Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tecnost za servo upravljac

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptyČet Nov 15 2012, 00:29

Posto sam od skora vlasnik leganze, interesuje me koju tecnost za servo koristite? Tecnost mi je na min pa bih trebao dopuniti/zamenti. Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptyČet Nov 15 2012, 20:51

atf ulje za automatske menjace i servo upravljace alj najbolje ti je da izbacis sve i stavis kompletno novo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptySub Nov 17 2012, 19:53

ja sam sipao atf
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptyNed Feb 17 2013, 15:21

Nije bitno da li je ATF(jer moze biti a i ne mora-ATF je za automatske menjace) vec da ispunjava DEXRON IID ili III(nebitno IIIH\IIIG ili sta vec).
Znaci moze ATF ako je DII ili DIII(ELFMATIC G3-540rsd\L najjeftinije koje sam nasao-Profaco uvoznik ), ili neko ulje za servo MOTUL DexronIII (oko 900-1000rsd\L MASS Co. uvoznik ) npr...
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptyPet Nov 15 2013, 09:25

Поштовани, имам једно питање у вези уља за серво?
У Ланосу користим DINARA OIL (уље за аутоматске мењаче и серво управљаче) ATF Type A Suffix A, (а на флаши пише и то: MB 236.2, DD ALLISON C-3, VOITH, MAN 339 typ A, ZF TEML 14), али пошто живим Богу иза леђа Very Happy  нема га више у продавницама и ко зна кад ће да набаве, као слабо се користи то уље код нас.

Tecnost za servo upravljac 00270

У замени ми нуде NISOTEC ATF Type A Suffix A.
Tecnost za servo upravljac Atf-suffix-a1

Продавац на пумпи, где сам питао за уље и који ми је понудио замену, рекао ми је да није важан произвођач, већ само оно ATF Type A Suffix A,па сад не знам да ли има везе и оно (MB 236.2, DD ALLISON C-3, VOITH, MAN 339 typ A, ZF TEML 14) или нема, јер на флаши Нисотека не пише то нигде? Знам да постоје различите боје тог уља (црвена, плава...) да ли и то има неке везе са врстом уља, јер у не знам која је боја Нисотек уља?

Унапред се извињавам ако су питања глупа, али боље питати него скитати! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptyPet Nov 15 2013, 15:58

Pitanje je na mestu ali.... po kom osnovu si sipao predhodno ulje? Koliko znam trebalo bi Dexron II ili III da ide. Koje ti ulje ide po servisnom uputstvu? Taj kriterijum treba predhodno da ispunjava a i novo koje dolivas.
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptyPet Nov 15 2013, 21:20

Prvo navedeno ulje sam nastavio da sipam po preporuci predhodnog gazde auta!On je sipao to ulje pre mene, pa mi je covek dao etiketu i rekao da treba nastavim isto ulje da sipam, da ga ne mesam i to je uredu. E sad nije u redu, a i moja je greska sto to odlazem da popravim, to sto mi po malo curi ulje na letvi. Dolivam po malo na mesec dana, jer ne curi mnogo, majstor je rekao da sigurno je popustila neka manzetna i da se to moze popraviti. Predhodni gazda mi je rekao i majstor, a citao sam i na netu, da to nije toliko fatalno, vazno je dolivati ulje, da ne bi servo pumpa crkla. E sad je problem sto ne mogu pronaci isto ulje, mislim istog proizvodjaca i iste specifikacije kao sto sam naveo u predhodnom postu. I zato pitam, mogu li ja nastaviti da dosipam to drugo ulje sto sam naveo od Nisoteka, posto odgovara ono ATF Type A Suffix A? Sta bi se desilo, ako slucajno nije to to ulje?
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptySub Nov 16 2013, 07:30

Koje ti ulje ide po servisnom uputstvu?????
To NISovo ce bez problema zameniti Dinarino ali da li je to ulje za tvoj sistem. Nisam dovoljno upoznat da li moze i kakve probleme da napravi.
Nazad na vrh Ići dole
goranmap
Početnik
Početnik
goranmap


Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.04.2013
Godina : 39
Lokacija : Bosilegrad

Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac EmptyNed Nov 17 2013, 19:06

Danas sam kontaktirao jedan Daewoo servis u Bugarskoj. Rekli su mi da moze to ulje za Lanosa, jer bitno je da ispunjava nivo kvaliteta GM ATF Type A Suffix A, proizvodjac nije bitan. Naravno, mogu i druga ulja, kao sto si i ti naveo, ali cim jednom pocnes da koristis jednu vrstu - tu i nastavljas. Cak su mi i preporucili tu vrstu ulja. E sad da li moze to da se koristi jedno, pa isprazni ceo sistem pa drugo to ne znam. Servisno uputstvo nemam, ali bitno je da sam resio svoj problem. Hvala Oggy na odgovorima! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Tecnost za servo upravljac Empty
PočaljiNaslov: Re: Tecnost za servo upravljac   Tecnost za servo upravljac Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tecnost za servo upravljac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Servo upravljac !!!!!
» Volan(upravljač)- sirena(svirena)
» tecnost za vetrobran
» Rashladna tecnost
» Posuda za tečnost za vetrobran

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: