Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPet Jul 01 2011, 21:53

Nisam siguran dali je neko imao ovakav problem da mu ne rade klapne za promenu ventilacije u kolima. Naime na mojoj Nubiri 2000 godiste znaci zadnja stara serija 2.0 16V CDX danas sam odkrio da mi ne radi sistem tj kad zakrecem dugme za promenu duvanja napred na duvanje na sofersajbnu i ostalo nema nikakvih promena. Video sam da imaju neke cevcice koje idu na verovatno akcionare koji pokrecu klapne ali vakum pumpa verovatno ne radi koja po meni treba da napaja sistem. Znali neko ko ima ovaj sistem da mi pojasni sta treba da proverim i gde se nalazi ta vakum pumpa.
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptySub Jul 02 2011, 19:54

Vidi da li je pukla plastika na sajli koja vodi do regulatora, tj. dugmeta za podešavanje smera ventilacije...mislim da je problem mehanički, i da treba samo da promeniš sajlu.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPon Jul 04 2011, 18:10

Malo sam studirao knjige za Nubiru i nasao da : Prvo sistem koji se koristi je vakum sto znaci postoje takozvani vakumski, da ga nazovem, motor koji kad otvoris ventil on povuce membranu koja preko poluge otvara klapnu, i obrnuto. Drugo postoji jedan akumulator koji je u obliku poklopca koji zatvara otvor koji se koristi za zamenu filtera za vazduh ventilacuje u kolima i nalazi se u prostoru motora na desnoj strani.Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Komandaventlacionihklap



Trece jedna cevcica od dve ide na usisnu granu odmah ispod leptira gasa koji ustvari stvara podpritisak i akumulator ga cuva (nesto slicno kao kod servo kocnice. Druga cevcica ide na razvodnik koji se nalazi u unutrasnjosti kola i direktno je povezan sa dugmetom za regulaciju otvaranja klapni. Sutra cu da pogledam sta fali sistemu jer mi isto i klapna za reciklazu vazduha u kolima posto imam klimu ne radi sto znaci ceo sistem je slus, kaput, HS


Poslednji izmenio Pozitivan dana Pon Jul 11 2011, 18:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPon Jul 04 2011, 20:02

ne umem da ti pomognem ali mora ti se odati priznanje na postovima bravo bravo svakako si pomogao nekome ko mozda dodje u istu situaciju ili bar uputio da bolje upoznamo bolje svoje automobile claping
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyUto Jul 05 2011, 06:31

U tome je i poenta ja nisam profesionalni mehanicar ni elektricar ali sam dobro potkovan znanjem samo mi treba neko da mi da pravac pa da se usmerim Wink i da krenem u odklanjanje problema. U medjuvremenu sam se snalazim i trazim isto resenje pa ko prvi odkrije, za sve forumase je dobro sto mogu da vide kako se pristupa i kako se resava problem.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyUto Jul 05 2011, 11:35

Da zakljucim, posto sam uvideo gde je stvarni problrm danas sam ga resio i da objasnim kao sto sam i predpostavio cevcica koja vodi na usisnu granu je od plastike koja je nataknuta na parce creva od gume koje je od starosti postalo krto i normalno se razdvojilo na dva dela. Pa je doslo do toga da akumulator nije bio pod podpritiskom i normalni nijedna klapna nije radila.
Namestio sam novu gumu precnika cevi na usisnoj grani a na drugom delu gde se prikljucuje plasticno crevo ostavio sam staru gumu stim sto sam odsekao parce koje je puklo i sve to sastavio sa jednim parcetom plasticnog creva znaci sa jedne strane nova guma a sa druge stara i sve to vezano sa plasticnim crevom.
evi i crteza spajanja.
Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Sastavljanje

Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyUto Jul 05 2011, 11:50

svaka cast na postu i na objasnjenju stvarno yel_bow yel_bow yel_bow
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyČet Jul 07 2011, 20:00

Pozitivan svaka cast bravo .E sada ja imam pitanje.Gledam tvoju sliku i nesto mi cudno i odem da vidim kod mene obrnuto!?Imao sam problema sa plinom tj ceste detonacije ali to sam resio sa novim svecicama(fabricke i smanjio zazor za 0,3mm).Posedujem daewoo nubira 1,6sx wagon 1998 god-tkz nubira 1.isti kao tvoj ne znam da li ti je karavan ili ne mada bi trebalo da je isto?Meni plin radi ok ventilacija mi takodje radi ok(klima ne radi)pa me zanima sta bi se desilo ako bih okrenuo kontra da mi na onom akumulatoru sto kazes bude dole gornja i gornja dole da im zamenim mesta?Postu su spadale brizaljke moguce je da nisu vracene na mesto...Nadam se da si me razumeo
Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Photo323
cheers
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPet Jul 08 2011, 16:52

Izbrisao sam ovaj deo jer nisam bas dobro pogledao pa sad da ispravim ovaj post.
Da ti odgovorim Megasp da je kod tebe sve u redu po pitanju povezivanja a da kod mene je isto takav raspored jer sam se presao kad sam gledao jer su cevcice bile ukrstene.
Izvini za ovu gresku.


Poslednji put izmenio Pozitivan dana Pon Jul 11 2011, 08:38, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyNed Jul 10 2011, 19:08

Ma sto bih se ljutio?Predpostavio sam ali aj da pitam.E a meni ovako sve radi OK.Stavicu tako nego me zanima sta dobijam?Stavicu zato sto to treba tako,nego pitam cisto caskamo
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyNed Jul 10 2011, 19:29

Jos jedno izvinje za ovu gresku za Megasp.
Kad sam juce krenuo na put podigao sam haubu da vidim gde su povezane ove dve cevcice i video da sam se presao ali sam danas kad sam se vratio eto odgovorio da si u pravu sto se tice rasporeda tih cevcica. Kod mene na donjem delu gde ulazi cevcica u akumulator napisano jedno slovo S dok na gornjem delu ulaza nema nikakve oznake.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPon Jul 11 2011, 06:05

Koja ti je nubira.Kod mene je 1,6 16v sx 1998 karavan.I kod mene je veliko S dole a gore nemam nikakve oznake..
.Kod mene je S povezano na usisnu granu a to sto nema oznake ide negde ka dnu automobila,sto ti rece razvodnik
neki.Sad si me malo zbunio-da ostavim kako jeste ili da im menjam mesta? Laughing
A ako se stave obratno sta se desava?Mora imati neke veze... party_15
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPon Jul 11 2011, 08:38

Nema zabune ostavi kako jeste slovo S je i kod mene dole i cevcica ide na usisnu granu. Imam nubiru 2.0 CDX Hatchback sa 5 vrata.Za obratno povezivanje nisam probao ali cu da vidim sta ce se desiti. Ukoliko ima nepovratni ventil unutar akumulatora koji cuva podpritisak (vakum) onda sistem radi i kad das kontakt a ne startujes motor. Ukoliko sistem sa davanjem kontakta ne radi znaci da nema nepovratni ventil (ovo je u slucaju da je sve dobro i pravilno povezano). Kontakt dajes zbog ventilatora koji treba da radi da bi video kako sistem radi i dali klapne se zatvaraju ili otvaraju.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPon Jul 11 2011, 09:06

javi sta se desava
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPon Jul 11 2011, 18:45

Video i probao i dosao do zakljucka da ako zamenis mesta sistem nece da radi sto znaci donji deo obelezen sa S ide na usisnu granu a gornji deo na razvodnik za klapne. Sam akumulator ima nepovratni ventil na donjem delu zato sto kad sam skinuo donju cevcicu nista se nije desilo dok kad sam skinuo gornju cuo se zvuk vazduha koji je usao akumulator zbog pod pritiska koji je bio u njemu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPon Jul 11 2011, 18:58

Bravo Znaci ne moze da se zameni. bravo
Nazad na vrh Ići dole
deyo
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 22.05.2013
Godina : 45
Lokacija : beograd

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPet Maj 24 2013, 12:50

Megasp ::
Pozitivan svaka cast Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade 315501 .E sada ja imam pitanje.Gledam tvoju sliku i nesto mi cudno i odem da vidim kod mene obrnuto!?Imao sam problema sa plinom tj ceste detonacije ali to sam resio sa novim svecicama(fabricke i smanjio zazor za 0,3mm).Posedujem daewoo nubira 1,6sx wagon 1998 god-tkz nubira 1.isti kao tvoj ne znam da li ti je karavan ili ne mada bi trebalo da je isto?Meni plin radi ok ventilacija mi takodje radi ok(klima ne radi)pa me zanima sta bi se desilo ako bih okrenuo kontra da mi na onom akumulatoru sto kazes bude dole gornja i gornja dole da im zamenim mesta?Postu su spadale brizaljke moguce je da nisu vracene na mesto...Nadam se da si me razumeo
Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Photo323
cheers
zanima me gde ide ovo gornje crevo iz akumulatora,ispalo mi je i sad visi u vazduhu neznam gde da ga vratim a sad mi ne radi regulacija gde duva ventilacija? ne mogu da vidim gde bi trebalo da se ubode
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade EmptyPet Maj 24 2013, 16:27

To gornje cevo ide u kabinu tj u donjem delu izmedju motora i karoserije, postoji ulaz gde je prikaceno crevo koje dalje je prikaceno na razvodnik sa kojim regulises pomocu akcionera i klapni gde ce da usmeris vazduh sa ventilatora.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade   Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Otkacena sajla klapne ventilacije
» nubira 1.6 ne rade dizne
» ABS sistem na Daewoo nubiri 2.0 cdx
» Migavci nece da rade
» Jel ko skidao karter na Nubiri?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: