve ruke... trgovci su nešto ipak drugo...

i još jednom, hvala daba974 da rešim onaj problem sa senzorom...
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?   HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? EmptyNed Apr 07 2019, 20:46

ja sam u tacumu ugradio HHO koji sam sam napravio i skunuo sam ga posle nekog vremena.
problem je kod automobila koji imaju ECU dakle lambda sonde da ocitavanje se tesko nasteluju da rade na HHO, naravno postoje skupe varijante sa Ecu za HHO ali to je mnogo skupa varijanta a usteda je samo oko 20%.
Totalno druga prica je kod Automobila sa karburatorima, Prijatelj sa kojim sam zajedno radio taj HHO je u smoj Dizel automobil ugradio HHO i vozio ga godinama uz ustedu ok 50%.
teoretski nebi trebalo da bude problema sa automobilom na HHO ako je motor u dobrom stanju uz redovno odrzavanje ali ja sam odustao od te varijante jer se na novijim automobilima neisplati.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? Empty
PočaljiNaslov: Re: HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?   HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupovina Kalos
» KLIMA UREĐAJ
» ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU.....
» Daewoo kalos 1.4 16v iskustva
» Daewoo Tacuma 1.6 b iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: