Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 HITNO POTREBAN MAJSTOR

Ići dole 
+2
veselinovic
Uros12
6 posters
AutorPoruka
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 11 2019, 11:46

Pozdrav svima. Kao sto tema kaze, hitno potreban majstor koji radi iskljucivo Daewoo vozila. Imam problem od proslog Februara koji ne mogu da resim, potrosio sam 60.000 dinara na delove u poslednjih par meseci i svaki put je problem ostao isti. Molim bilo koga, ko poznaje dobrog majstora koji moze da uzme auto ne pitam na koliko vremenski i koliko koeta da mi konacno sredi problem, posto od kvazi majstora i servisa sa velikim imenom mi je muka. Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 11 2019, 19:45

Mozda bi pomoglo da opises kvar.
Mozda je neko imao isti kvar pa ti pomogne, posebno
imajuci u vidu da si vec obisao dosta majstora.
Ocito je neka caka u pitanju, jer ozbiljan kvar bi pronasli.
A tu pomaze samo iskustvo.
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptySub Jan 12 2019, 09:47

@Uros12  колега Веселиновић је у праву, да ли можете да нам бар приближно опишете квар?

Ја лично одржавам Леганцу већ 5 година и Еванду 2 године, од електронике до механике.....
Можда Вам могу помоћи, или неко од колега са форума, али нам морате описати проблем.
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptySub Jan 12 2019, 20:20

Naravno ja se izvinjavam, bio sam malo pod utiskom posto sam se tada vratio iz servisa. Naime kada sam se proslog februara vracao sa puta osetio sam usput da auto krece da cima malo kada se pusti gas, ksda sam stao na naplatnu rampu auto je skroz krenuo da trokira, obrtaji idu izmedju 800-1100 svake sekunde, nema stalan rad, nego dize i spusta obrtaje stalno. Od tada zamenjeno sledece: akumulator, svecice, kablovi, kapa, ruka, spulna u razvodniku, senzor klapne gasa(3 puta), step motor(2 puta), komutator, map senzor, ociscenja klapna, provereni svi vakumi, zupcenje motora, verovatno sam nesto zaboravio.  Moj majstor ne moze da nadje problem, kaze da vuce fals vazduh posto smo sve delove zamenili ocigledno napamet, i jedino je ostalo dihtung na usisnoj grani da proveri. Drugi majstor kaze da je spulna u razvodniku i komutator i ako su menjani. Neki delovi su menjani i vise puta, posto sam u neznanju uzeo kineske, pa auto nije prihvatio  pa sam kupovao ponovo originalne korejske. Takodje na dijagnostici nema greske prijavljene. Auto je tek sada presao 100.000 i u odlicnom je stanju generalno, ali se jako retko vozi zbog problema koji ima, sad sam upumpao ponovo 50.000 za neke delove i registraciju, tako da ovo mora da se sredi. O potrosnji necu ni da pricam, nema potpun rad motor, tako da prosipa benzin po putu. Inace je rec o Daewoo Cielo( nexia). Nadam se da sam bio temeljan u opisu. Hvala svima svakako
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptySub Jan 12 2019, 21:11

@Uros12 можете ли ми само још рећи које је годиште аутомобил? Ту би требао бити 1.5 мотор са 8 вентила, да ли грешим? Напишите ми годиште и ознаку мотора, ако знате. Не треба ми задњих 5 бројева него словна ознака. Каo на пример G15MF или A15MF или је код Вас 1.6 16V мотор... Код мене је на пример T20SED 2.0 16V....Одржавам два моја аутомобила (Леганцу и Еванду) већ 7 година, а имам комплетну сервису подршку за све типове даевуа.... Само ми јавите ознаку мотора....
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptySub Jan 12 2019, 21:45

Daewoo Cielo 1996 god, 1500cc, 8 ventila, 55kw. Hajde samo sutra da vam javim za oznaku tacno motora posto sam tek reg auto, pa su mi dokumenta ostala u kolima, a nije mi auto blizu kuce gde sam trenutno. Mogu sutra ujutru poslati oznaku, ali koliko ee secan ide ( kla ) pa dalje nesto, nisam siguran bas. Provericu sutra, pa javljam
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptySub Jan 12 2019, 21:58

@Uros12 да не би дошло до забуне.... То о чему ви говорите је индетификациони број шасије. Број мотора се налази на блоку мотора. Али нема везе, ако не можете пронаћи број мотора, напишите ми тај број шасије, али комплетан... Од првог слова/броја до последњег. Ја ћу га убацити у базу података па ишчитати када је аутомобил произведен и који је мотор у њему....
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptySub Jan 12 2019, 22:34

Dogovoreno, videcu sutra u dokumentima sta i kako, pa cu vam poslati sve, hvala svakako.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPon Jan 14 2019, 08:39

Fals vazduh se lako detektuje.
Uzmes bilo koji sprej ( dezodorans ili start sprej) i prska oko sumnjivih mjesta.
Ako naprskas sprej po mjestu gdje ulazi fals vazduh motor ce dici broj okretaja jer je u spreju propan butan.

Tako moze da zeza i EGR vrntil, a moze i spula u razvodniku - na mjerenju je dobra, ali u radu ne valja.

Moze da probije finger ( razvodna ruka ) ili nesto na VN strani ( kablovi npr)  i isto tako zeza, ali kad probija na VN strani trzanje je najizrazenije pri potapanju gasa sa malih obrtaja.
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyČet Jan 17 2019, 12:28

Колега Веселиновић је у праву. Све од наведеног може да прави проблем.
 
Вентил за рециркулацију издувних гасова такође..... 

Код бензинаца је приликом стартовања агрегата (мотора) затворен, односно нема рециркулације....Како се повећава снага агрегата, односно број обртаја у раду, тако се вентил више отвара и врши рециркулацију.....али највише до 10% убацивања издувних гасова у усис....

Ако је вентил остао отворен агрегат има изразито лош рад у празном ходу (леру), или чак не може да стартује, а ако се и стартује долази до пада снаге агрегата и немогућности нормалне вожње (сиромашна смеша, лош однос гориво/ваздух)...

Ако има спору реакцију (споро се отвара/затвара) ремети параметре рада агрегата (смешу,предпаљење...итд), ако је вентил остао затворен постоји могућност веома велике потрошње горива и гушења агрегата......итд

Углавном, када Урош12 достави бр. шасије или ознаку мотора могао бих даље да се позабавим конкретним проблемом....овако причамо на празно....нико од нас није видео возило
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyČet Jan 17 2019, 23:11

To sve liči da negde gubi vakuum, ne bih rekao da je EGR ventil jer on ne daje takve simptome u leru, bar ne LEGR. Možda vakuumski, a to se može proveriti relativno lako (pritiskom na dijafragmu ventila ili još prostije, skine se ventil i zatvore tankim limom npr od limenke vodovi za izduvne gasove - ako se unormali, to je) Da li svetli check engine? Možda bi moglo biti do pumpe, ali za to bi trebalo zakačiti manometar pa proveriti. Dalje, ukoliko nije proverena elektrika do step motora, potrebno je i to uraditi jer on ima vrlo lošu narav kad nije dobro uzemljen Smile
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 10:13

Ljudi ja vam se stvarno izvinjavam, hitno sam krenuo na neki sluzbeni put, pa nisam bio u mogucnosti da vam napisem sve. Elem, dogovorio sam se da odem kod majstora koji odrzava auto moje majke i radi opel automobile, u ponedeljak bi trebalo da ga preuzmu, pa ce ostati kod njih da vide sta mogu da urade. Broj sasije je KLATF19Y1TD003605 krugovi su nule, da ne dodje da zabune. Ja se jos jednom izvinjavam i zahvaljujem na sugestijama.
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:06

Уколико је вентил за рециркулацију издувних гасова (електрични) остао заглављен у неком од 5 положаја (на пример 2,5%), смеша горива и ваздуха није добра. 

Приликом стартовања агрегата, електронска управљачка јединица прикупља параметре сензора који су кључни за убризгавање горива.
Температура усисног ваздуха, температура расхладне течности, положај усисне клапне, потпритисак у усисном колектору, сензор положаја коленастог вратила, брегастог вратила итд...итд...

Када сакупи све податке одрђује количину горива коју елекро дизне треба да испоруче у усисни колектор. Од вентила за рециркулацију издувних гасова не добија информацију у којем је положају (не на овом моделу аутомобила).

Агрегат сартује са отвореним пролазом за помоћни ваздух (регулише га корачни мотор, познат као "лер моторић" или "степ мотор"). Пошто већ има ваздуха (отворен вентил за рециркулацију) агрегат тешко стартује и ако старује повећавају му се обртаји (често преко 2000 о/мин), У том тренутку електронска управљачка јединица региструје да је бр. обртаја виши него што програм налаже, и пушта комаду да корачни мотор (степ мотор) затвори довод помоћног ваздуха. Он то и ради, али сада је мало остало ваздуха (рециркулациони вентил) и обртаји падају до 300 у мин. скоро да се угаси агрегат, електронска управљачка јединица то региструје и пушта команду да корачни мотор отвори пролаз помоћног ваздуха....и онда тако у круг.....док се не јави грешка неправилан рад корачног мотора.....

Људи онда очитају грешку корачног мотора (степ мотора), и мењају га по 100 пута, али није проблем до њега......

Иста ствар је и са ламбда сондом, чим очитају грешку ламбда сонде одмах је мењају, а најчешће није до ње......
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:23

Hvala na ovako brzom i iznimnom odgovoru. To bi mogao da bude problem, posto se benzim strasno oseca, cak sta vise imam osecaj da ziv benzin auto pljuje napolje, a takodje niko do sada nije predlozio ovo, niti spomenuo, svi su se vrteli u krug oko stvari koje sam naveo gore, tako da sam uzalud kupovao delove u krug jedne iste. Simptomi jesu kakve ste vi naveli gore, start sa jako visokim obrtajima i onda traktor rad dalje do gasenja, koje je sada gotovo stalno, tako da auto i ne vozim. Predlozicu da prvo ovo provere u ponedeljak, pa nadajmo se da ste bili u pravu. Jos samo jedna stvar koju gore nisam naveo, a desava se uvek bez greske, a to je da auto dok ide u leru, pa makar to bilo i 2 na sat, on radi kako treba, od milisekunde kako se zaustavi on krece sa traktor radom motora. Dakle isao u brzini ili u leru, primera radi prilazite semaforu, ubacujete u ler, auto se i dalje krece, stoji na 850~ obrtaja, od momenta kako se zaustavi krece los rad. Ne znam da li sam ovo mozda ranije trebao da napomenem, ali svakako cu u ponedeljak reci da prvo pogledaju ovo sto ste vi predlozili. Makar po simptomima deluje da ste u pravu, a svakako je to skoro pa jedina stvar koju nisam zamenio. Hvala vam jos jednom sto ste odvojili vreme za moj problem, ako ste u blizini Beograda ikada ili iz Beograda, rado cu vas castiti kafom. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:31

Не тврдим да је код Уроша баш тај вид проблема, тешко је овако решити. Генерално мислим да до "струје " није проблем. Такође мислим да није ни до пумпе горива (нисам имао такав случај)

Вакум или тачније доток вишка ваздуха у усисни колектор. Треба проверити сва црева ваздуха/вакума  око усисног колектора. 

Када би се могло посматрати краткотрајно и дуготрајно дозирање горива (+20% ili -20%) тачно би се могло одредити шта је узрок....да ли вакум или сензор
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:34

Nemojte me pogresno shvatiti, ai da li se vi nalazite u blizini Beograda, ja bih vama dovezao aut da ga pogledate i naravno platio sve sto treba, posto koliko vidim imate vise znanja nego prethodna 3 majstora zajedno.
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:37

Уроше, то је нормална појава у таквим случајевима....Аутомобил је у покрету и агрегат трпи оптерећење самим тим обртаји "падају"...а не могу да падну на 300 јер Ви додајете гас да би се аутомобил кретао....самим тиме више дозирате бензина (не Ви него рачунар).....а чим станете на семафор притиснете педалу квачила, проблем се јавља поново......


Још једна ствар за проверити, то је црево од усисног колектора које иде на серво уређај кочнице!

Замолио бих Вас само да нам јавите шта је ипак био проблем.
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:41

To crevo smo proverili, kada smo ga skinuli, aut je dobio rad na minut-dva i nastavio sa losim radom nakon toga. Uglavnom sve ovo cu predloziti u ponedeljak da prvo provere, pa ako nije nista od toga neka nastave kako su mislili. Hvala svima jos jednom i naravno da cu javiti sta su nasli u toku sledece nedelje.
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:46

@Uroš12  Хвала Вам на похвали 

Веома сам заузет током читаве следеће недеље, тако да не бих се усудио да Вам обећам било шта.

Иначе, мени то није примарни посао, по струци сам аутоматичар, а ово ми је више за одмарање главе од програмирања индустријских контролера.....И верујте ми да је једноставније него програмирати индустријски контролер.....

Ако не решите за пар дана, ту смо па ћемо се некако договорити.....Иначе из Инђије сам
Nazad na vrh Ići dole
Uros12
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.01.2019

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:48

Odlicno, imam i kolegu iz firme koji je iz Indjije. Svkako javicu sta sam uradio, ako ne, kad god ste slobodni vi, ja cu navratiti. Hvala vam jos jednom na utrosenom vremeu. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Jan 18 2019, 18:59

Нема на чему Уроше, ту смо да се помажемо....
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptySre Jan 30 2019, 14:29

A da li ste probali Map senzor?
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Feb 15 2019, 17:55

@Uros12  Уроше, да ли сте решили проблем са аутомобилом? Да ли би сте хтели поделити искуство са нама?
Nazad na vrh Ići dole
igicavr
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.05.2015
Godina : 50

HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR EmptyPet Avg 14 2020, 21:55

imam daewoo nexia 1.5 8v.prvi problem imam sa paljenjem kad palim kad je hladan dugo vergla i upali a posle na pola kljuc.Drugi problem imam u voznji kada dam naglo gas on se gusi pa posle 3.4 sekunde dobije gas i ide
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty
PočaljiNaslov: Re: HITNO POTREBAN MAJSTOR   HITNO POTREBAN MAJSTOR Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
HITNO POTREBAN MAJSTOR
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Potreban mi je alternator za Espera 2.0
» potereban mi je majstor
» Majstor za plinu CACKU?
» Potreban semering razvodnika (Nexia)
» Tacuma iliti Rezzo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: