Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 potereban mi je majstor

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
scasni
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.02.2012
Godina : 41
Lokacija : pancevo

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptyUto Dec 25 2012, 13:15

potreban mi je majstor,imam nubiru karavan 16v 97 godiste,svaki put kad se vozi i auto zaustavi,kapne po koja kapljica ulja,da razjasnimo ako se vozilo ne koristi ulje ne curi,ako se provoza 30-40 km padne par kapljica i to je sve. Pre neki dan mi je izgleda crko motoric za podizanja suvozacevog stakla,pa ako ima majstora i za to,voleo bi da me kontaktira. Pancevo,Beograd,okolina
Kosta
0653522558
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptyUto Dec 25 2012, 18:40

Pa mozes kod bilo kog majstora da odes.Za prozor-ako ti je crkao onda zamena polovan sa otpada.Mada je mozda sitnica samo kontakt.A sto se tice ulja bilo koji ce da ti vidi gde curi.Poklopac dihtunga ventila je slaba tacka oce da procuri.Ja bih krenuo od njega.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptyUto Jan 15 2013, 19:48

I meni je bila žica u prekidu od podizača to je bilo odmah nakon sam ga kupio...Teško da će motor crći osim ako nije bio zaglavljen teško išao pa je bio tako korišten .Ali u svakom slučaju to je lakši rad za električara (ako ne znaš) a curenje je i ja imam taj problem i sada pokušavam da ga rešim -zaptivka od ventil dekne.Što kaže Megasp dobru baterijsku lampu i redom...ili mehaničar..Javi kad središ!
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 17:04

Ja sam na mojoj leganzi imao problem sa curenjem ulja tj bilo je par kapi ali me nerviralo i nisam mogao utvrditi odakle kaplje dok nisam oprao motor komplet. Sumnjao sam na dihtung kartera ali se ispostavilo da je u pitanju bio semering radilice. A pranje motora iz razloga zato sto je vetar pri voznji raznosio kapljice ulja i zamastio sve ispod. Moze bit svasta u pitanju a da bi se sa sigurnoscu utvrdilo ja preporucujem ovo.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 21:32

Gordiljo ::
Ja sam na mojoj leganzi imao problem sa curenjem ulja tj bilo je par kapi ali me nerviralo i nisam mogao utvrditi odakle kaplje dok nisam oprao motor komplet. Sumnjao sam na dihtung kartera ali se ispostavilo da je u pitanju bio semering radilice. A pranje motora iz razloga zato sto je vetar pri voznji raznosio kapljice ulja i zamastio sve ispod. Moze bit svasta u pitanju a da bi se sa sigurnoscu utvrdilo ja preporucujem ovo.

Kako si prao motor? Ja planiram moj da operem, mogu kompresorom, ali nisam siguran, pa mozda odem kod nekog strucnijeg...
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 21:43

Pa ako to nisi radio nikada teško da ti mogu reći da radiš.A ako jesi moraš paziti na električne instalacije.Imaš da kupiš tečnosti za pranje ili praviš mešavinu benzina i dizela i sa tim nakvasiš sve delove motora i ostaviš 10-15 min a onda sa peromatom sve sapereš.Kada to završiš onda sa kompresorim izduvaš -isušiš, ne može skroz onda upališ motor i pustiš da radi ( obavezno na benzin ,TNG će sigurno zezati) kada se motor dobro zagreje polako će se isušiti.Vozi dan-dva na benzin.Pažnja ne igraj se plamenom ili varnicom!!!! Dosta majstora radi tako ja sam sva moja vozila tako čistio.A u pravu je kada to uradiš onda ćeš videti gde curi ulje postoji još jedna mogućnost da vidiš tamo gde curi tu je novo sveže ulje ako imaš to iskustvo da prepoznaš.Još da dodam ulje oće od vibracije u vožni i vetra da se penje gore a a da imaš utisak da curi negd ena bloku a ustvari ide od kartera.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 22:07

Motor sam prao u praonici,otprilike pranje je trajalo 1h. Ne moze se to uraditi u kucnoj varijanti jer mora da se opere i ispod. Mora auto na dizalicu da se podigne skroz,covek mi je to exta odradio u perionici u Ns. Platio sam 1200 din,nije skupo a vredi, to sam radio pre 5 meseci,motor izgleda kao da je izasao iz fabrike . I da napomenem bez problema sam upalio odmah po zavrsetku pranja,a posto imam i tng u legazni i moze da se vozi bez problema i na benzin i na gas.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 22:09

Mislim da uvek treba zastiti elektroinstalacije
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 22:12

Motor sam prao u praonici,otprilike pranje je trajalo 1h. Ne moze se to uraditi u kucnoj varijanti jer mora da se opere i ispod. Mora auto na dizalicu da se podigne skroz,covek mi je to exta odradio u perionici u Ns. Platio sam 1200 din,nije skupo a vredi, to sam radio pre 5 meseci,motor izgleda kao da je izasao iz fabrike . I da napomenem bez problema sam upalio odmah po zavrsetku pranja,a posto imam i tng u legazni i moze da se vozi bez problema i na benzin i na gas.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 22:16

Pri pranju motora jedino sto je zasticeno je bilo kuciste kompjutera,obicna najlon kesa preko kutije I to je to
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 22:17

Pri pranju motora jedino sto je zasticeno je bilo kuciste kompjutera,obicna najlon kesa preko kutije I to je to
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptySre Jan 16 2013, 23:01

Reci mi pranje motora samo ili i Auta spolja i iznutra + motor???Ako je sve skupa nije mnogo!
PS.Sad baterijisku lampu i posmatraj, brzo će zasuziti tamo gde curi.
Nazad na vrh Ići dole
Gordiljo
Početnik
Početnik
Gordiljo


Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.07.2012
Godina : 45
Lokacija : Novi Sad

potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor EmptyČet Jan 17 2013, 09:29

Samo pranje motora,od gore i ispod od menjaca donji deo. Deluje naizgled jednostavno ali dok sam posmatrao kako ga temeljno pere,ima posla i vredi svaki dinar. Komplert pranje auta se krece od 400 do 500 din po perionicama u gradu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





potereban mi je majstor Empty
PočaljiNaslov: Re: potereban mi je majstor   potereban mi je majstor Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
potereban mi je majstor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» majstor za BRC u Novom Sadu
» Majstor za plinu CACKU?
» HITNO POTREBAN MAJSTOR

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: