Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?

Ići dole 
+3
metrocop
serhio011
manijac
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyČet Okt 07 2010, 11:10


Koliko bi kostala ugradnja plina u Daewoo Matiz 2001 god.
3 cilindra 796 cm3 sa bocom kao rezervni tocak.

DA LI VREDI URADITI OVAJ PODUHVAT ILI NE ?
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyČet Okt 07 2010, 11:34

prijatelju po mom misljenju to je promasena investicija sto se tog auta tice , mada najbolje baci na papir koliko ti trosi , mada sumnjam da prelazi 4-5 lit. i koliko predjes s njim pa vidi da li ti se isplati Basketball
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyČet Okt 07 2010, 11:47

Imam dosta gradsku voznju relacija 4-5 km potrosnja oko 8l jer se ne zagreje jos a ja ga vec gasim. Otvoreno vrlo retko vozim i to je ja mislim malo preko 5l jer ga ne vozim penzionerski.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyČet Okt 07 2010, 11:56

ne znam sta da ti kazem , nesto mi to malo visa potrosnja za matiza , al' nemoj mene da vatas za rec , nisam bas upoznat s njim , mozda gresim Neutral vidi malo raspitaj se koji uredjaj treba u njega , mada gubis ionako mali gepek , u svakom slucaju duplo jeftinije gorivo , sad , da li ce se tebi isplatiti ti najbolje znas
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyČet Okt 07 2010, 16:44

Iskreno mislim da ti se to ne bi isplatilo... Tesko bi povratio ulozene pare kroz ustedu na plinu. Ako uglavnom vozis male relacije motor nece ni stici da se dovoljno zagreje i sam sto ces ga prebaciti na pin vec ces morati da ugasis auto. Plus ces izgubiti gepek...dali zato sto ce ti tu biti plinska boca ili rezervni tocak...svakako gubis iovako mali gepek.

Sto se tice potrosnje. Mislim da nije to tako velika potrosnja. Ortak ima Opel corsu 1.0 sa 3 cilindra i trosi oko 4-5 litara na otvorenom... Zimi cak trosi i do 6-7 litara. Mislio je da je to puno i da mu negde odlazi gorivo...medjutim sve je isproveravao i us ervisu su mu rekli da je to normalno...bez obzira sto ima samo 3 cilindra.
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyČet Okt 07 2010, 23:01

Moje je misljenje bilo do 7l ali kakvo gorivo imamo nije ni cudo.
Dok sam ga dovozio i vozio na italijanso gorivo sve je bilo ok.
Na omv pumpi na auto putu sam sipao 20-ak litra i posle 10 km problem,
upali mi check lampicu.
Kad sam ga bacio na komp izbacio mi gresku na katalizatoru vezano za izduvne gasove.
To se desilo na isti nacin i burazeru posto je i on kupio jednog za prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPet Okt 08 2010, 06:10

manijac ::

...upali mi check lampicu.
Kad sam ga bacio na komp izbacio mi gresku na katalizatoru vezano za izduvne gasove.

Jel to hoces reci da imas nesto u svom scenariju program, dijagnostiku ili sta vec???
Skroz zanimljivo to sto pricas... prosto ne mogu da verujem da je gorivo na OMV toliko lose?! Gde sada sipas gorivo, kako se snalazis?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPet Okt 08 2010, 06:12

manijac ::
.
Na omv pumpi na auto putu sam sipao 20-ak litra i posle 10 km problem,
upali mi check lampicu.
Kad sam ga bacio na komp izbacio mi gresku na katalizatoru vezano za izduvne gasove.
To se desilo na isti nacin i burazeru posto je i on kupio jednog za prodaju.
isti slucaj p*****a im m@#^*&rina Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad i posle ugradnje plina mi pokazuje isto %><>*#@*)($@#Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPet Okt 08 2010, 08:47

Nista licno nisam okaljao ime OmV-u vec mislim da u Srbiji nema uopste kvalitetnog goriva a cepaju nas ciframa sa zapada.
Neka bude cena srazmerna kvalitetu a ne da prodaju pishacku na koje jedva teramo automobile.
Isto krenuse i sa jestivim uljem - gustina ulja = ravna gustini vode.
I posle auti nam trose MNOGO - DOBRO DA I IDU.

NADAM SE BOLJITKU OD SLEDECE GODINE I PADU NIS MONOPOLA.

MATIZA SAM KACIO KOD PRIJATELJA NA DIJAGNOSTIKU ELM-327 A NA PROGRAM ScanMaster .
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPet Okt 08 2010, 11:18

ja sam skinuo neki program AUTO-DATA , i neki TEC-DOC nekih 10 Gb nisam ga jos instalirao tako da neznam ni sta je pa ko je zainteresovan da proba evo TEC-DOC i AUTO-DATA samo mora registracija da bi se videli linkovi za skidanje
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPet Okt 08 2010, 12:11

A gde ga prikacim za auto? Smile)
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPet Okt 08 2010, 18:05

manijac ::
Imam dosta gradsku voznju relacija 4-5 km potrosnja oko 8l jer se ne zagreje jos a ja ga vec gasim. Otvoreno vrlo retko vozim i to je ja mislim malo preko 5l jer ga ne vozim penzionerski.

Mozda bi ti se isplatila neka jeftinija varijanta ugradnje i to ona gde ti mozes da odredis kada ces preci na plin.

dodatni troskovi:

atest 5-6.000din
na svakih 10.000 menjanje filtera - 1.000din (?)
+ neke nepredvidjene stvarcice jer je to ipak dodatni uredjaj u autu sa svim svojim vrlinama i manama

pozitivna stvar je da kad ugradis gas za recimo 350e, povecas vrednost auta za bar 100-150 u nekoj kasnijoj preprodaji. Tako da isplativost gasnog uredjaja racunas samo na ono sto "gubis" a to je tih 200-250e razlike.

Na kraju, sve zavisi koliko kilometar prelazis. Za kratke relacije i male kilometraze, sekvent ti se ne bi isplatio poprilicno dugo.




Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyNed Okt 10 2010, 16:42

metrocop ::
A gde ga prikacim za auto? Smile)
pa na komp Wink
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPon Okt 11 2010, 11:52

Jos kad bi ja znao gde je to i dal to uopste imam Smile))
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPon Okt 11 2010, 12:09

TEC-DOC i AUTO-DATA sadrze radionicke podatke za sve tipove vozila i ne kace se za auto samo instalacija za PC.
Ako imas OBD2 Prikljucakmozes videti u njima gde se nalazi.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyPon Okt 11 2010, 16:19

manijac ::
TEC-DOC i AUTO-DATA sadrze radionicke podatke za sve tipove vozila i ne kace se za auto samo instalacija za PC.
Ako imas OBD2 Prikljucakmozes videti u njima gde se nalazi.
pa lepo ja napisah da ne znam sta je lol! hvala sutra instalacija pa javljam cheers
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyUto Okt 12 2010, 07:11

metrocop ::
Jos kad bi ja znao gde je to i dal to uopste imam Smile))
ima skini kutiju izmedju prednjih sedista-naslon za ruke,i ispod nje se nalazi dzek za prikljucak na komp.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyUto Okt 12 2010, 07:13

Ja sam instalirao auto-data i on zaista daje "radioničke" podatke-gde se sta nalazi, koliko vremena treba da bi se popravilo/zamenilo, cak ima mogucnost da se unese moneta da preracuna po broju radnih sati koliko sta kosta i da program u ispisu daje racun. Uz servisnu knjizicu koju sam dobio kad sam kupio auto (iz Svajcarske) svi podaci su na ovaj nacin bili obradjeni. Naravno kao valute nema dinara, bar u ovoj verziji koju sam ja skinuo.

Ovaj drugi program nisam probao ali razmisljam o kupovini dijagnostickog uredjaja preko e-bay u neko dogledno vreme. Inace ovi ovde koji to prodaju deru... Cena uredjaja koji ocita kod daje mogucnost reseta ECU kosta oko 40 dolara. Nije napredna verzija ali bi dobro dosao...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyUto Okt 12 2010, 07:15

joca ::
metrocop ::
Jos kad bi ja znao gde je to i dal to uopste imam Smile))
ima skini kutiju izmedju prednjih sedista-naslon za ruke,i ispod nje se nalazi dzek za prikljucak na komp.


Ili proveri ispod volana sa desne strane, stoji prikacen na centralnu konzolu. Tako je kod Lanosa, nisam siguran da li je tako kod svih...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyUto Okt 12 2010, 13:29

dixy ::
joca ::
metrocop ::
Jos kad bi ja znao gde je to i dal to uopste imam Smile))
ima skini kutiju izmedju prednjih sedista-naslon za ruke,i ispod nje se nalazi dzek za prikljucak na komp.


Ili proveri ispod volana sa desne strane, stoji prikacen na centralnu konzolu. Tako je kod Lanosa, nisam siguran da li je tako kod svih...
A mislim da mi je dijagnostika kacena u paketu sa ulazom za upaljac scratch
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyUto Okt 12 2010, 20:29

na leganzi je tu gde sam rekao majstor mi kacio ali nije nista uradio jer navodno njegov program za daewoo je neka kopija ili tako nesto imace na autu mi sve fercera pa nisam trazio dalje.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyUto Okt 12 2010, 21:33

joca ::
sve fercera
lol! lol! lol! od kad nisam cuo taj izraz
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptyUto Okt 12 2010, 22:51

Hvala Joco :-) provericu dal je tamo...tj verujem da jeste samo da izvalim kako sta :-)
Inace sta konkretno dobijam sa tim programom autodata? Kakve podatke? Jel daje neku dijagnostiku ili cisto podatke automobila?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptySre Okt 13 2010, 05:20

pa vidis , ja sam kapirao da je to neka vrsta dijagnostike , dok upuceniji kao DIXY kazu da nije Crying or Very sad , da je to izgleda neka vrsta pomoci majstorima , mada je onda moguca i "uradi sam" varijanta jel Question Exclamation Question naravno u laksim slucajevima
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? EmptySre Okt 13 2010, 11:25

meni se nudio jedan majstor u mitrovici da da preko tog dzeka udje u dijagnostiku motora i da moze da izmeni parametre na motoru i da ga cipuje za 18ks.prikljuci na komp posalje parametre i broj sasije email-om u svajcarsku i za pola sata dobije nove i unese ih i platis 200e.mom burazeru cipovao kiu sorento tdi 2500cm sa 140 na 170ks leti dzip ko lud,vozio ga i pre i posle.nisam hteo to 200e meni puno a iovako ide lepo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Ugradnja plina u kalosa
» Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja
» Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina
» Daewoo Matiz
» Antifriz za daewoo Matiz

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: