Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa centralnom/alarmom

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Feb 29 2012, 10:09

Imam alarm i centralnu i nije fabricka ugradnja. Auto sam kupio takav, ne znam gde je ugradjivano. Problem se manifestuje tako sto ponekad CB ne reaguje na dugme za otkljucavanje (nisu baterije i kontakti). Alarm se iskljuci, ali CB ne pa moram da otkljucam na kljuc. Posle toga sve sljaka normalno izuzev sto se tada CB sama zakljucava nakon 10-20 sekundi, cak i ako auto radi.
Kad mi se to ponovo desi, CB blokira i otkljucam auto na kljuc, sve se vrati u normalu i nema automatskog zakljucavanja.

Neka ideja ili elektricar koji moze da pomogne??
Nazad na vrh Ići dole
Dzony
Početnik
Početnik
Dzony


Broj poruka : 26
Datum upisa : 01.09.2011
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Feb 29 2012, 20:11

Verovatno je do elektronike,a najbolje da to pogleda neko ko ugradjuje alarme,mozda mora samo da se prelemi elektronika... Moj savet je da ako nije fabricki alarm,a jos je i nepoznat proizvodjac alarma,najbolje da se skine taj alarm... Znam ljude kojima je alarm stvarao mnogo problema,a alarm nece nista mnogo zastititi auto.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Feb 29 2012, 20:39

Dzony ::
Verovatno je do elektronike,a najbolje da to pogleda neko ko ugradjuje alarme,mozda mora samo da se prelemi elektronika... Moj savet je da ako nije fabricki alarm,a jos je i nepoznat proizvodjac alarma,najbolje da se skine taj alarm... Znam ljude kojima je alarm stvarao mnogo problema,a alarm nece nista mnogo zastititi auto.
+1 pazi najverovatnije je kontakt i treba da se prelemi plocica.E sad elektricaru je to 10 min posla jer samo skine konzolu i prelemi plocicu i ako ti to ne pomogne onda drugu.Sto?Zato sto nece niko da se zeza ceo dan a da ne naplati a vec za 30e imas novu konzolu sa 2 kljuca,a tu da popravljas da das 20-30e ,meni je trazio covek 30-40 najverovatnije da popravi nesto me zezala,ugradjena druga za 30 e nova.
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Feb 29 2012, 21:03

meni na nexii zaboli zmigavci svetleo sam ko novogodisnja jelka Smile i samo elektricar pocupao celu kutiju od starog alarma i rekao da kupim novu tu kutiju i dodjem da je postavi za 300 dinara Razz ali neznam gde ima da se kupi samo ta kocka sama :S

a tebi najbolje resenje da celu kutiju ko i ja zamenis... i meni je tako zezao dok nije sve zabolo Sad
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Feb 29 2012, 21:24

Konzola ti je kutija kako kaze milan.Uglavnom evo imas OVDE ili ovu.Mozes i sam naci ovo je recimo prvo so sam nasao na netu.A dosta elektricara ili prodaje ili zna gde ima.Izbor je tvoj ja sam samo da savet.
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Feb 29 2012, 21:27

megasp jel ova druga meni odgovara ? posto sam imao neki univerzalan alarm tako kaze ovaj elektricar? i ja imam 2 vrata bez gepeka... nije puno 2500 ako odgovara...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Feb 29 2012, 21:48

Ma moze koja hoces samo stavices 2 motorcica umesto 4.Bolje potrazi za 3 vrata mozda i jeftinije nadjes a onaj iz prvog linka je povoljan veoma.
Beska imas LINK za 2 vrata 2 daljinca
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyČet Mar 01 2012, 07:59

Hvala na angazovanju, otici cu do elektricara ovih dana da vidim sta ce da kaze.
Jel imate preporuku za nekog pouzdanog na potezu zarkovo-cerak-vidikovac-bbrdo?
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyČet Mar 01 2012, 09:40

petar ::
Hvala na angazovanju, otici cu do elektricara ovih dana da vidim sta ce da kaze.
Jel imate preporuku za nekog pouzdanog na potezu zarkovo-cerak-vidikovac-bbrdo?

Da ne otvaram novu temu... Pored elektricara treba mi preporuka i za limara. Hvala
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyUto Apr 03 2012, 07:22

Ipak ja otvorih sam. Posto su me od pocetka zezala zadnja leva vrata, od njih sam krenuo.Cini mi se da plasticna folija ispod tapacirunga nije nikad pre skidana, pa je moguce da je cb fabricka. Ispostavilo se da je motorcic cb na tim vratima neispravan, tj polugica koja se nalazi na kraju motora, a povezana je sa glavnom polugom za zakljucavanje, ne ulazi lepo u kuciste motorcica, vec se cuje krckanje kao da je unutra nesto slomljeno. Ta skalamerija sada ne blokira kao ranije, ali se pri zakljucavanju cuje uzasno. Imam osecaj da ce da iskoci iz vrata, a ne mogu da ga otvorim motorcic posto je u plasticnom kucistu i nema srafova...
Da li je moguce zameniti samo taj jedan motor ili mora sve u kompletu?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyUto Apr 03 2012, 07:25

Mozes i njega samo prodaju i na komad.MOzda oko 300 din nisam siguran mozda je i 200 ali nije skupo
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyUto Apr 03 2012, 08:10

Megasp gde da nadjem to na komad? Zvao sam par prodavnica, nemaju uopste cb.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyUto Apr 03 2012, 08:21

Oglasi ili ko se bavi sa tim.Evo ja na google upisao prodajem motore za centralnu bravu na komad i dobio odgovor


Prodajem motore za centrelnu bravu! Sa fabrickom zicom za produzetak i stabilizatorom za zicu!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Cena za komad je 300 dinara!
Cena za 4 komada je 1100 dinara!
Cena za 5 komada je 1300 dinara!

Kontakt na pm ili na 064/20-95-180 Milos

Saljem City Expresom! Ne znam da li je aktivan oglas
ali pogledaj i na kupindo ili limundo,kupujem prodajem

Evo ti nasao sam ti na kupindu za 300 din.Dodjes pivo
party_15 LINK
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyUto Apr 03 2012, 10:18

Dogovnoreno, imas pivo!
Nazad na vrh Ići dole
srdjanns86
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 07.08.2012

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyUto Avg 07 2012, 21:52

Dali ugradnjom nekog alarma moze da se uradi centralna brava i daljinsko zakljucavanje za DL 1.5 99godiste.I koliko to kosta ako neko zna
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptyUto Avg 07 2012, 22:13

Ako neces sam onda odes kod elektricara.Imas internet oglase ,malo se i potrudi sam.Siroka je lepeza proizvoda pa napravi sam kombinaciju.Mozes da kupis samo konzolu centralne,centralnu sa motorcicima,ili samo motorcice.Imas i centralne sa alarmom ili samo alarm bez centralne.Ajmo jeftinije -recimo uzmes OVO ima konektore za alarm. i kupis neki alarm i povezes i gotovo.Najpre se posavetuj sa svojim elektricarem,da ne bude ja ti rekao bla bla. i evo univerzalni alarm.Sve sto je skuplje UGLAVNOM je i bolje.Ja sam imao alarm na nubir sa centralnom pa me zezala nesto centralna majstor nesto caprkao i spali mi alarm,posle sam ugradio samo centralnu na daljniski tj nadovezao na fabricku,a alarm nisam stavljao niti imam nameru.Zivim u centru grada i cesto se pali za upozorenje(klinci ,neko u prolazu zakaci itd) pa malo izludjuje.Ja sam ti rekao sta sam znao a ti vidi sta ces.Moj ti je predlog ugradi centralnu a alarm,hm pa ako neko hoce da ga uzme uzece ga sa sve alarmom!Ako ces bas zastitu bolje stavi jedan prekidac koji ce da sasecu struju i sakrijes ga negde.Kada ulazis u kola prvo upalis taj prekidac pa onda normalno
Nazad na vrh Ići dole
srdjanns86
Početnik
Početnik



Broj poruka : 9
Datum upisa : 07.08.2012

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Avg 08 2012, 04:33

Imam vec blokadu struje,ali mi treba ta centralna brava na dajinski da nemoram non stop svima da otvaram vrata.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom EmptySre Avg 08 2012, 06:13

Kao sto sam ti i rekao uzmi samo nju,a ti si pitao i za alarm.Ostavio sam ti link ima neka za 1600din sa 4 motorcica.Cene su od 1500 pa navise.Samo kada kupujes proveri da li idu motorcici uz nju ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa centralnom/alarmom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom/alarmom   Problem sa centralnom/alarmom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa centralnom/alarmom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Struja,ozvučenja,alarmi-
Skoči na: