Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koltec-necam Pomoc ko se razume

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Koltec-necam Pomoc ko se razume Empty
PočaljiNaslov: Koltec-necam Pomoc ko se razume   Koltec-necam Pomoc ko se razume EmptyČet Avg 15 2013, 10:35

Daewoo Tacuma 1.6 sa fabrichkim plinom gore navedenim. E sad treba da je registrujem ponovom zakonu koji trazi i atest. Ja samm sa plinom zadovoljan, i hteo bi
i da ga zadrzim, ALI. Kontaktirao sam majstora koji bi trebalo da mi proveri i odradi sta treba da se zameni da bi proshao atest. Poshto nemam ni jedan papir od gasne instalacije (jedino je u saobracajnoj originalnoj pisalo da je LPG,pa su to prepisali u SUPu), sad ce da mi vade sitna crevca. Treba da idem tamo u subotu, a do tada da strepim shta sve nevalja. Pitanje koje imam u stvari je: Kakav je ovo sistem, nesto kao, dali je direktno ubrizgavanje u gasnom ili technom stanju. Jer ako je u gasnom
 onda OK, ali ako je ono drugo naj..o sam. Sve ce da mi chupaju napolje. Ajde jos jedno pitanje za one koji znaju neshto oko boce. Fabrichka je i na njoj nisam nashao plochicu sa datumom. Lepa je ko nova, a verovatno i jaka. Dali moze da se negde proveri ova boca, i ako je u redu da se za nju dobije atest.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Koltec-necam Pomoc ko se razume Empty
PočaljiNaslov: Re: Koltec-necam Pomoc ko se razume   Koltec-necam Pomoc ko se razume EmptyČet Avg 15 2013, 18:29

Imam i ja tacumu 1.6 2006 i dosla je sa plinom.

Otisao sam kod majstora i on je pregledao i rekao da moze proci atest bez problema. Na boci moras da imas izgraviran datum prozizvodnje, pogledaj bolje .(03/06 - znaci mart mesec 2006 ugradjena)

Pregledaj i vrata, tu sam nasao nalepnicu kada je ugradjen plin.

Ne znam koje ti je godiste auto ali nova boca racunaj oko 6 iljada + 6 atest i miran si 10 godina.

A otidji u AMS ili Vincu. Obidjo i par majstora pa pitaj, nista ne kosta.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Koltec-necam Pomoc ko se razume Empty
PočaljiNaslov: Re: Koltec-necam Pomoc ko se razume   Koltec-necam Pomoc ko se razume EmptyČet Avg 15 2013, 18:41

[You must be registered and logged in to see this link.]

 [url=Koltec-necam Pomoc ko se razume C1ae  ]Koltec-necam Pomoc ko se razume C1ae [/url]
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

Koltec-necam Pomoc ko se razume Empty
PočaljiNaslov: Re: Koltec-necam Pomoc ko se razume   Koltec-necam Pomoc ko se razume EmptyČet Avg 15 2013, 20:40

Neznam dali sam dovoljno struchan, ali ovo otprilike nije fabrichki plin. Kasno je da slikam, ali ja nemam na poklopcu motora ovo svashta. Tu i tamo neko crevo se vidi da je od plina, ali sve je lepo spakovano. I boca pozadi je tochak, ali lepo prichvrshcena, ma milina, a sad ce neko da mi kaze da to sr...e bacim napolje, i ugradim neko tursko (ili moderno, neko kinesko). Ma daj!
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Koltec-necam Pomoc ko se razume Empty
PočaljiNaslov: Re: Koltec-necam Pomoc ko se razume   Koltec-necam Pomoc ko se razume EmptyPet Avg 16 2013, 16:04

To na poklopcu su injektori za plin, pored njih desno ti je isparivac.

Opet ti ponavljam, prosetaj kod 2-3 majstora da pogledaju, nista ne naplacuju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koltec-necam Pomoc ko se razume Empty
PočaljiNaslov: Re: Koltec-necam Pomoc ko se razume   Koltec-necam Pomoc ko se razume Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koltec-necam Pomoc ko se razume
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi
» Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO
» Pomoc
» Grejanje
» pomoć !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: