Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos zvucnici

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySub Jun 15 2013, 15:04

Jel mozda neko zna gde kupiti zvucnike za vrata za lanosa?
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySub Jun 15 2013, 18:59

Дечак, имаш већ ту тему и било је приче. Као што ћу и ја узми лепо скини тапацире и скини звучнике па у радње где се продају са другом техничком робом а имаш и специјализованих радњи. Теби батице бар није проблем у БГД јер имаш да бираш од до!Wink
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySub Jun 15 2013, 19:12

Skinuo sam ja vec tapacire i zvucnike i bio po radnjama ali nisam nasao...Zanimalo me je ako je to vec neko nasao da kupi,gde je nasao pa da narucim tu...Ili ako je nasao sa nekog drugog auta da odgovara ili neko bilo kakvo iskustvo u vezi toga...Ili oni plasticno nosaci da li imaj u drugaciji,pa da nadjem druge nosace koji bi odgovarali nekim univerzalnim zvucnicima..Uradio sam celu muziku novu sa sve pojacalom u gepeku vuferom i elipsama ali u vratima nemam nista bas...Pa eeto ako neko ima iskustvo neka kaze...Ili cu ja nesto prebudziti u vratima pa cu podeliti sa vama...Basketball
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySub Jun 15 2013, 19:23

Напросто не могу да верујем да си урадио све, што је јако лепо, а да у Бгд не можеш да нађеш звучнике, невероватно! Проталашкај форум, има тема и чини ми се да је неко заменио звучнике у вратима и писао о димензији тј. пречнику а неко чини ми се рече да је ставио звучнике извађене из старих кутија музичког стуба. Ја се одавно мерачим да то урадим али никако да та замена стиги на ред. Ја сам ипак убеђен да ћу наћи ако не овде у овој маленој чаршији онда у Нишу. Било би можда добро да видиш и са мајсторима који се баве поправком музичких уређаја, ТВ итд. а има их који имају све и свашта, поправљају и продају и половно и ново. Баци поглед у део форума Струја, озвучења, аларми у тему Jace ozvucenje u Lanosu мада ти то можда и неће решити проблем
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySub Jun 15 2013, 19:51

Ma nisam ja u Bg ni trazio odavno vec ne zivim tamo vec u Dragacevu selo Vlasteljice...Problem je sto oni nisu klasicni okrugli vec nesto sa nekim uglovima...Ostaje mi da odem jedne nedelje u Kraljevo na autopijacu tamo ima svega i svacega..pa ako nadjem javljam...A sto se tice mog lanosa enterijer sam skoro ceo rastavio i sklopio bar -4-5 puta...ukljucujuci prednju konzolu...menjao sajle za grejanje,sijalice u satu,muziku...itd
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySub Jun 15 2013, 20:11

Ма наћи ћеш дечко, па нису они тако јединствени да се не могу наћи (е баш ћу сутра да скинем један звучник и потражим га наредних дана по граду и код мајстора) . Лепо је то што сам мајсторишеш, на младима свет остаје!bravo И ја се поред звучника, који ипак нису проблем, мерачим да заменим неке сијалице на инструмент табли и тражио сам негде у некој теми да неко од власника Ланоса који је то радио детаљно појасни начин - поступак вађења инстумент табле како би се замениле сијалице али се нико од ,,ланосоваца'' није јавио а мени се баш не експериментише па да скршим нештоVery Happy
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySub Jun 15 2013, 20:38

To bar nije problem ja cak imam i slike negde...Dok sam radio slikao sam..
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyNed Jun 16 2013, 11:03

Било би јако добро за нас остале који би да промене сијалице да набациш те сличице и уз њих напишеш поступак јер колико сам ја талашкао по форуму рекао бих, ако се не варам, да је Мегасп то урадио за Нубиру али нико то до сада није урадио за Ланос. Било би пожељно па уради ако ти то није проблем и то да за то отвориш засебну тему ,,Замена сијалица у инстумент табли код Ланоса'' или пак тако некако слично формулишеш
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyNed Jun 16 2013, 16:42

Bice uradjeno u utorak ili sredu...Tako da..Obecao sam...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyNed Jun 16 2013, 20:25

И ја сам обећао да ћу скинути предњи звучник и видети по продавницама сутра. Скинуо звучник и пречник самог круга је 10 цм а цео звучник ширине 12 см. Комшија који је инжењер електронике сматра да је то стандардно и да их има и тих димензија а сада остаје да видим има ли их овде или у Нишу у специјализованим продавницама које ми је навео. Обићи ћу и неколико мајстора овде па видети и код њих али несмем да се вежем за рок јер ми је посао такав да може да се деси да радим данима и да не стигнем да урадим наредних дана.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyNed Jun 16 2013, 21:43

Na nubiri a i na vecini auta je 8 ili 10 cm.Na nubiri konkretno je 10 cm i jeste standard.Isti zvucnik po opisu je za nubiru,i njega muci sto su rupe na drugim mestima i ne poklapaju se sa postojecim.Uzmi zvucnkik koji zelis,i 4 samoresca srafa jednu srafilicu,povezivanje je standardno(mozda nece moci onaj dzek pa samo raseces zice i povezes mozes i da letnes ako hoces) i to je to gotovo za 2 min.Za neupucene samorezac je sraf koji sam sebi pravi put,ima zasiljenu glavu da moze da se ureze u metal plastiku drvo itd i stegne do ja-a.A ak obas hoces da bude isti(ak oti ne rade ti tvoji ili prduckaju) imas po forumu ljude koji prodaju polovne delove pa narucis kod njih polovan original i  sve je kao sto je i bilo bez prepravki.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyNed Jun 16 2013, 22:31

Баш је како си написао али је момак можда перфекциониста попут мене и жели да се рупе уклапају и да не врши преправке.... ко зна можда и има ... видећемо. Ја сам данас попут тебе разваљивао унутрашњост гечека мог Ланоса и слатко се смејем сам себи јер нисам открио систем подизања задње клупе - седишта. smehДодуше мајао сам се око других ствари и то ми није био циљ па нисам много ни гледао али ми је сада блентаво јер сам очекивао да то урадим очас посла Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyPon Jun 17 2013, 07:21

Zadnjesediste ako si mislio da izbacis imas 2 poluge koje se skidaju.Recimo kada bi sedeo na sedistu pa zavuces ruku izmedju nogu(znas gde sam mislio nemoj da se smejes) i napipaces  polugu i tako je na obe strane.KAo zakaceno mora jako da se cima i vuce i spadne nije bas easy ali moze,baba za dedu,deda za sediste iscupati se ne moze!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyPon Jun 17 2013, 09:51

Мајсторе цениш да је на Ланосу као код тебе на Нубири? Погледаћу јер хоћу да очистим испод а и ојачам сунђер јер ми се чини мекачко мада је можда такво и фабрички. Шта ћеш, пицан сам и волим да ми је све ок па шта кошта нека кошта онолико колико могу да се пружим. Laughing Захваљујем
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyPon Jun 17 2013, 10:01

Дечко излазио ја у чаршију и у једној од продавница нашао звучнике 10 цм пречника ,,Сони'' 4 ома и 30 вати,није исти облик као оригинални у ауту али се рупе поклапају у мм стим да ми се чини да је цена мало висока,2.900 динара па мислим да ћу у Нишу наћи јефтиније. Овај који је у ауту је оригиналан и исто је 4 ома али 20 вати што ваљда није неки проблем пошто се ја у то баш не разумем пуно.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyPon Jun 17 2013, 12:30

Pa samo sto je jaci malo zvucnik ,ali jbg sony prodaje i ime inace oko 2000-3500 je neki ok rang.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyPon Jun 17 2013, 18:12

Па био би ти у праву да смо у УСА или Немачкој па и још по некој касветној и уређеној земљи где је све регулисано али се овде ваља свакакав шљам и наплаћује више него преко. ЈБГ питање је колико је то ,,СОНИ'' и да ли је то то. Код нас је то било ок негде до 80 и неке прошлог века а сада важи оно ,,и на тараби пише ....'' Некада си знао шта купујеш, било је рађено доста тога по лиценци али је заиста било квалитетно па је рецимо и ,,Еи'' Ниш правио доста тога прилично квалитетног.... Вероватно си ти у праву што се тиче цене ових звучника... видећу. Нисам стручњак, тачније лаик сам али ми се чини да 10 вати вишка није неки проблем... незнам... ваљда не може да шкоди...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyPon Jun 17 2013, 19:37

Gde da skodi samo je bolje.Nisi ti mene razumeo,kazem kosta jer pise soni(kljucna rec pise) e sad ima sigurno i za manje pare.Ali uglavnom veca cena je i bolji kvalitet bilo,ostalo,bice(uglavnom).Nego ukucaj na google     zvucnici 10cm   i pogledaj rezultate pretrage ima ih sto si ti nasao i za 1800 din,ima i xwave 1250din.Ali obrati paznju  zvucnici se uglavnom prodaju u paru ali ima zvucnika i na komad se prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptyPon Jun 17 2013, 20:15

Ма разумемо се ја и ти,  ја сам хтео рећи да је проблем што поодавно не значи да је скупо уједно и добро илити квалитетно. Не претиче ми као и већини али у принципу није проблем да дам пар стотина или хиљаду динара више за нешто што желим и за толико нећу да осиромашим али је битно да је ствар ок тј. квалитетна. Сем тога ја сам већ и бајат тип за залуђивање озвучењем и само хоћу да је звук чист када пустим музику. 
Аууу и мене и тебе остали има да напљују као главне смараче, потрошисмо силан папирsmeh
Да не ,,трошим нови лист папира'' Very Happy додајем се на претходно већ написано. Данас поподне претурао по стварима које сам лепо упаковао и одложио а које уопште нисам користио или врло мало користио и гле чуда натрчим на два заборављена ауто звучника марке ,,Орион'' НН модела, НН вати а 4 ома. Звучници су купљени пре н а ј м а њ е 20 година и уопште нису коришћени а када сам их упоредио са оригиналним из аута утврдио сам да су апсолутно једнаки по облику и да ће лећи кнап у лежиште у вратима као и оригинални. Е сад да ли је касветан звук и колика је јачина видећу сутра када их повежемbounce Да ли ће остати они или ући ,,СОНИ'' видећемо Wink
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySre Jun 19 2013, 00:03

Nikakav problem nije...Imaj me u vidu za zvucnike ako nadjes...U smislu da uzmes broj telefona radnje,da ih pozovem da mi posalju...Hvala
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySre Jun 19 2013, 18:10

OK дечак, рекох већ да имају у једној радњи и упоредио сам рупе и поклапају се али бих требао да их купим и монтирам па да ти засигурно потврдим да је то то. Небих да оманем па да те ненамерно заврнем да пукнеш 2.700,00 РСД. Мало сам танак са парама јер ми ова моја два студента потроше сваки динар а и ишли би на море па нисам сигуран хоћу ли узети звучнике убрзо тим пре јер сам приметио да су ми задњи амортузери процурели па кукају за нове а звучници су колико један амортизер па .... Узећу број па ћу ти послоати. Поздрав
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySre Jun 19 2013, 18:48

Evo kako sam ja to rešio. (možda nekome bude značilo)
Ja sam, svojevremeno, kada sam imao vremena i para da stavim neko bolje ozvučenje u Nubiru, uzeo ono što sam hteo, a ne ono što se "gađa" sa nekim rupama za šrafove. Naravno, tek pošto sam uzeo Magnat-ove 13-ice za prednja vrata, provalio sam da raspored rupa za šrafove nije identičan. Ali pošto na Nubiri (ne znam kako je na Lanosu) postoji neki, kao, plastičan prsten u koji se šrafi zvučnik, a koji je pričvršćen za lim u vratima, samo sam izbušio par extra rupa kroz tu plastiku i zvučnik je stao bez problema. Tako da, ako na Lanosu postoji taj plastičan prsten, mislim da ne bi trebalo da bude problema da se stavi bilo koji drugi zvučnik (naravno odgovarajućih dimenzija).
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySre Jun 19 2013, 18:59

Боцо то је ок и потпуно си у праву јер није проблем да се ставе и други звучници адекватне величине а то је коментарисао и Мегасп. Ми смо причали о томе да се ставе звучници а да се не буше нове рупе и сигурно у Ланосу не могу да стану звучници пречника 13 цм јер су ови фабрички од 10 сантиметара и стају кнап у пластичан оквир - лежиште какво си описао. Како је Мегасп написао нешто раније у истој овој теми и код његове Нубире су звучници пречника 10 сантиметара па закључујем да је конструкцијски све идентично као код Ланоса.


Poslednji izmenio tosha dana Čet Jun 27 2013, 19:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySre Jun 19 2013, 20:08

E, ok onda.
Doduše, kod mene su ( Nubira II) fabrički bile 13-ice, pa je moguće da se onda malo i razlikuje ležište, jer sam ja imao sasvim dovoljno mesta za bilo koju 13-icu.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici EmptySre Jun 19 2013, 20:19

Не сумњам да су код тебе 13-тице а што се моје замене тиче сва је прилика да ће је бити после замене задњих амортизера који су процурили а што сам неки дан открио након прегледа гепека. Ће површе посо још лечка и ови звучници што би рекли ови моји јужњаци из околину Ниш Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos - Lanos zvucnici Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos zvucnici   lanos - Lanos zvucnici Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos zvucnici
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Izlaz za zadnji zvucnici
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» DAEWOO LEGANZA, LANOS, NUBIRA, NEXIA, MATIZ, ESPERO DELOVI
» polovni delovi espero,nubira,nexia,leganca,kalos...
» Lanos 1.4 po meni troši previše

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: