Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU.....

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... Empty
PočaljiNaslov: ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU.....   ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... EmptySub Sep 25 2010, 08:20

Molio bih sve ucesnike foruma koji imaju iskustva sa obicnim plinskim uredjajem za lanosa da napisu nesto o tome: kako ide koliko trosi, koliko slabije vuce..sve probleme oko njega, kao i gde ga ugraditi...
hvala pirat
inace Lanos je 1.5 99" -osnovna ver.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... Empty
PočaljiNaslov: Re: ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU.....   ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... EmptyNed Sep 26 2010, 10:34

pretpostavljam da bi mogao donekle da se uporedi sa mojom dvojkom 1,6.jedino sam ja stavio od keca karburator,ali ovako i pali i vozim na plin iako to nije preporucljivo zbog pr.benzinske pumpe,i sklopova kroz koje ide benzin iako provozam ga na benz.50km.kad se setim .trosi od 8 do max10l plina na 100/km. zavisi kako vozis.zimi bi trebalo obavezno ga paliti na benz.e da vozilo na plin spali zadnji lonac ocas.
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... Empty
PočaljiNaslov: ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU.   ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... EmptyNed Okt 24 2010, 21:45

Razlika u ceni vakumskog i sekvencijalnog sistema je danas tako mala da niko ne bi trebalo da se dvoumi.Ja kada sam ugradjivao gas u jesen 2006 razlika je bila više nego duplo.Istrošio se za auto pa nisam imao drugi izbor i ugradio vakumski kod Narandzića u Sirigu.Prešao sam 60 000 km. i za to vreme zamenio filter gasa i emulator dizni.Štelovanje i podešavanje se podrazumeva kod vakumskog sistema.Troši mi nešto preko deset litara gasa,sa klimom to se penje na trinaest,četrnaest.Inače lanos je 1600 kubika 16 ventila 78 kilovata multipoint četri dizne i uglavnom je gradska vožnja.Za ugradnju u Novom Sadu i okolini preporučujem servis Dora u Novom Sadu i servis Stanišić u Futogu.Jedini ugradjuju originalne delove i dobiješ ono što platiš.Znaju svoj posao i korektni su.Svako naknadno ugradjivanje koje nije fabričko praviće probleme i problemčiće i na to svi moraju biti spremni.Verovatno se pitate zašto ja nisam ugradio kod njih.Nisu hteli ni da čuju za običan vakumski bez lambda kontrole.Razlika tada od 180 evra mi je bila velika.Kod Narandzića može sve.Detonaciju nisam imao ni jednu,auto lepo ide,mirno radi,sve u svemu može i običan vakumski ali se ne isplati kad je razlika u ceni od sekvencijalnog stotinak evra a kvalitet uredjaja višestruko pouzdaniji i isplativiji.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... Empty
PočaljiNaslov: Re: ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU.....   ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU..... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ISKUSTVA SA OBICNIM PLINSKIM UREDJAJEM NA LANUSU.....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» HHO uređaj, ima li ko iskustva sa ovim uređajem ?
» Daewoo Nubira iskustva
» Presvlake Iskustva i ideje?
» Daewoo kalos 1.4 16v iskustva
» Daewoo Tacuma 1.6 b iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: