Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Jel ko skidao karter na Nubiri?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
darezzy
Početnik
Početnik
darezzy


Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.04.2012
Godina : 50
Lokacija : obrenovac

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptyUto Jul 02 2013, 21:43

Nubira mi je uginula,borim se da je povratim:cry: izgoreo mi je jedan izduvni ventil i pocela da radi na tri klipa i trosi ulje puno.Skinuo sam glavu i pronasao ono sto sam ocekivao taj ventil koji je izgoreo cilindri su mi OK ali hocu da prmenim karike i lezajeve jer su karike losije koliko vidim a i kad sam otvorio motor glupo je da to ne uradim.Sve je islo nekako do kartera tu  mi zapeo posao,poodvrtao sam sve srafove ali karter se jos nekako drzi,uspem malo da ga odvojim od bloka ali kao da ga nesto jos drzi i vraca nazad.Nekoliko puta sam gledao da li sam odvrnuo sve srafove.Ako ima neka fora a vi znate pomagajte:scratch:
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Sombor

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptySre Jul 03 2013, 19:01

do menjaca ima dva plasticna cepa i ispod ima u dubini dva sarafa moze biti i da nema cepova da su skinuti i pogubljeni ali sarafa ima sigurno.
Nazad na vrh Ići dole
darezzy
Početnik
Početnik
darezzy


Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.04.2012
Godina : 50
Lokacija : obrenovac

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptySre Jul 03 2013, 21:38

bravo a pronasao sam i skinuo,hvala!
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptySre Jul 03 2013, 22:58

Mislim da zaptivke idu u kompletu sve skupa tako svakako dobar posao radiš.
Nazad na vrh Ići dole
darezzy
Početnik
Početnik
darezzy


Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.04.2012
Godina : 50
Lokacija : obrenovac

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptyČet Jul 04 2013, 21:19

A kad je bal nek je maskenbel:D sta da radim moram da je sredim da bi smo opetet zadovoljni:driving:
Nazad na vrh Ići dole
darezzy
Početnik
Početnik
darezzy


Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.04.2012
Godina : 50
Lokacija : obrenovac

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptyNed Jul 14 2013, 01:06

bravo bravo bravo gotova masina upakovao sam je sad samo prede i na benzinu i na plinu:driving: voznja :driving:u svom tom zezanju shvatim da mi je jedan elektromotor ventilatora izgoreo jer neko cackao oko cevi klime i pritiskao oblogu i zaglavio peraje ventilatora zbog cega je izgoreo.Rastavio sam elektromotor i odneo na premotavanje i to ce biti brzo reseno.Sad sam tek skapirao sto mi je ranije kad ukljucim klimu palio "service"...
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptyNed Jul 14 2013, 11:58

Ja sam već negde spominjao da treba i  ventilatore kontrolisati redovno ima ih 2 jedan za moptor a drugi za klimu.Postoji začkoljica kod njih da ležaj zariba i teško idu ...treba samo malo razraditi i podmazati ako ne najverovatnije možete se pozdraviti sa ventilatorom.Inače su magneti u motoru zalepljeni kod mene su opali i ni jedan majstor nije hteo da se prihvati posla pa sam kupio novi.Sad proverim s vremena na vreme,jeftinije je ( 60 € je nov ).Za motor mi je drago srećna ti vožnja i bez problema.
PS. Jeli majstor menjao i teflone ventila?
Nazad na vrh Ići dole
darezzy
Početnik
Početnik
darezzy


Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.04.2012
Godina : 50
Lokacija : obrenovac

Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? EmptyNed Jul 14 2013, 13:30

Pa kao sto napisah,vlasnik pre mene je nsto cackao oko kompresora klime i jednu cev pomerio i ona je iskrivila oblogu ili tunel ventilatora,ventilator je ostao zaglavljen i zbog toga izgoreo.Sto se tice magneta kod mene su oba se odlepila,zalepio sam ih ponovo nekim dvokomponentnim lepkom i nadam se da ce biti u redu.A ne znam o kakvim teflonima pises i na kom ventilu?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty
PočaljiNaslov: Re: Jel ko skidao karter na Nubiri?   Jel ko skidao karter na Nubiri? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jel ko skidao karter na Nubiri?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» skidanje dizni na Nubiri 1.6
» ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx
» servis na nubiri na 70000km
» Problem u nubiri 1.6 16 ventila
» Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: