Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa akumulatorom ili alarmom

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyČet Apr 18 2013, 21:13

Pre par dana kad sam pokusao da upalim auto shvatim da nema struje odnosno nema dovoljno da "pokrene' motor.Stavim na punjac ono napuni posle par sati ali ga skoro odmah isprazni.E sad akumulator nije nov,verovatno je za zamenu a da napomenem meni su konstantno trepucala sva cetiri migavca.Pozovem majstora i on konstatuje da me zeza alarm.Skine onu budzu,migavci prestanu da trepucu,malo pripunim akumulator i upalim auto ali se on gasi posle par sekundi svaki put kad ga upalim.Majstor kaze da izgleda ima neka zastita u tom alarmu bez cega nece da radi.Dali neko zna uopste o cemu govorim glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyČet Apr 18 2013, 21:36

Svaki normalniji alarm ima blokadu motora ("sece" varnicu ili dizne),verovatno je to u pitanju.Pokusaj na netu da nadjes uputstvo povezivanja tj semu za doticni model pa ces videti sta eventualno treba da prevezes kako bi motor mogao da radi bez alarma ili ga oteraj kod autoelektricara i resice ti problem.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyČet Apr 18 2013, 21:41

Aha pa sad sam se cuo sa par drugara,koji su mi bas tako rekli kao ti GTX.E sad videcu dal da premostim ili da vidim da pokusam da popravim ili da eventualno kupim drugi ako nije nesto skup mnogo
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyČet Apr 18 2013, 21:48

Nisu skupi,neki osrednji kvalitet moze da se nadje za 25-30e.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptySub Apr 20 2013, 19:57

Hm danas kad sam skinuo akumulator otvorim ga kad ono suve celije.Dopunio sam sa dest vodom pa na punjac.Izgleda da se to desava i kad je akumulator pri kraju tako da sad nisam siguran.Sutra cu definitivno da se uverim dali mi je alarm ispravan ili ga je prazan akumulator istraumirao.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyNed Apr 21 2013, 18:59

Izgleda da je neispravan nekakav relej u samom alarmu preko kog ide daljinsko zakljucavanje.Nekad ostane u blokadi i crpi struju.Idemo na rucno zakljucavanje Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyPet Maj 03 2013, 19:09

Kupljen nov akumulator i problemi reseni voznja
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyPet Maj 03 2013, 20:53

Radan ::
Kupljen nov akumulator i problemi reseni voznja
I u prvom postu si rekao da je za zamenu hehe.Pa dobro svi mi probamo da je jeftinije nadamo se da nije najgore.Super da si resio problem.Ipak isprati situaciju da li sta cirka struju da se ne sjebe i nov.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: bravo radane genije si   Problem sa akumulatorom ili alarmom EmptyPet Avg 26 2016, 10:46

uopravo sam ti i ja to tjeo predloziti jer imao sam slican slucaj na mojem bendji ... kad je imao stari akomulator desna zadnja vrata nekad su mi se tjela zakljucati a nekada ne, a cim sam stavio novu bateriju svi problemi su nestali...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa akumulatorom ili alarmom   Problem sa akumulatorom ili alarmom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa akumulatorom ili alarmom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa alarmom
» problem sa alarmom
» Problem sa centralnom/alarmom
» (Ne)resivi problem!!!
» Problem sa grejanjem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: