Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Plinski uredjaj za lanosa 99'

Ići dole 
+2
metrocop
opasnigusar
6 posters
AutorPoruka
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptyČet Sep 23 2010, 23:20

Imam Lanosa 99 decembar 1.5 (osnovna ver.) i ugradio bih plinski uredjaj.
Molim za savet koji plinski uredjaj da ugradim , kolega sa foruma je ugradio jeftiniji sekvent ali mene zanima dali je neko ugradjivao obican brc plinski, kako mu se ponasao auto sa njim , koji su problemi ako ih ima.Voleo bih da nemoram da dam jos 500-600e za njega jer sam vec previse ulozio novca i zivaca od kad sam ga kupio.
hvala.... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptyČet Sep 23 2010, 23:27

Ukoliko imas direktno ubrizgavanje ne mozes ugraditi obican lpinski sistem koji je samo za karburatore. Dakle tebi auto diktira koji ces plin ugraditi... e sad, verovatno mozes staviti neki multipoint ili nesto slicno sto je jeftinije od sekventa. Mada jedan kolega sa foruma je stavi sekvent za 400 evra( obican plin je blizu 300) i dobijas garanciju od 1 godine. Sistem je Lovato koliko se secam.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptySub Sep 25 2010, 05:45

bmw kockica je bio ajnspric i moze obican plin da ide,a difuzor se stavlja na protokomer koji je pre ulazka u usisnu granu
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptySub Sep 25 2010, 18:55

Najpametnije ti je da za takvu stvar posetis servis kod koga se recimo odlucis da radis i majstor koj ce inace to da ti ugradjuje ce ti najbolje reci. Jer mi odavde na forumu nemozemo da ti ugradimo to, pa i nasi saveti su od svakog od nas drugaciji...
Ne mislim nista lose sto ovako kazem, al znam kakvo je to mucenje kad se razmisljas sta i kako je najbolje, i kad se kao odlucis kako bi ti hteo, majstor ti kaze ne moze tako kako si ti zamislio nego mora ovako... Laughing

Ali ja mislim da ce ti svaki majstor prvo pogledati auto i onda ce ti tacno reci sta mora na tvom autu da se uradi i kako na koj nacin. Po pitanju ugradnje plina mislim da nista posebno ne mozes da biras kako i sta hoces, jer auto sam diktira i trazi sta i kako mora. Jedino sto mozes da biras jeste kakvu ces bocu da stavis i nista vise od toga...

U sustini, mozes verovatno da stavis kakav god sistem i sta bilo, ali je veeeeliko znak pitanja kako ce auto da ti radi, i da li ce uopste da ti lepo radi na plin od prvog dana. Za kakve ces dalje posledice da imas na autu posle ugradnje ne adekvante opreme?!?!
Sve to moras razmisliti unapred.

I zato ti opet kazem, nemoj da lupas glavu sta i kako bi ti hteo. Odes kod majstora, jednog, drugog, treceg, i vidis sta ce ti kazu koj bi sistem morao da ugradis...

Ipak je Lanos auto, nije to Jugo. Taj Lanos ima kompjuter, ima mozda i lambda sondu... nije Jugo i karburator, pa mozes da stavis sta bilo, cista mehanika, nema elektronike.

Mozda svakako nemoras da ugradis sekvent, al ne mozes ni opremu kao za juga.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptySub Sep 25 2010, 19:40

zmaj lepo kaze sve ja bi dodao jos ovo:pre nego sto oteras da se ugradi plin proveri kompletan sistem za palenje,to je jako vazno svecice,kablove razvodnu kapu palac platine ili vec elektroniku ako je elektronac bez platina.ugao predpaljenja na benzinu i plinu nije isti razlikuje se od 3 pa do 5 stepeni zavisno od auta do auta. i plinas trazi cist vazdusni filter,sredi to pa ako ne radi kako treba kad majstor uradi plin a ti njega za gusu.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptySub Sep 25 2010, 21:15

To svakako... filtrer vazduha obavezno nov i da se sve lepo dosteluje i isproverava auto...
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptySub Sep 25 2010, 22:27

Mislim da ces najbolje odgovore dobiti na Cannonball-u, a tamo si vec pitao u vise tema i dobio odgovore. Mozes da ugradis sta ti je volja samo je pitanje koliko para hoces da odvojis za to.

Problemi se uglavnom javljaju zbog nestrucne ugradnje, a ne zbog marke ugradjenog sistema.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptyNed Sep 26 2010, 04:59

tu je i pitanje isplativosti negde sam nasao nedavno kalkulator koliko treba da se predje da bi se isplatio uredjaj.od marta do sad ja presao nekih 6000km. znaci za celu godinu ne vise od 10000km. sto znaci skoro tri godine da vozim da se isplati hm.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptyNed Sep 26 2010, 06:29

BT ::
Mozes da ugradis sta ti je volja samo je pitanje koliko para hoces da odvojis za to.

Problemi se uglavnom javljaju zbog nestrucne ugradnje, a ne zbog marke ugradjenog sistema.
nisam hteo da se mesam u temu do sad silent , jer sam ja taj "kolega sa foruma" , al' evo ne mislim samo ja tako Neutral
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: lanos   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptyNed Sep 26 2010, 23:30

hvala na savetima definitivno cu Vas poslusati, konsultovacu se sa vise majstora, ali lepo kazete motor diktira plinski uredjaj...Mislim svi znate sa koliko novca prosecan covek raspolaze a voli svoj auto...
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' EmptyPon Sep 27 2010, 17:25

serhio011 ::
BT ::
Mozes da ugradis sta ti je volja samo je pitanje koliko para hoces da odvojis za to.

Problemi se uglavnom javljaju zbog nestrucne ugradnje, a ne zbog marke ugradjenog sistema.
nisam hteo da se mesam u temu do sad silent , jer sam ja taj "kolega sa foruma" , al' evo ne mislim samo ja tako Neutral

Pa definitivno je bolje da stavi sekvent...samo da nadje dobrog majstora koji ce kvalitetno to da uradi! Ukoliko si ti zadovoljan svojim plinom i ukoliko je to kvalitetno... mogao bi i on da se raspita kod njega. 400 evra je realno niska cena za tu vrstu plina...sobzirom da cene idu i do 700. Ali nije abs sve ni u kvalitetu ugradnje....ima i u kvalitetu delova, spojeva, ventila i sl. Sve to treba uklopiti i naci neko srednje resenje...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty
PočaljiNaslov: Re: Plinski uredjaj za lanosa 99'   Plinski uredjaj za lanosa 99' Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Plinski uredjaj za lanosa 99'
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma i Holandski NECAM plinski uredjaj-RESENO
» Koji plinski sistem je kod vas u autu ?
» Gasni uredjaj B R C
» klima uredjaj
» Problem sa gasom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: