Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?

Ići dole 
+6
Radan
Milanče
man990
GTX
dare 76
matrix
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 12:12

Ne mogu nigdje naci..sve sam virio unutra kao mali mis ali dzabe:)Pomozite mi!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
dare 76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Uljma-Vrsac

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 13:00

nemozez ga promasiti ako znas kako izgleda.on ti je skroz gore (levi gornji ugao).Promuvaj malo po forumu imas i slike gde stoji
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 17:29

dare 76 ::
nemozez ga promasiti ako znas kako izgleda.on ti je skroz gore (levi gornji ugao).Promuvaj malo po forumu imas i slike gde stoji

Znam kako izgleda, kao k....c.sve sam vidio po forumu sve masine ne pripada mojoj tacumi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 19:28

matrix ::

Znam kako izgleda, kao k....c.

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? 817894

Da li mozes da okacis slike usisa (sa obe strane)?
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 19:32

GTX ::
matrix ::

Znam kako izgleda, kao k....c.

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? 817894

Da li mozes da okacis slike usisa (sa obe strane)?

Evo sad cu uraditi i cekaj me:)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 19:51

Evo me,,,sad ubacim slike.


E ne znam ubaciti objasni me molim Te!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 19:54

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 19:59

Ima jos...

[You must be registered and logged in to see this link.]

to je to!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 20:04

Rekao bih da je ovo na sta strelica pokazuje,ispod creva

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Image
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 20:06

GTX ::
Rekao bih da je ovo na sta strelica pokazuje,ispod creva

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Image

ja sam vidio na netu da je to throttle position sensor a ne idle speed control valve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 20:08

I kako si uspio ubaciti sliku u poruci?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 20:11

To ne moze biti TPS jer se on montira uvek sa druge strane klapne.Pogledaj gde se tebi nalazi tockic sa sajlom gasa,TPS mora da bude sa druge strane usisa,tacno ispod njega.IAC tj step motor se nalazi neposredno posle klapne tj ne mora on sam da bude iza klapne vec njegov klip koji regulise protok vazduha.Zato ga i nisi nasao Wink
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Feb 05 2013, 20:13

GTX ::
To ne moze biti TPS jer se on montira uvek sa druge strane klapne.Pogledaj gde se tebi nalazi tockic sa sajlom gasa,TPS mora da bude sa druge strane usisa,tacno ispod njega.IAC tj step motor se nalazi neposredno posle klapne tj ne mora on sam da bude iza klapne vec njegov klip koji regulise protok vazduha.

Onda je tacno kako si rekao...ja moram cistiti jer kad vozim auto pa stojim ispred semafora obrtaj malo dize vise od 800obrtaja oko 2-3sek pa se vrati u normalu.Hvala puno jos jednom!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
man990
Početnik
Početnik



Broj poruka : 18
Datum upisa : 28.12.2012
Lokacija : Beograd

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyČet Feb 07 2013, 21:08

jesi li uspeo ocistiti step motora?
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyPet Feb 08 2013, 21:40

man990 ::
jesi li uspeo ocistiti step motora?

Nisam imao vremena da uradim ali sigurno cu ciniti i staviti slike na forumu da vidite kako izgleda!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Milanče
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.02.2013

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyČet Mar 07 2013, 08:39

matrix ::
man990 ::
jesi li uspeo ocistiti step motora?

Nisam imao vremena da uradim ali sigurno cu ciniti i staviti slike na forumu da vidite kako izgleda!
Kod mene je sličan problem ali nisam siguran da li je moguće samo očistiti step motor ili već kako se zove. Povremeno se br. obrtaja zaglavi na 2000, i dešava se da kada radi u mestu ide 900-1200 gore dole.
Neki su mi govorili da kod moje tacume 1,6 16v, 2003 moram da promenim komplet koji košta oko 200 eur. Ako znate dajte savet. Hvala unapred. pozdrav Milanče.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyČet Mar 07 2013, 10:39

A ko ti je to govorio?Ako je majstor ok,odvezi neka ti zameni,pa ako bude u redu plati coveku.Ali ako nebude to,vracaj pare ili ti leti servis u vazduh.
Nazad na vrh Ići dole
Milanče
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.02.2013

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyČet Mar 07 2013, 13:22

Radan ::
A ko ti je to govorio?Ako je majstor ok,odvezi neka ti zameni,pa ako bude u redu plati coveku.Ali ako nebude to,vracaj pare ili ti leti servis u vazduh.
Tako će i da bude zato sam pitao ovde da bih imao bar neko predznanje.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyČet Mar 07 2013, 13:42

svi mi to povremeno ocistimo,ali se neki problemcici opet vrate.Tako ako ti on garantuje da ce biti u redu....
Nazad na vrh Ići dole
Milanče
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.02.2013

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyPet Mar 08 2013, 05:29

Hvala ljudi pokušaću sa čišćenjem pa ako ne uspe šta da se radi...
Nazad na vrh Ići dole
Milanče
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.02.2013

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Apr 23 2013, 05:15

Milanče ::
Hvala ljudi pokušaću sa čišćenjem pa ako ne uspe šta da se radi...
Na kraju sam otišao kod prijatelja koji radi opele. Konstatovali smo da motor negde vuče falš vazduh. Pregledali sve redom.
Cev koja vodi od EGR do usisne grane blizu veze sa usisnim granom je bila skoro otkinuta. Skinuli hartletovali i sada je sve normalno.
Nazad na vrh Ići dole
samko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.06.2013

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Okt 29 2013, 12:25

Pozdrav svima.
Imam problem sa radom motora. Na leru radi nemirno , od nekih 300-800 obrtaja pa se smiri pa ponovo skakuće. U vožnji trza, kao da neko presječe dotok goriva ili prekine struju. Majstor mi kaže da je otišao motorić ler gasa ( step motora). Kod mene je Tacuma 1,6 16V  77 kw 2002 god. proizvodnje. 
tražio sam na netu i nigdje ne mogu naći taj dio kao poseban dio. Ima za Tacumu 1,8 i 2,0 ali za 1,6 nema. Da li moja Tacuma uopšte ima taj dio posebno ili je to sve u sklopu leptira gasa ( ili kako se već zove).
Na forumu sam vidio slike, ali taj dio sam pokušavao skidati ali ne ide.
Majstor mi je skidao i leptir gasa i rastavljao ga ali onaj dio sa slike se nije mogao skinuti.Da li je pogrešio što je rastavljao leptir gasa jer ima neka opruga unutra pa da se nije šta poremetilo.
svaka pomoč bi mi dobro došla. 
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Okt 29 2013, 14:59

Okreni Autopromet i pitaj.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptyUto Okt 29 2013, 21:55

Pozdrav svima, taj motor u takumi kao i u nubiri i lanosu posle 2001 god ima novi tip koji je izjedno i ide zajedno sa klapnom. ciscenje ne moze da pomogne u 95% slucajeva ali ipak probajte. uopste nije ni nalik klasicnom starom regulatoru ler gasa. unutra su grafiti i plocice koje klize. nalazi se odmah iza crnog plasticnog dela gde se kaci sajla gasa i mora da se skine cela klapna da bi moglo da se pridje da se ocisti
Nazad na vrh Ići dole
samko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.06.2013

step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? EmptySre Okt 30 2013, 09:17

Hvala na objašnjenju daki_nis.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty
PočaljiNaslov: Re: Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?   step - Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gdje se nalazi step motora u Tacumi 1.6?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Par stvari o nubiri ispod haube i ciscenje step motora
» Klima u Tacumi
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu
» da li neko zna gde se nalazi termostat na daewoo nexi?
» gde se nalazi konzola centralne brave nubira '99!?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: