Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kupovina Kalos

Ići dole 
+2
bokilava
baba
6 posters
AutorPoruka
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyPet Apr 08 2011, 22:04

Pozdrav dragi forumasi,

voleo bih od vas da cujem komentare za ovaj model, jako nam se dopada [zeni i meni], mogli bi ga uzeti jedino polovnog, do 3.400e zbog kreditne sposobnosti. Pod komentarima mislimo na savete pri kupovini, sta da savetujemo majstore u servisu da pogledaju sa posebnom paznjom.

Vidim da se vecina Kalosa nudi sa toniranim staklima, ne znam koliko je to u suprotnosti sa postojecim Pravilnikom.

Hvala unapred!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyPet Apr 08 2011, 23:54

Dobrodosao,
sto se tice samog modela, ja ga licno slabo poznajem al siguran sam da ovde ima neko ko ce ti pomoci, a sto se tice toniranih stakala, za to ne moras da brines, nije lepljena folija nego su fabricki ''paljena'' tako da nema tog propisa koji ce ti zabraniti da vozis takav auto.
Uzdravlje i uzivaj na forumu cheers
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySub Apr 09 2011, 08:01

dobro nam dosao ja sam prosle godine pazario Kalos 1150 kubika 72ks 2003g do sad samo tekuce odrzavanje posle 2004 ih je preuzeo sevrolet
pod istim imenom a kasnije to je postao Aveo unuta sve isto i delovi isti vrlo je konforan za tu klasu malo za grad je odlican ima sve ABS klimu
elektro podizace da ti ne nabrajam imas na forumu ima nas tu nekoliko pa procitaj inace kao sto vidis na forumu vrlo malo je kvarova na kalosu
a i delovi su prosecnih cena ako te nesto posebno interesuje napisi i karakteristike tog sto hoces da pazaris
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySub Apr 09 2011, 08:06

zaboravi da ti kazem moj je toniran plavkasto super su odradili to je fabricki i mislim da je to ono zatamnjenje do 25%
ali to nema veze po zakonu ce skidati one folije skroz zatamnjene valjda hoce da nas slikaju kako vozimo za neka nova
izmisljena dokumenta
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySub Apr 09 2011, 13:39

Trenutno se razmisljamo izmedju dve varijante, motor 1.2 i motor 1.4 benzinci, 2004 i 2003 godiste. Za ovaj drugi ne znam punu specifikaciju.

Koji motor je bolji, kolika im je potrosnja? Isto nas zanima koliko bi izasao veliki servis ako bude bilo potrebe za tim [okvirno]? Danas ne radi servis pa ih nisam mogao dobiti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySub Apr 09 2011, 15:07

ja imam 1.2 ali da ne budem subjektivan ipak treba malo vise snage 1.4 mu vise lezi potrosnju nemoj da gledas po
fabrickim merilima oba u gradu trose od 8 do 10 a na otvorenom 6 do 7 orjentaciono jer to zavisi od stila voznje
a u gradu kreni preko gazele pa izmeri potrosnju veliki servis nisam radio ali oko 30000rsd pozovi servis pitaj
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySub Apr 09 2011, 19:03

Dragi moji,

eto danas sam bio u pregovorima, covek odborava vodjenje auta u servis [Kalos 1.2], doduse iz treceg pokusaja ..."ne verujem majstorima" ... "mogu oni da dodju i ovde sa laptop-om" ... doduse pokazao mo je dokumentaciju, mogao sam da buljim u nju satima.

Startovao sam motor, u leru se gotovo nije cuo, pri dodavanju gasa oseti se blago trzajuce vibriranje, ne znam da li je to normalno ili je u pitanju slabija izolacija ili, ne daj Boze, istrosenost motora. Diskovi su ulubljeni, rekao bih da je mnogo vise presao od proklamovanih 90k. Kad je otvorio haubu na spojevima kucista motora sam primetio kako izvire crna linija necega, sporadicno. Na drugim motorima Kalosa to nisam primetio [da li je to neki gel ili izolacija?]

Tip je delovao ok, vidi se da je izverziran, dovlaci automobile, mada je ostavio i razloge za sumnju ... naime auto nije na njega nego na trece lice jer se tako cuva od poreza!? Dobro slozena prica ili ima takvih situacija? Usput me savetuje kako je kes kredit bolji, "sta ce vam auto kredit" ... za kes kredit kamata 16% a auto kredit 11% - sitnica ... mozda mu nije prijatno da se novac uplacuje trecem licu, jer banka trazi da prodavac otvori racun na koji se uplacuje novac ... ili ...

Moram reci da sam prilicno zbunjen ... alien
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySub Apr 09 2011, 20:10

Ja bi ti rekao sta ja licno mislim o tome... on sigurno nece dovesti kvalitetan auto i zaraditi na njemu 200e, nego ce doterati krsinu koju ce on i njegovi majstori da doteraju u picikato stanje jer zeli da zaradi u cugu soma evra, ovo je Srbija i tako svaki prosecni srpski ''biznismen'' razmislja.
Obavezno oteraj kod majstora i to kod nekog kojem verujes ne nekog kojeg on preporuci kao dobrog. Skoro svi koji se bave preprodajom kola igraju se sa kilometrazama, menjaju navlake za pedale, rucice menjaca, sve gde bi se najbolje videli tragovi eksploatisanja... mislim pogledaj ovako, auto je star 8-9 godina i presao 90K km, vazi al malo sutra, pa ne sluzi strancima auto za izlozbu pa ga vozi jednom mesecno. Sto se tice kreditiranja, ''lizingiranja'' i ostalog u to se ama bas nista ne razumem, znam samo da na kraju izadje mnogo vise:) na zalost i to je isto Srbija. Oteras ti to lepo kod majstora, on pogleda kaze svoje misljenje, kaze ti sta je to crno, zasto trza (sigurno ne trza zbog lose izolacije, ili sam ja nesto pogresno razumeo), ako majsto kaze da je ok onda razmisljaj o kreditu, ako on kaze da mu je nesto sumnjivo nemoj da se smoris, ne moras da kupis bas taj, ima jos kola, polako, ne kupuje se auto svaki dan. Sto ih vise vidis bolje za tebe. Nisam imao nameru da te odaljim od kupovine, vec samo da uputim dobronameran savet da otvoris jos jedan par ociju i usiju i kod njega, a boga mi i u banci. Srecno bravo
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySub Apr 09 2011, 20:37

bokilava ::
Ja bi ti rekao sta ja licno mislim o tome... on sigurno nece dovesti kvalitetan auto i zaraditi na njemu 200e, nego ce doterati krsinu koju ce on i njegovi majstori da doteraju u picikato stanje jer zeli da zaradi u cugu soma evra, ovo je Srbija i tako svaki prosecni srpski ''biznismen'' razmislja.
Obavezno oteraj kod majstora i to kod nekog kojem verujes ne nekog kojeg on preporuci kao dobrog. Skoro svi koji se bave preprodajom kola igraju se sa kilometrazama, menjaju navlake za pedale, rucice menjaca, sve gde bi se najbolje videli tragovi eksploatisanja... mislim pogledaj ovako, auto je star 8-9 godina i presao 90K km, vazi al malo sutra, pa ne sluzi strancima auto za izlozbu pa ga vozi jednom mesecno. Sto se tice kreditiranja, ''lizingiranja'' i ostalog u to se ama bas nista ne razumem, znam samo da na kraju izadje mnogo vise:) na zalost i to je isto Srbija. Oteras ti to lepo kod majstora, on pogleda kaze svoje misljenje, kaze ti sta je to crno, zasto trza (sigurno ne trza zbog lose izolacije, ili sam ja nesto pogresno razumeo), ako majsto kaze da je ok onda razmisljaj o kreditu, ako on kaze da mu je nesto sumnjivo nemoj da se smoris, ne moras da kupis bas taj, ima jos kola, polako, ne kupuje se auto svaki dan. Sto ih vise vidis bolje za tebe. Nisam imao nameru da te odaljim od kupovine, vec samo da uputim dobronameran savet da otvoris jos jedan par ociju i usiju i kod njega, a boga mi i u banci. Srecno bravo

Hvala puno, tvoje savete dozivljavam krajnje dobronamerno! Auto planiram da vodim kod Ace Opela, Futoski put, dobio sam dobre preporuke ali od prijatelja. Prodavac je za njega tvrdio da je skup ... ali da dobro rade posao ...

Hteo bih jos da vas pitam da li u Kalos mogu da stanu decija kolica, zimska [naravno sklopljena Very Happy ]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyNed Apr 10 2011, 04:22

dobrodosao na forum vec su ti momci objasnili neke stvari ja bi dodao samo ovo obavezno izmeri kompresiju i onda znas sta si kupio.u rumi kod kesera je bio kalos ja hteo zeni da uzmem 2900e 2002 1.2 ali nisam imao dovoljno kesa.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyNed Apr 10 2011, 17:17

imas dosta Kalosa kupljenih kod nas u auto-trendu i svi su verovatno uredno servisirani zbog garancije od 100000km
najveci broj ih je tamo kod tebe u Vojvodinipa malo procunjaj jer sto rece Debejko ovi sto uvoze gledaju sto vise da
zarade mada im i tamo nije velika razlika u ceni ovde se krecu od 2900 do 4100 evra orjentacijono zavisno od opreme
i ocuvanosti prodji malo sve te sajtove pa uporedi
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyNed Apr 17 2011, 20:04

U medjuvremenu se mnogo toga dogodilo ... nasao sam jedan Kalos 1.4 na autoplacu i posle provere kod majstora gde se ispostavilo da je auto u odlicnom stanju, vlasnik trazi nekih 600e vise od objavljene cene jer mu to pokriva porez i samo uz taj uslov bi mi dao preko potrebnu profakturu ...

Posto sam to odbio, naravno, on mi predlaze da prebaci auto sa firme na sebe i da idemo na kupoprodajni ugovor sa prvobitnom cenom i ja rekoh ok. Prikupio papire, izgubio ceo bogovetni dan i na kraju covek odbio da overi i potpise ugovor jer navodno "ne daje robu bez para" ?! Pravila banke su jasna, oni traze overeni ugovor, a u ovom je jasno pisalo da vazi po prilivu sredstava na prodavcev racun, dakle ne sa datumom overe .... sta reci ...

Posto smo prezalili taj auto nadjosmo jedan drugi Kalos 1.4 i na oko je delovao fantasticno, ocuvan, uvoz iz Nemacke, servisne knjizice ... itd. Odvedoh ga na pregled, kad ono rece majstor los auto, fali mu ovo, fali ono ... otisla lamb sonda, curi ulje iz menjaca, ceo je farban ... Osecao sam se kao da sam i ja pao na ispitu zajedno sa Kalosom ...

Na kraju trazeci novu priliku, naletoh na vlasnika koji je rekao da je njegov Kalos u perfektnom stanju, bez ulaganja, uradjen mali i veliki servis, i cak generalka motora?! Shocked Pitam se da li cika zna sta je rekao, generalka motora sa predjenih 150k njemu zvuci kao prednost?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyNed Apr 17 2011, 22:18

au sta ljudi rade glavom u zid ne kloni duhom:)Smile lagano, naici ce nesto
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyPon Apr 18 2011, 07:31

sad je pravo vreme za kupovinu nikad jeftinije gledaj sve sajtove i polako ne zaleci se i cenjkaj se
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kent69
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.09.2011

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: SERVIS   Kupovina Kalos EmptyČet Sep 15 2011, 12:25

Pazario sam Kalosa 1.2 2004.god. pre neki dan.Da li može neko da mi preporuči neki dobar servis/majstora da ga pregleda. Hvala u napred
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyČet Sep 15 2011, 14:12

Dobar dan ja sam taj i taj, odavde ili odande, pa ti onda neko lepo preporuci neki dobar servis u tvojoj blizini. Ja ti sad kazem za servis u Beogradu, a ti iz Vranja, ili obrnuto..
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptyPet Sep 16 2011, 23:29

Samo Zarko-Stara Pazova, moja najtoplija preporuka. Odlican majstor i prijatan covek! bravo
Nazad na vrh Ići dole
kent69
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.09.2011

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: U pravu si , to sam zaboravio jer nemam iskustva sa ovim forumima. Beograd je u pitanju. Pozdrav   Kupovina Kalos EmptyPon Sep 19 2011, 08:17

bokilava ::
Dobar dan ja sam taj i taj, odavde ili odande, pa ti onda neko lepo preporuci neki dobar servis u tvojoj blizini. Ja ti sad kazem za servis u Beogradu, a ti iz Vranja, ili obrnuto..
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos EmptySre Sep 28 2011, 16:25

kent69 ::
Pazario sam Kalosa 1.2 2004.god. pre neki dan.Da li može neko da mi preporuči neki dobar servis/majstora da ga pregleda. Hvala u napred

Mozda si to trebao uraditi pre kupovine ... pa ako ti majstori daju "zeleno" da pazaris

Ja mog Kalosa vodim kod Ace Opela, Futoski put, Novi Sad. Oni su mi odradili kompletnu dijagnostiku pre kupovine i za sada sam jako zadovoljan sa kvalitetom pruzenih usluga (obavezno traziti sefa Dragana, glavnog majstora)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
Sponsored content





Kupovina Kalos Empty
PočaljiNaslov: Re: Kupovina Kalos   Kupovina Kalos Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kupovina Kalos
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kalos - kupovina?
» kupovina matiza
» Kalos 1.2 Beograd
» Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???
» Predstavljanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: