Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?

Ići dole 
+4
GTX
poštar68
Megasp
MAD MAX
8 posters
AutorPoruka
MAD MAX
Početnik
Početnik
MAD MAX


Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2011
Lokacija : Zrenjanin

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyNed Jan 15 2012, 23:19

Na letovanju u Grckoj, gde se inace jako retko vozi na auto-gas, moj gazda Grk ima ugradjen uredjaj u Alfu 156. Posto je video da i ja imam auto gas ( ja u mojoj Leganzi), zapocnemo neobaveznu pricu i ono klasicno pokazivanje motora i uredjaja. Kada je video moj uredjaj upita me on, a gde ti je posuda za podmazivanje??? Ja ga pogledam belo i kazem, da nemam pojma o cemu prica. Inace imam ugradjen sekvent zavolli.
Kada sam ja video njegov uredjaj, kod njega imajedna manja (odprilike 1 litar velicine), plasticna posuda, ugradjena u plinski sistem, u kojoj se nalazi specijalno ulje za podmazivanje motora, dok radi na gas. To nista nije budzeno, nego je boca original, kako treba. Iz boce, kompjuterski stelovano, bukvalno ulazi kap po kap u motor (pretpostavljam preko usisne grane, posto nisam mogao bas sve da ukapiram kako je povezano).
Po njegovim recima, to je neophodno ako hoces da sacuvas motor, jer je plin inace mnogo suvlji od benzina i pri tom je i dosta hladniji, kada ulazi u cilindre.
Ima dosta logike u njegovim recima, medjutim, ja to kod nas nigde nisam video ni u jednom servisu, ni u jednom autu na gas, a mnogo sam ih video do sad.
Posebno se pri tom mora navesti, da smo mi (mislim Srbija), sto se tice voznje na auto gas, u odnosu na Grcku, fakticki, "zemlja plina". Kod nas se na plin vozi od kad znam za sebe, a imam 44 godine, a kod njih ( i to tek od skoro) ima ukupno tri pumpe gde se toci plin, od granice do Halkidikija.

Ako neko zna ista da kaze oko ovog podmazivanja i da li je to neko jos video i gde ima da se ugradi, otvaram ovu temu pa izvolite? cheers
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyPon Jan 16 2012, 18:35

E pa ludi maxe lepo si rekao mi smo zemlja plina!Istina nisam ni ja video ali sve ima logike kao sto bi rekli pije vodu.Jeste da plin cuva motor i imace duzi vek jer bolje sagoreva,ali ima sve 2 strane medalje plin je suv i zbog njega brze stradaju dihtunzi i svi gumeni delovi.Jbg predpostavljam da se dozira ta tecnost da bi duze trajali-bar meni ima logike,a sto kazes nisam video ni u jednom servisu ni ti je iko to predlagao.A kod nas kada bi rekao majstoru oni bi - ma kakvo podmazivanje to pici radi,znas yugo mog brata na plin ide ko na kerozin a moj golf da ti ne govorim smeh
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyPon Jan 16 2012, 21:15

Ukucajte u pretrazivac @Flashlube@ i znacete sve o tome.Na spisku vozila kojima se preporucuje ugradnja je i Tacuma 1.8.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyPon Jan 16 2012, 21:56

Bravo postar to je to.Nisam mogao da se setim a znam da sam negde procitao.E sad dosta njih kaze da je sranje neki da je super ali nisam nigde video uzivo (bar ja)
Nazad na vrh Ići dole
MAD MAX
Početnik
Početnik
MAD MAX


Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2011
Lokacija : Zrenjanin

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyUto Jan 17 2012, 21:41

Svaka cast postar68 i Megasp claping claping claping ... zaista ste odlicno ovo pronasli. To je upravo to sto sam video. E sad jedino ostaje misterija, gde to kod nas pronaci i da li to iko ugradjuje... Verovatno ne, ali primamljivo izgleda... ja bih to sigurno ugradio.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyUto Jan 17 2012, 21:54

Ugradjuju ga svi ozbiljniji servisi,pogledajte malo na CBC forumu.Znam i jedan servis u mojoj okolini.Mislim da je razlog neobavestenosti sto kad neko dodje na ugradnju,uvek mu najjeftinija varijanta najvise odgovara pa majstori ni ne spominju flashlube.Primetili ste da se sad sekvent ugradjuje i za 400e,a nekad je to bilo mnogo skuplje...Naravno i sad postoje sistemi cija ugradnja kosta 1000e,sve zavisi koji je motor u pitanju i koje komponente je neophodno ugraditi da bi radio bez problema i posledica.
Evo i tekst sa Dorinog sajta [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
musko66
Početnik
Početnik
musko66


Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.02.2014

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyNed Feb 09 2014, 12:03

Ja dugo nisam nista znao o podmazivanju gasnih uredjaja. Sada sam uvezao auto koji ima ugradjene kapalice i podmazivanje. Ovde smo sve to proveravali u servisu i mogu reci da sam posle posete majstoru prezadovoljan sto imam to ugradjeno. Jedino neznam kako se ovde kod nas zove ta tecnost i gde ima da se kupi, ali sam za svaki slucaj ja kupio u Nemackoj kanister od 5l. Jer sam cuo da je i ovde kao i gore puno skupo 15-20e -L ja sam kanister od 5l platio 35e na e-bay.
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptySre Maj 07 2014, 20:28

Ok, to je sve što se tiče dodatnog podmazivanja glave i ventila, al' što reče megasp, oštećuju se gumeni delovi, dihtunzi i ostalo.

Hoću reći, video sam po radnjama "Selenia gas" motorno ulje za motore koji rade na TNG, ima li nekog ko takvo ulje koristi, da kaže vredi li za to baciti dinarče više ili ne?

Nisam još ugradio plin, al' hoću da kad to odradim, odradim kompletno, zato pitam.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptySub Maj 10 2014, 20:32

Neko vreme sam koristio shell helix ulje za motore na tng , pravo da ti kazem nista ja primetio nisam sem skrame na cepu dekla , sad sipam samo mobil 1 i zadovoljan sam , kondenz na cepu nestao  voznja
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptySub Maj 24 2014, 20:23

Moja neksija je od početka karijere na Mobil 1 ulju 10/40, odlično je, ja sam promenio ulje pre par dana čisto preventivno. Prethodni vlasnik sa tom količinom je prešao circa 8000 - 10000 km, gledam na šipci - nije ni potamnelo, kaže mi mehaničar (koji inače održava ta kola od početka, od 1997. godine kad su kupljena) : "Nema potrebe da se menja, ok je ulje, čisto je i ima gustinu, al' 'ajde, kad si zapeo..."
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: ULJE ZA PLIN   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? EmptyČet Avg 25 2016, 14:10

JESTE ZNAM ZA TO ODAVNO, NIJE TO NISTA NOVO NEGO NORMALNA STVAR. AL KO STO COEK KAZE SVI GLEDAMO KUPIT JEFTINJARU I ONDA VAM NIKO NI NE NUDI NESTO POSTENO JER VIDI SA KIM IMAM POSLA. STO DA TE PLASI I SA MAZALICAMA KAD VEC KUKAS KAKO TI JE I PLIN SKUP.. INACE ZASTO SE MORA MAZATI. PA PLINE SE SASTOJI OD PROPANA I BUTANA 10% ILI CAK CISTOG PROPANA A ON JE SUH. CISTI UGLJIKOVODICI. ODNOSNO BENZIN SE SASTOJI OD 15-TAK LAKIH ULJA I ON IMA SVOJU SPOSOBNOST PODMAZIVANJA, A PLIN NEMA PA PLIN SVE OSUSI. ODNMOSNO PLIN SPIRE ULEJ SA CILINDARA PA SE SISTEM BRZE TROSI. ZATO JE POTREBNO IMATI MAZALICU I ONA RADI NA VAKUMU. KAKO MOTOR VUCE ZRAK U SEBE TAKO TO CINI I SA PLINOM PA ONDA PORED PLINA USISA I KAP DVE ULJE STO JE IZBAZDARENO NA DIZNI. ISTI PRINCIP KO I PISTOLJ ZA FARBANJE .A ULJE MOZE BITI I OBICNO KOJE INACE KORISTIS U MOTORU. OVO POSEBNO JE SAMO PITANJE VISKOZITETA. AL IMA I POSEBNO ULJE ZA MOTORE KOJI VOZE NA PLIN. JA SAM GA KORISTIO KAD SAM IMAO PLIN U PAJI ... INACE DA I TO KAZEM. LJUDI SE HVALEKAKO MOTOR IM NE TROSI ULJE ... MOTOR MORA TROSITI ULJE PRI SVOM RADU JER ULJE IMA FUNKCIJU BRTVLJENJA I PODMAZIVANJA I U SAMOME CILINDRU. DAKLE ULE PROLAZI IZMEDJU KARIKA U CILINDAR OD DOLE PREMA GORE. JESTE KARIKE OBRISU ULJ SA CILINDARA ALI NE SVE . UVIJEK NANO SLOJ OSTANE I ON PODMAZUJE KARIKE. ZATO MU JE VISKOZITET JAKO BITAN. JER MJENJA SVOJSTVA PRI RAZLICITIM TEMPERATURAMA I PRITISCIMA... ULJE JE NAJBITNIJA STVAR U MOTORU KO U COVJEKU KRV. A ULJU SE POSVECUJE JAKO MALO PAZNJE ... SIPAJ STO JE NAJJEFTINIJE .. JA SAM SPRZIO PADJEROV MOTOR SA LOSIM ULJEM I TO SAM SKUZIO ZA MJESEC DANA . BAS SAM UOCIO DA SAM GA SKRSIO SA ULJEM ... NORMALNO ULJE OD 40 DO 55 $ A JA KUPIO NEKO PO 14 $ I TO MI JE SKOLA . TADA SAM KUPIO LOSE I JEFTINO ULJE I VISE NIKAD U OVOM ZIVOTU .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty
PočaljiNaslov: Re: POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?   POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
POSEBNO PODMAZIVANJE KOD GASNIH UREDJAJA? DA LI NEKO ZNA NESTO O TOME?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ugradnja plinskog uredjaja
» problem sa lerom
» sinhronizacija ključa
» da li neko zna gde se nalazi termostat na daewoo nexi?
» Molim za Pomoc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: