Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.

Ići dole 
+4
milan78
tosha
bokilava
Paoskrova
8 posters
AutorPoruka
Paoskrova
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2012

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 15 2012, 18:18

Pozdrav,

Kupio sam auto pre 2 meseca.
Ugradili su mi Landi uređaj koji radi savršeno osim kada je hladan.
Kada ga upalim, radi na benzin oko 2-3 minuta nakon čega prebacuje na gas.
Kada stisnem gas papučicu hoće da se ugasi, brzo pustim, obrtaj skoči na 1500 i u tom momentu mogu dodati još gasa i dizati obrtaje bilo koliko.
Ako pokušam krenuti trza kao lud.
Sve to prestaje kada se pokazivač temperature pomeri 2 milimetra. Od tada pa na dalje radi savršeno.

Primetio sam da i rad na benzin (dodavanje gasa sa lera) nece da primi glatko (čak i kada je vruć), ali sve preko 1000 obrtaja prima lepo. Ler je na 850 obrtaja.
Čini mi se da se nije ovako ponašao kada sam ga kupio.
Nakon ugradnje sam odradio i veliki servis, nema razlike.
Molim za pomoć

Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 15 2012, 18:33

prvo se predstavis na temi za to, pa onda napises tip uredjaja koji su ti ugradili
Nazad na vrh Ići dole
Paoskrova
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2012

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 15 2012, 18:52

Oprostite na ne kulturi.
Ja sam Siniša i imam velike plave oči.

Model uređaja je Riduttore LI02
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 15 2012, 22:32

Riduttore je reduktor ili ti isparivac na italijanskom, i svaka plinska instalacija ga ima. Aj ti Sinisa malo bolje otvori te tvoje velike plave oci pa vidi sta imas pod haubom i dodji sa nekim upotrebljivim informacijama Wink
Nazad na vrh Ići dole
Paoskrova
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2012

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyUto Okt 16 2012, 03:03

Multiventil aldesa h200
Senzor goriva landi 10-90
Gasni ventil med type71
Injektori Landi J

Vidim iz ostalih postova da si dežurni smarač na ovom forumu. Molim te, ako znaš nešto ,pomozi u suprotnom neka ovo bude zadnja smarajuća poruka od tebe.
Molim te bez objašnjavanja i pravdanja. Odbij, počinješ da nerviraš.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyUto Okt 16 2012, 09:28

Znas kako, neko mora i da smara kad vecina dolazi i prvi post im je pitanje. Naravno da je svakom njegov problem najveci ali osnovni red je da postujes neka pravila onoga u ciju si kucu usao. A to je da se predstavis u temi namenjenoj za predstavljanje i kazes par reci o autu ako vec ne zelis o sebi. Ako ti se ne svidja sto ja smaram izvoli nadji neki drugi forum gde ce svi pohrliti da odmah rese tvoj problem siguran sam.

Da se vratim na temu.
Ja ne mogu da znam koji uredjaj imas sekvent ili vakumski dok mi ti ne kazes, odatle moje smaranje...ok, ako imas injektore kontam da je sekvent. Znas li mozda na kojoj temperaturi ti je namesten da prebacuje na gas?
Od kad ti se to desava, od samog starta kad si uzeo auto ili je pocelo kod tebe?
Moja preporuka je da se vratis kod onih sto su ti ugradili gas i izlozis im problem. Imas garanciju sigurno ti nece ti naplatiti. Ako nisi ti ugradjivao gas svrati kod bilo kog plinadzije da ga nakaci na komp i da malo prelista parametre. Moguce je da mapa na plinu ne valja i ne gadja se sa benzinskom mapom u tom rezimu dok je motor hladan.
Kad si poslednji put menjao svecice? Postoji i ta mogucnost, da im je varnica drugacija dok se ne ugreju, toplotna vrednost svecice bla bla...Moze da bude prilicno dosta stvari, tako da eto moja smaracka preporuka ti je da se obratis servisu gde je ugradjen gas.
Nazad na vrh Ići dole
Paoskrova
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2012

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyUto Okt 16 2012, 09:45

Na gas prebacuje na 35C, Kupljen je auto pa ugrađen gas krajem leta. Dok je bilo toplo nije bilo problema. Tada je bio namešten i na manje stepeni da prebacuje. Svecice nove NGK. Bio sam bar 4 puta kod njega na računaru. Čim krene topla voda problemi nestaju. Nešto mi je spominjao da je polu sekvent. Navodno ima ubrizgavanje u 2 cilindra u istom momentu. Navodno tako radi i na benzin. Proveravao sam kod drugog majstora i kaže da je stvarno tako. Možda ima neke veze sa time. U Subotici nema drugi majstor koji radi ovaj tip uređaja.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyUto Okt 16 2012, 10:03

pa neka ti poveca temp na 40 Wink ako su sva creva povezana kako treba i problem nestaje cim krene topla voda onda neka ti poveca malo temperaturu prebacivanja i problem bi trebalo da nestane. Ne znam zasto to nije uradio do sad :S
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyUto Okt 16 2012, 15:14

Bokilava, opušteno prijatelju. Da nije vas ,,smarača'' mi dunsteri bi mogli da se... besimo. Samo ti piši sve što znaš!
Nazad na vrh Ići dole
milan78
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.10.2010

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySre Okt 17 2012, 12:10

na mom lanosu 1.6 je ugradjen sekvent pre dobrih 80k kilometara. od tada pa do dan danas nikad nije radio kako treba i na plin i na benzin. posto vise vozim na plin nego na benzin, podesen je tako da bar na benzin radi dobro. u svakom slucaju los rad na benzinu se odrazava u tome sto ne prima gas, trokira, javljaju se detonacije, i to sve do 1500-200 obrtaja, onda koliko toliko normalno prima gas. ja sam se odavno navikao i prestao da se nerviram (a u par navrata je bilo blizu da nastrada najblizi zid Smile) )
da predjem na stvar, odgovor je da ECU motora ne moze da radi dobro i na gas i na benzin. posto gasna i benzinska smesa imaju razlicite parametre ( usmislu onoga sto ocitavaju sonde i salju ECU) voznja na gas ga jednostavno iskvari, i kad treba da radi na benzin, zbunjuje se. potvrda ovoga jeste da kad se auto vozi par dana iskljucivo na benzin, sve se vrati u normalu. i tako u krug. vrzino kolo. savet je ili ne ugradjivati gas, ili ne ugradjivati gas u korejsko vozilo. kako god, ja sam oguglao na svoj problem, i pomirio se da mi je auto baxuzan. vozim ga samo iz razloga sto je sve ostalo ok, jeftino je odrzavanje, i pu pu pu, nista drugo sem potrosnih delova ne menjam. sa te strane sam vise nego zadovoljan.
ako neko ima da kaze ili jos bolje da uradi nesto pametno rado cu mu dati auto da se sigra Smile
i da predupredim sve potencijalne komentare: lambda sonda, egr, svecice, kablovi, step motor, dizne - SVE ISPRAVNO
nisam pomogao, al nisam ni odmogao Smile))
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySre Okt 17 2012, 13:19

Epa Milan nisam mogao da izdržim ada ti ne uputim jednu repliku!
Sve to što si naveo možda stoji kod tvog lanosa ali da znaš ne i kod svih koreanaca,to druže imaš neki problem sa autom koji je skriven i neznam koji ti je uređaj ugrađen u lanosa.
Ja vozim kalosa 1.4 16V 2003g. plin sam ugradio pre 6 meseci AC stag4 prešao već 10000km. i ne da sam zadovoljan nego nemam reči hvale za plinsi uređaj radi fenomenalno i na benzin i na plin i svima bi preporučio da ugrade jer je to spas inače sa ovim cenama i kvalitetom benzina je katastrofa.Plin ne prelazi 8L a sam prebacuje od benzin na plin čim rashladna tečnost dostigne 30stepeni lepota i nisam verovao da nema baš ni malo razlike u snazi kada je naplin u odnosu na benzin znači bilo gde da sipam plin nema razlike ni u snazi ni u potrošnji.A tek što ima mirniji rad kada je na plin to je tek posebna priča .
Dakle glasam za plin Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. 315501
Nazad na vrh Ići dole
milan78
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.10.2010

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySre Okt 17 2012, 14:12

@dalibor76
nisam ja rekao da nisam za plin, samo da je to los izbor kada je u pitanju moj auto. na plin nemam apsolutno nikakve zamerke sem sto totalno raz*ebe ECU Smile
bitna stvar je i da je motor u tvom kalosu totalno drugaciji od motora u lanosu (novija generacija, drugacija sekvence paljenja itd...)
u svakom slucaju super za tebe bravo
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySre Okt 17 2012, 14:54

Lanos 1.4 SE 2001. Evo kod mene je sekvent, ugradjen je AC Stag 200-4 i Tomasetto AT09 isparivač, toro boca (ona poljska). Prešao sam sa njim oko 6000 km, ne može da se primeti prebacivanje sa benzina na gas i obrnuto. Prebacivanje na gas je na 30 C, a ako je temperatura već postignuta onda ide odlaganje 10 sekundi (paljenje na vruće).
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySre Okt 17 2012, 20:07

milan78 ::
na mom lanosu 1.6 je ugradjen sekvent pre dobrih 80k kilometara. od tada pa do dan danas nikad nije radio kako treba i na plin i na benzin. posto vise vozim na plin nego na benzin, podesen je tako da bar na benzin radi dobro. u svakom slucaju los rad na benzinu se odrazava u tome sto ne prima gas, trokira, javljaju se detonacije, i to sve do 1500-200 obrtaja, onda koliko toliko normalno prima gas. ja sam se odavno navikao i prestao da se nerviram (a u par navrata je bilo blizu da nastrada najblizi zid Smile) )
da predjem na stvar, odgovor je da ECU motora ne moze da radi dobro i na gas i na benzin. posto gasna i benzinska smesa imaju razlicite parametre ( usmislu onoga sto ocitavaju sonde i salju ECU) voznja na gas ga jednostavno iskvari, i kad treba da radi na benzin, zbunjuje se. potvrda ovoga jeste da kad se auto vozi par dana iskljucivo na benzin, sve se vrati u normalu. i tako u krug. vrzino kolo. savet je ili ne ugradjivati gas, ili ne ugradjivati gas u korejsko vozilo. kako god, ja sam oguglao na svoj problem, i pomirio se da mi je auto baxuzan. vozim ga samo iz razloga sto je sve ostalo ok, jeftino je odrzavanje, i pu pu pu, nista drugo sem potrosnih delova ne menjam. sa te strane sam vise nego zadovoljan.
ako neko ima da kaze ili jos bolje da uradi nesto pametno rado cu mu dati auto da se sigra Smile
i da predupredim sve potencijalne komentare: lambda sonda, egr, svecice, kablovi, step motor, dizne - SVE ISPRAVNO
nisam pomogao, al nisam ni odmogao Smile))
Verovatno si menjao i MAP senzor?
Nazad na vrh Ići dole
milan78
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.10.2010

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySre Okt 17 2012, 21:24

nisam menjao MAP senzor. mislim da je ispravan, palio bi se check engine da nije. kao dodatak onoj prici je i da se za sve ovo vreme nijedan jedini put nije upalio check engine...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySub Okt 20 2012, 13:36

Slažem se za MAP senzor, proveri koju vrednost vakuuma očitava. Takođe proveri da nema negde rupe na vakuum crevima da ne falšira. Dobro zadimi neku cigaru u motornom prostoru Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. 314508 i vidi da li negde vuče. Možeš i sa sprejom za karburatore da prskaš po crevima i oko usisne grane da vidiš ima li promene u radu motora.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptySub Okt 20 2012, 13:42

Paoskrova ::


Vidim iz ostalih postova da si dežurni smarač na ovom forumu. Molim te, ako znaš nešto ,pomozi u suprotnom neka ovo bude zadnja smarajuća poruka od tebe.
Molim te bez objašnjavanja i pravdanja. Odbij, počinješ da nerviraš.

Ja vidim da se ti ni posle opomene nisi predstavio u temi namenjenoj za to. Takođe uočavam iz tvojih postova da imaš problem, tražiš savet ali ne umeš da se ponašaš (STARIJI član foruma te je korektno pitao koji tip uređaja imaš, a odgovorio si mu uvredom).

Molim ja tebe da tebi ovo bude zadnja poruka sa ovakvim sadržajem. Smatraj ovo žutim kartonom i javnom opomenom moderatora!
Nazad na vrh Ići dole
Paoskrova
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.10.2012

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 22 2012, 06:30

Imao sam priliku da vidim na drugom forumu predstavljanje auta. Bilo je auta u top stanju. Ljudi su napravili nekoliko grešaka. Jedna od njih je slikanje i tablica kao i na ovom forumu. 2 vlasnika su u veoma kratkom roku ostala bez svog ljubimca. A ko je tvoje pitanje da li ću se predstaviti.... Izvuci neku konkluziju. Ako je sloboda mišljenja na ovom forumu zabranjena, opali i drugi žuti da vidim koliko si napržen.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 22 2012, 07:31

Ko ti je tražio da slikaš auto ?

Predstaviti se znači otići na temu predvidjenu za to i napisati par rečenica. npr, koji grad (npr. da bi ostali članovi mogli da te posavetuju u koji servis da odeš ili prodavnicu delova). Napišeš koji model kola imaš, koliko dugo je kod tebe, tako nešto. No big deal...

Ako su se svi tako predstavljali ne vidim problem da i ti to pravilo ispoštuješ.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 22 2012, 19:01

Paoskrova ::
Imao sam priliku da vidim na drugom forumu predstavljanje auta. Bilo je auta u top stanju. Ljudi su napravili nekoliko grešaka. Jedna od njih je slikanje i tablica kao i na ovom forumu. 2 vlasnika su u veoma kratkom roku ostala bez svog ljubimca. A ko je tvoje pitanje da li ću se predstaviti.... Izvuci neku konkluziju. Ako je sloboda mišljenja na ovom forumu zabranjena, opali i drugi žuti da vidim koliko si napržen.
Brate meni se cini da nije krov u pitanju vec neka kruska.I sta bi to po tebi bila "konkluzija"?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. EmptyPon Okt 22 2012, 23:47

Sloboda mišljenja nije zabranjena i niko ti nije tražio da slikaš tablice. Štaviše, slika nije obavezna. Na ovom forumu je predstavljanje stvar kulture i dobrog ukusa pre svega a ne obaveze kao na nekim drugim forumima mada će ako ovako nastavimo postati i ovde.


Koliko vidim, jedino ko je ovde napržen si ti i to za teoriju zavere i neku besmislenu raspravu.

Ova diskusija ide u zaključane jer nema smisla
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty
PočaljiNaslov: Re: Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.   Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Trza na gas dok je hladan Lanos 1.6 SX 1999. g.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lanos 1.5i trza??
» Daewoo Lanos 1.4 Trza
» potrebna sema elektro instalacije kompletne za daewoo lanos 1.5 1999 godiste
» Hladan motor
» Espero 1.8 i hladan start

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: