Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 EGR ili DIZNE ili ...???

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 10:05

Pisao sam vec o ovoj temi. Sta se desava?! Auto mi ide super celo leto. Imao sam problema sa potrosnjom, ali sam to sredio stelovanjem plina. Sad trosi do 10L (sipam na OMV ili NIS-ovim pumpama, rekli mi u servisu). Cim je zahladnelo prebacio sam sa plina na benzin da bi mogao ujutru da upali. Na plinu radio normalno celo leto, a sad sam u totalnom haoosu. Verglam ujutru i do 10 puta da bi upalio na benzin, a na kraju kad i upali trokira kao da hoce da se ugasi. Sve sam probao, mali gas, veliki gas ler gas, pa malo jaci gas da dam itd... Inace moj sekvent prebaci na plin cim predje 2500 obrtaja. A da predjem taj broj obrtaja MUUUUKKKKAAAAA!!!!!! Na ler gasu radi skoro normalno ( spusti na 700 obrtaja, pa digne na 900 i tako) cim mu dam gas puca i trokira kao da se gusi. Neznam da nije membrana, pa vraca benzin, ali zasto i kad upali puca? I da sto je najvaznije kad prebacim na plin posle kilometar, dva cuje se pumpa kako pisti. Kao da nabija veliki pritisak. Neznam da nije povratni ventil? Molim za misljenje jer ako jos malo zahladni mogu samo da ga parkiram do vecih temeratura. I da li znate u BG nekog dobrog majstora sa kojim ste zadovoljni i koji nedere.
URADJENO: ciscenje dizni, ciscenje rezervoara, cistio svojerucno EGR , usisnu granu, leptir i sve sto sam mogao svojerucno da ocistim, a nasao na forumu. Pre 300 kilometra uradio mali servis.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 11:31

Imao sam iste simptome kod mog auta, slusao razne savete i sasvim slucajno resio problem. Stvar je bio u tome sto je napuklo crevo na samom kucistu benzinske pumpe tako da je to stvaralo los pritisak. Vredi proveriti, pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 12:23

Meni se pumpa nalazi u rezervoaru. Gde se nalazi kod tebe?
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 14:43

Skine se zadnje sediste, skida se odozgo sa rezervoara. A to crevo koje je meni napuklo je duzine 6-7cm i vidi se kad se izvuce pumpa iz rezervoara.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 14:57

E, pa idem da vidim. Ti isto vozis lanosa? Jel to ono deblje crevo koje je izlazno? A kako ti je napuklo crevo, a nije cureo benzin?
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 15:14

Vozim Espera, to nije crevo koje ide na pumpu odozgo, nego kada uzmes kuciste pumpe u ruku onda se vidi. A benzin nije mogao da curi jer je pumpa u rezervoaru Smile tj cureo je ali direktno u rezervoar
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 16:13

Pa cekaj, to je onaj metalni deo creva koje ulazi unutra i kad skines pumpu nemam vise nijedno crevo unutra. Kod mene kad otvoris poklopac pumpe imas plasticni deokoji sa jednog kraja ide pravo u radni deo pumpe tj. motora i na drugom kraju ide u poklopac pumpe. Nemam ja druze nijedno crevo u pumpi. tri puta sam je otvarao da je cistim.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 16:23

Ocigledno je onda drugacija pumpa kod mene, zao mi je sto ti nisam pomogao jer znam kako je to mene izludjivalo glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 16:31

Pa mozda taj plasticni deo pusta. Nema ni jednu gumicu, a sastavljen je iz dva dela. I meni je to bilo nelogicno. Mozda tu imam lufta. Sutra cu da izmerim pritisak pumpe!!! HVALA!!!
Nazad na vrh Ići dole
Cvija
Početnik
Početnik
Cvija


Broj poruka : 18
Datum upisa : 26.09.2011

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 18:58

kostas79 ::
Pisao sam vec o ovoj temi. Sta se desava?! Auto mi ide super celo leto. Imao sam problema sa potrosnjom, ali sam to sredio stelovanjem plina. Sad trosi do 10L (sipam na OMV ili NIS-ovim pumpama, rekli mi u servisu). Cim je zahladnelo prebacio sam sa plina na benzin da bi mogao ujutru da upali. Na plinu radio normalno celo leto, a sad sam u totalnom haoosu. Verglam ujutru i do 10 puta da bi upalio na benzin, a na kraju kad i upali trokira kao da hoce da se ugasi. Sve sam probao, mali gas, veliki gas ler gas, pa malo jaci gas da dam itd... Inace moj sekvent prebaci na plin cim predje 2500 obrtaja. A da predjem taj broj obrtaja MUUUUKKKKAAAAA!!!!!! Na ler gasu radi skoro normalno ( spusti na 700 obrtaja, pa digne na 900 i tako) cim mu dam gas puca i trokira kao da se gusi. Neznam da nije membrana, pa vraca benzin, ali zasto i kad upali puca? I da sto je najvaznije kad prebacim na plin posle kilometar, dva cuje se pumpa kako pisti. Kao da nabija veliki pritisak. Neznam da nije povratni ventil? Molim za misljenje jer ako jos malo zahladni mogu samo da ga parkiram do vecih temeratura. I da li znate u BG nekog dobrog majstora sa kojim ste zadovoljni i koji nedere.
URADJENO: ciscenje dizni, ciscenje rezervoara, cistio svojerucno EGR , usisnu granu, leptir i sve sto sam mogao svojerucno da ocistim, a nasao na forumu. Pre 300 kilometra uradio mali servis.
Ovaj problem je hroničan!!!Bar kod Lanosa!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyPon Nov 12 2012, 22:37

ako imas negde da vidis koliki pritisak ti stvara pumpa, moguce da je to, a moguce da je onaj senzor pritiska goriva ili kako se vec zove, ja sam imao veoooooma slican problem kad je on otisao

pardon ne senzor pritiska, nego regulator pritiska
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyUto Nov 13 2012, 16:12

Pa da u njega i sumnjam. Moram da izmerim prvo pritisak. Al nekako mi izgleda da se gusi u benzinu vise nego da mu nedostaje benzina. Jer kad povuce preko 2500/ o on razbija
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyUto Nov 13 2012, 16:42

Izmeri pritisak i kod pumpe i na dovodnom crevu ispod haube (jer mozda ima neku smetnju u instalaciji do motora)
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptyUto Nov 13 2012, 18:06

Mozda, ali neverujem. Posto mi je jednom izbio crevo ispred motora. Sto znaci da je nabio pritisak, a visak benzina se nije vratio u rezervoar nego je pumpa pumpala dok nije presao fabrickih 1,8 br. i onda je pocela da se cujeeeee! Ja mislim najlogicnije, da je regulator pritiska ili ti povratni ventil.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptySub Dec 08 2012, 20:05

Bio danas na dijagnostici. Auto mi neprepoznaje kod kljuc!!!!!!!! Sta sad, zna li neko? Mozda imobilajzer ili...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptySub Dec 08 2012, 21:14

Kod nas u firmi imamo pezo partner isto nekad nece da prepozna kod kljuca okres kljuc naopacke i radi.Nego prvo cim ti pisti pumpa nesto nije u redu sa njom.Trokira ti jer je 99% zapusene dizne (opet ne znam kada si cistio) na daewoo su osetljive dizne a nisi celo leto vozio na benzin.Ija sam cistio pa posle par meseci opet zapusile 2 pa trokira,a vrlo verovatno i svecice su za zamenu.Ja sam danas zamenio sve cetri svecice,i oterao kod majstora da mi opere dizne i zameni filtere(naplacuej mi samo pranje pa sto da se prljam).Inace danas sam pricao sa njim kaze:svi mi peremo u kadicama ali eto ja sam meni na roveru ocistio i posle 3 meseca opet morao a samo ga upalim dam gas da prebaci na plin.I kada se operu too je ok ali ne mozes nikad da ga operes do kraja ko nova ja sam prosvirao 2 rezervoara benzina i nista rade super(znam i ja koliko kostaju 2 rezervoara) a sad ce da pravi ili nabavi da moze sa regulacijom kada ih opere u onoj tecnosti na emulatoru,stavi da benzin prolazi kroz njih i ima potenciometar kad odvrne kao da ides na 6000rpm i to je tek pravo ciscenje.Imobilajzer samo sranja prava-kod mene izvadjen .
Uglavnom moj savet a ti vidi sta mozes $$$(sve nas muci ista boljka Very Happy )

Provera pumpe
Ciscenje dizni i zamena filtera goriva(ja sam ugradio i predfilter)
zamena svecica
ovo mi je nekako logican redosled operacija.
A poznat mi je osecaj kada ti trokira da jedva dostignes tih 2500rpm.ZAPUSENE DIZNEisti sam slucaj imao i probaj ovo ako stosnes gas do kraja ili ga secnes trokira gusi se,a ako ga drzis na vrhu gasa trokira ali ide polako!
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptySub Dec 08 2012, 21:30

Pre dva dana mi covek gledao pritisak pumpe (odlican), skinuo dizne (bacaju), inace sam ih cistio, brizgaljke (lepo prase), kaze sve super. Nesta drugo je u pitanju idi ti ipak na dijagnostiku da ne bi kupovali nasumicno delove. I ovaj matori mi danas kaze da neprepoznaje kod kljuc. E sad ja sam danas kad sam se vratio ugasio kola i okreno kljuc za 180 stepeni i nije hteo da upali, vratim nazad i upali na jedan. Ja se odusevio reko nije valjda samo ovo g...no u pitanju. Al pre tri sata kada se skroz ohladio izadjem da probam i nista ni na jednoj strani. Opet izcvrcim akumulator, jbg. A kako si imobilajzer zaobisao i gde? Jel skupo?

I da sad krene na benzin samo cepa, drugi auto, valjda sam probio dizne. Al nikako da ga upalim, zaustavljam sve komsije po kraju gde god treba da krenem (kablove imam) Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptySub Dec 08 2012, 22:13

Ma bilo skinuto kada sam uzeo auto,i obican mi je kljuc.Rekoh ti ja da kad okrenes kljuc.KOd nas tako dugo funkcionise budalastina ali tako je.Malo me buni da ti je sve ok sa pumpom a pisti ti pumpa?A kako pali na plin?Mozes li direktno paljenje na plin?Kazes da nece da upali-pa je li nece da vergla,ili vergla nece da sastavi?ili je akumulator riknuo.
Moj je pre riknjavanje napunim ga i dan dva ok posle hebe pa sam ga zamenio.
Ako radi dobro na benzinu i vise ti ne trokira onda su dizne OK,i pumpa ako je prestala da pisti i ona je OK.Kad si menjao svecice?Po nekom nepisanom pravilu menjaju se na 50000-60000 ali kazu da na plin brze stradaju pa se menjaju na 10000-15000km.Pa kad si bio na dijagnostici jesu li ti bar resetovali gresku?>
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? EmptySub Dec 08 2012, 22:43

Ma matori mi samo uzeo pare za dijagnostiku. A na plin ne mogu da upalim ispod +10 stepeni. Trebalo bi da idem na servis od kako sam ga uzeo nisam bio na servisu. Svecice menjao pre mozda 3000 km. od prilike (imam zapisano). a da su svecice ne bi radio na plinu. Jedino mi je ostalo da krenem od dijagnostike i kod kljuca. Ma nemam pojma ni ja!!! prso sam skroz!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





EGR ili DIZNE ili ...??? Empty
PočaljiNaslov: Re: EGR ili DIZNE ili ...???   EGR ili DIZNE ili ...??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
EGR ili DIZNE ili ...???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Gumice za dizne
» Dizne za gorivo
» Simptomi procurele dizne
» nubira 1.6 ne rade dizne

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: