Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptyUto Okt 02 2012, 15:04

Pazario sam Tacumu poreklom iz Holandije. Od jedne sam pobego jer je imala Coltec plin i za taj sam cuo (rekla-kazala) da nema majstora za njega. Kad sam ovde video nesto drugo bilo mi je drago. No na netu sam kasnije saznao da je i Necam isto sto i Coltec i jos neki ugradjivani u Holandiji. Prodavac je prijavio da kola slabije vuku na plin pri vecim brzinama ili obrtajima, neznam vise, ali da je plin u radnom stanju. Probao sam da prebacim na putu do kuce (tek sto sam kupio) i 1-2km kola su isla da nista nisam primetio osim sto je lampica signalizirala da je piln aktiviran. Znaci to mozda i radi zasad kako-tako samo mi treba neki majstor koji ce ipak da ga prekontrolise. Ima li neko ideju, preporuku, GDE? Zvao sam par majstora u okolini (Panceva), i ni jedan nece ni da cuje. Nude mi samo da se to izvadi iz kola i ugradi novi ovdasnji aparat. Ocu plin, ali ako za sad neko moze da ga namesti, sto bi ga menjao. Molim za pomoc!


Poslednji izmenio sayko dana Čet Okt 04 2012, 19:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
miki77
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 04.10.2012

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptyČet Okt 04 2012, 12:19

Pozdrav,

Odličan uređaj je u pitanju.
Kada blinka led dioda na žuto-crveno, onda auto još ide na benzin, i kad sija na žuto, auto ide naplin.
Kada je uređaj u redu, auto ide na plin kao na benzin, i mali je potrošač. Nema da brineš za servisranje, jer čovek iz Čoke ima sve fabričke delove, i odličan je majstor.
Nazovi: 064/8-619-619.

Nadam se sam pomagao.
Pozdrav,

Miki

sayko ::
Pazario sam Tacumu poreklom iz Holandije. Od jedne sam pobego jer je imala Coltec plin i za taj sam cuo (rekla-kazala) da nema majstora za njega. Kad sam ovde video nesto drugo bilo mi je drago. No na netu sam kasnije saznao da je i Necam isto sto i Coltec i jos neki ugradjivani u Holandiji. Prodavac je prijavio da kola slabije vuku na plin pri vecim brzinama ili obrtajima, neznam vise, ali da je plin u radnom stanju. Probao sam da prebacim na putu do kuce (tek sto sam kupio) i 1-2km kola su isla da nista nisam primetio osim sto je lampica signalizirala da je piln aktiviran. Znaci to mozda i radi zasad kako-tako samo mi treba neki majstor koji ce ipak da ga prekontrolise. Ima li neko ideju, preporuku, GDE? Zvao sam par majstora u okolini (Panceva), i ni jedan nece ni da cuje. Nude mi samo da se to izvadi iz kola i ugradi novi ovdasnji aparat. Ocu plin, ali ako za sad neko moze da ga namesti, sto bi ga menjao. Molim za pomoc!
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptyČet Okt 04 2012, 19:30

Izbunario sam majstora!!! Slucajno. Isao sam da kupim adapter-pecurku za tocenje plina, posto holandski plin nema ulaz kao na nasim pumpama (ko-zna-zna). Pitam majstora dali ne zna slucajno GDE da se okrenem, posto mi ostali kazu "izbaci to g..no, pa da stavimo nesto sto radi". On me uputio u Zemun. Zovem u Zemun a tamo ista prica iz prethodnog citata, Necam nevalja. Ali imao covek dushu pa mi dao broj da probam dalje. Zovem i decko mi ladno kaze da nema problema, ugovorim termin i ODRADJENO. Auto ide na plin ko na benzin. Uopste name razlike. O potrosnji josh nemogu da pricam jer sam prvi put tochio i moram da izmerim. Decko kaze da je to sklop ko i svaki drugi i da je normalno popravka jeftinija od prerade. Radi dobro (prvi utisak), i popravlja i tudje greske ako treba, sto kod vecine majstora ide tako da kazu- "Ko ti je radio, neka zavrsi (popravi)".U predhodnom postu vidim da se brojevi telefona mogu stavljati pa cu i ja da probam ako je to nekome od pomoci. 065-850-0-850 majsor Vuk. Inace bliza okolina BG. On ce da vam objasni gde. Probajte.
Nazad na vrh Ići dole
miki77
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 04.10.2012

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptyPet Okt 05 2012, 09:29

Pozdrav,

Nažalost loše iskustvo imam sa Vukom. Uzeo mi pare pa ništa nije radio, sem toga da je postavio filter element. Nisam bio prisutan kad je radio na moj auto, jer nije dozvolio (zašto?pitaj Boga). Naplatio mi obnovu isparivača 150 eur. a na kraju je ispalo, da nije ni obnovljen, nego samo detaljno oprao Evil or Very Mad
Nema nove delove samo polovne. Mani to.
Na kraju čovek iz Čoke popravio auto (zaista vratio gasnog uređaja na fabričko stanje sa originalnim rezervnim delovima), i od tog momenta nemam problem sa Koltec-Necam uređajem. Od dana servisiranja prešao sam 92000km. Prezadovoljan sam! Samo Koltec-Nacam jer mali potrošač, i ide kao na benzin!

Pozdrav,

Miki

sayko ::
Izbunario sam majstora!!! Slucajno. Isao sam da kupim adapter-pecurku za tocenje plina, posto holandski plin nema ulaz kao na nasim pumpama (ko-zna-zna). Pitam majstora dali ne zna slucajno GDE da se okrenem, posto mi ostali kazu "izbaci to g..no, pa da stavimo nesto sto radi". On me uputio u Zemun. Zovem u Zemun a tamo ista prica iz prethodnog citata, Necam nevalja. Ali imao covek dushu pa mi dao broj da probam dalje. Zovem i decko mi ladno kaze da nema problema, ugovorim termin i ODRADJENO. Auto ide na plin ko na benzin. Uopste name razlike. O potrosnji josh nemogu da pricam jer sam prvi put tochio i moram da izmerim. Decko kaze da je to sklop ko i svaki drugi i da je normalno popravka jeftinija od prerade. Radi dobro (prvi utisak), i popravlja i tudje greske ako treba, sto kod vecine majstora ide tako da kazu- "Ko ti je radio, neka zavrsi (popravi)".U predhodnom postu vidim da se brojevi telefona mogu stavljati pa cu i ja da probam ako je to nekome od pomoci. 065-850-0-850 majsor Vuk. Inace bliza okolina BG. On ce da vam objasni gde. Probajte.
Nazad na vrh Ići dole
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptyNed Okt 07 2012, 17:15

Mozda sam pogresio, vreme ce da pokaze. Ja sam vec bio u BG kad si ti postavio poruku, a zurilo mi se i nabasao na majstora. Za te pare je mozda i meni samo malo pochachkao filtere. I ja sam neki majstor pa znam sa muchterijama. Prchash svashta sto oni ne razumeju u vezi konkretnog posla i zamazesh im ochi na lepo i ispadnesh pametan. Ja malo gledao shta radi, malo zapitkivao i tako nisam nishta nauchio i saznao. Za sada neznam potrosnju jer je samo jednom tochen plin. A shto se tiche voznje auto ide, nema problema u snazi. Juche sam probao na ravnom putu i izvuko 145. Mozda sam mogo i vishe, ali se uzdrzavam probanja jer auto je polovan i cekam mog majstora da odradi tzv, veliki servis i kontrolu svega, pa ce posle probam svashta. No savet prihvatam, ali kad sam poceo da se petljam sa ovim, ako nedajboze neshto bude, njemu cu da olupam o gl..u.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptySre Okt 10 2012, 17:15

Sayko,koji motor Ti je Tacuma?Koliko trosi na plin?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptySre Okt 10 2012, 21:32

Motor je 1.6. Neznam koliko trosi. Dvaput sam sipao posle sredjivanja plina. Prvi put je bilo 24l. Presao sam (otprilike) 160-180km. Ali moje relacije su bezveze za plin, kratke-lokalne. Sto kazu plin se vise isplati i manje trosi na duzim relacijama. Probacu da izmerim, ali sad posto se moj sprema da napravi VELIKI servis, ne trudim se bas mnogo da ga ganjam i merim. Kad sve bude sredjeno izmericu. Sta vi kazete? Sta da se menja na velikom servisu na Tacumi? To je za mene nov pojam. Kod Yuga je teraj dok ide,ili jednom u nikad,a ako se nesto desi usput se popravlja. A ova nova (10godishnja Question) kola su sad IN kad se kaze- "Uradjen veliki servis". Verovatno majstor zna, ali da ni ja nebudem glup, ili da neshto ne preskochi, a iz prakse je preporuchljivo.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptyČet Okt 11 2012, 10:26

Nema veze sa sredjivanjem sa potrosnjom. Samo ja ne kontam kako vozim na benzin koji trosi 10litara a na plinu 15litara pa kako velik razmak 5litara???Razumio bih ako 2litra a ne ovako?!?!Bio sam u servis za plin, tamo kazu da tako trosi ne kontam ja uopste?!?!!Moj savjet je da mjenjas vanjski remen, unutrasnji remen, spanjel, vodena pumpa ako ima klimu, filter vazduha, filter klime, filter za ulje, filter za goriva, ulje 4litra. Provjeri da li su kocnice ispravne mozes ti sam provjeriti. Ako je debeli disk ploce onda nemoras mjenjati.
Onda si miran.
svaki 10000km mjenjas ulje i filter za ulje.
svaki 15000km mjenjas filter vazduha, filter klime, filter za plin
svaki 25000km mjenjas filter goriva
svaki 30000km mjenjas vanjski remen
svaki 50000km mjenjas gume
svaki 70000km mjenjas unutrasnji remen, spanjel, vodena pumpa

Eto to je to:))))

Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
miki77
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 04.10.2012

tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO EmptyČet Okt 11 2012, 10:32

Pozdrav,

Ako od benzina troši 10 lit/100km, onda nije normalno da troši 15 lit./100km od gasa. Maksimalna razlika do 12 lit./100 km prihvatljivo (jer max. 15% troši više od gasa nego što troši od benzina), al testiraj.

Pozdrav


sayko ::
Motor je 1.6. Neznam koliko trosi. Dvaput sam sipao posle sredjivanja plina. Prvi put je bilo 24l. Presao sam (otprilike) 160-180km. Ali moje relacije su bezveze za plin, kratke-lokalne. Sto kazu plin se vise isplati i manje trosi na duzim relacijama. Probacu da izmerim, ali sad posto se moj sprema da napravi VELIKI servis, ne trudim se bas mnogo da ga ganjam i merim. Kad sve bude sredjeno izmericu. Sta vi kazete? Sta da se menja na velikom servisu na Tacumi? To je za mene nov pojam. Kod Yuga je teraj dok ide,ili jednom u nikad,a ako se nesto desi usput se popravlja. A ova nova (10godishnja Question) kola su sad IN kad se kaze- "Uradjen veliki servis". Verovatno majstor zna, ali da ni ja nebudem glup, ili da neshto ne preskochi, a iz prakse je preporuchljivo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty
PočaljiNaslov: Re: Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO   tacuma - Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Plinski uredjaj za lanosa 99'
» Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi
» Grejanje
» Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO
» Koltec-necam Pomoc ko se razume

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: