Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa centralnom bravom

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyČet Maj 24 2012, 11:40

Znači u pitanju je Lanos 1.4, 2001, 5 vrata.

Ima centralnu bravu na ključ koja je radila OK. Ima par dana kako je "poludela".

Šta se dešava: Pri zaključavanju vrata, na trenutak zaključa sva vrata a zatim odmah otključa sva vrata osim vozačkih, ako ponovo okrenem ključ u vozačkoj bravi otključa mi vozačka a zaključa sva ostala i tako u kontru...Nažalost, nema uvek isto ponašanje, nekada se posle par minut-dva čuje se štektanje iz gepeka (jel ovde vakuumski sistem ?)

Ako sve ručno zaključam i onda pokušam ručno otključvanje sve lepo odradi, deo sa zaključavanjem je problem.

Nisam nikada pre radio sa centralnim bravama tako da nema iskustva ali kako vidim da:

1. Imam problem sa nekom od brava u vratima (zaglavljuje ili tako nešto). Ovde treba skinuti tapacirung pa to pogledati, čudno mi je da u onom velikom servisnom uputstvu nema ništa o centalnom zaključavanju (sem šeme). Na šta tu treb obratiti pažnju ?

2. Otišla vakuum pumpa. Da li se ona može proveriti, koliko je red cene nove ili polovne pumpe.

Šta kažu vaša iskustva? Gde da prvo tražim problem ?



Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPet Maj 25 2012, 05:11

Izgleda da je neki kontakt u pitanju, juče je sve radilo bez problema. Moguće da kiša nakvasi nešto i onda brava poludi...
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptySub Maj 26 2012, 19:58

bome ovo se dešava i meni,otključam bez problema ali kad treba zaključati po pet-šest puta moram okretati ključ da se sve zajedno zaključa,gdje je njemu uopće ta centrala koja upravlja time,možda malo nasprejati wd-om?
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyNed Sep 16 2012, 15:59

Eh, posle suvog leta kada nije bilo problema prva kiša i zahlađenje je opet vratilo stari problem...

Tokom leta sam iskoristio vreme i otvario sva vrata, pregledao kablove, podmazao brave, znači pregledao da nema neki uočljivi problem, ništa se nije videlo. Pošto nije bilo kiše nisam ni moga da vidim da li sam sa ovim akcijama nešto postigao.

Sada sam već u ćorsokaku jer ne znam šta više da gledam, najgore je što još nisam ni siguran šta tačno imam u kolima tj. da li imam 3 motora+prekidač ili 4 motora. Gledam onaj u vozačkim vratima ali ne kontam šta je to, evo slike (slikano u ogledalu):

Problem sa centralnom bravom Brava1

Ovo je sve zajedno pričvršćeno na bravu sa ona tri šrafa koja se vide sa čela vrata (gde je brava). Ne znam da li ovo motor ili brava sa prekidačem, inače kako se bre ovo vadi napolje ? Ima ova vođica od stakla, da li se ona vadi napolje ili može i bez toga, još kada vidim sve ove šipkice i polugice...

Inače samo na ta vrata ide konektor sa 3 žice (na ostala vrata idu konektori sa po 2 žice) jedna je komandna, znači ovde nema govora o vakuum sistemu jer nema nikakvih cevčica.

Problem sa centralnom bravom Konektor-1

Nisam moga da lociram rele centralne brave, gde to stoji u Lanosu, mislio sam da je levo od volana ali nije ni jedan od ovih:

Problem sa centralnom bravom Releji1

Sve u svemu, 90% sam siguran da je problem u vozačkim vratima, ne vidim kuda bi to voda nakvasila, ništa nije mokro ali opet problem je tu...

Ajde pomagajte sa savetima, šta da gledam dalje ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyNed Sep 16 2012, 20:58

Kod eletricara.Ja sam imao na nubiri problem kada operem auto pocne nekada sam da se zakljuca/otkljuca.Kada pada kisa nema problema,sve vidim suvo ali nadje voda svoj put.I zuji nesto,ja sednem u kola upalim auto zujanje prestane,i recimo prtisnem da spustim ili podignem prozor on zakljucava,ili retrovizor isto.I posle vozim malo i kada se rasusi sve radi ok.Problem je bio do same centarale,a imate negde i u mojoj temi o nubire.Bar kod mene a najverovatnije je kod vas,centralna jedinica se nalazi pored leve noge skine se onaj plasticni deo i tu se nalazi ta fabricka centralna.Losiji kontakti koji su oksidirali malo najverovatnije.Kod mene kada je skinuto bilo je malo vlazno,najverovatnije je i pravilo proble.Skinuta i svaki kontakt prelemljen ,vraceno na mesto i od tada nisam imao tih problema.A inace vozaceva vrata su glavna i to sa slike ima na svakim vratima je samo el kontakt za bravu da se zakljuca.Problem je u samoj konzoli.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 05:31

Hvala na odgovoru!

Pogledaću ovaj deo pored leve noge, ne sećam se da sam tu video neki rele (ustvari ne znam ni kako izgleda centralna jedinica) tu je bilo dosta konektora i osigurači ali nešto sem toga...pogledaću u svakom slučaju.

Majstora bi izbegao za sada jer se solidno snalazim sa strujom, jedino kada bi našao nekog ko baš zna Lanose, kada ostanem bez ideja onda ću i tu opciju da aktiviram.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 06:14

Ne onaj mali deo gde su osiguraci, nego ceo panel sa leve strane.
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 06:19

ja sam to na svom lanosu riješio za 50 eura. u vozačeva vrata ugrađen motor kojeg inače nema,kupio modul daljinskog zaključavanja i meštar mi to spojio na način da je obišao tvorničko centralno i sad imam daljinsko koje radi odlično.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 06:23

To je krajnja solucija.I skuplja.Moze da kupi celu novu centralnu jedinicu sa 2 daljniska i 4 motorcica to je oko 2000-3000 din.A ako hoces ovu da osposobis znas sta ti je raditi.Ja koristim fabriku i samo sam dodao 1 motorcic na vozaceva vrata i konzolu i radi ok na daljniskom.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 06:48

Megasp ::
Ne onaj mali deo gde su osiguraci, nego ceo panel sa leve strane.

Naravno, nisam mislio da je u onom malom delu gde su osigurači,već kada se sve to skine, otprilike ovako izgleda:

Problem sa centralnom bravom Levipanel

Gde se kod tebe nalazi centralna jednica u odnosu na ovu sliku ?

Inače, ovo je šema CB koju sam našao:

Problem sa centralnom bravom Centralshema
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 06:53

Pa skroz iza svega ovoga.I izgleda kao kutica 10x10 na jedan dzek se povezuje i samo se raskaci i prelemi.Nemas nista sa osiguracima,mada mozes da ih proveris
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 06:54

hayyyy ::
ja sam to na svom lanosu riješio za 50 eura. u vozačeva vrata ugrađen motor kojeg inače nema,kupio modul daljinskog zaključavanja i meštar mi to spojio na način da je obišao tvorničko centralno i sad imam daljinsko koje radi odlično.

Kada budem rešio ovo (bar se nadam) hoću da ugradim centalnu na daljinski, čitao sam malo o svemu tome ali još nemam kompletnu sliku kako to sve funkcioniše. Mislim da će mi problem praviti mehanička ugradnja motora u vozačka vrata nije mi to baš najjjasnije...
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 06:57

Megasp ::
Pa skroz iza svega ovoga.I izgleda kao kutica 10x10 na jedan dzek se povezuje i samo se raskaci i prelemi.Nemas nista sa osiguracima,mada mozes da ih proveris

Hmm...iza kažeš, sada si me baš zaintrigirao. Ništa kada dodjem sa posla, ako kiša ne rokne ovo se mora proveriti.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 07:16

Pa pazi onda ako hoces da vec ugradjujes na daljniski nemoj gubuti vreme sa ovim.Ma motor moze i u ficu ,yuga u bilo koji auto da se stavi/Ja sam mislio isto ma to je zajebano to strucnjaci rade,a u stvari ti je p.dim.\
recimo evo sa neta slika kako izgleda ubacen motorcic Problem sa centralnom bravom Picture066gg5
U sustini ti je lagana fizikalija.Moras da skines sve tapacirunge i plastiku sa poda ili kuda vec hoces da provuces zice.Spojis jednu na drugu i na kraju dzek na konzolu koja se obicno stavlja ispod volana imas dva daljniska i to je to.Malo je zeznutije za gepek zbog pristupa ali evo bolja slik akako izgleda Problem sa centralnom bravom Picture062lc8
Samo pazi da li ima sa daljniski obrati paznju na oglas,jer imaju i centralne sa bez daljniskog.

Tebi treba OVO to ti je komplet sa motorcicima i daljiniskim.
Ti vidi sta ces.Ako ti je cimanje da sve skidas i montiras sve naovo najbolja ti je sledeca solucija ako je izvodljiva.
Oporavis fabricku centralnu(ako je samo do lemljenja nece ti uzeti vise od 500 din)
Ako radi tvoja onda se uzme druga sa daljniskim bez motorcica.I vezes sa,o jedan motorcic na vozaceva vrata.E sad ako ti je cimanje skupi pare i daj eletricaru da ti sve zavrsi svaki ce uraditi isto pitaj ih koliko je para sa njihovim centralnom.Sad moras sam odluciti sta ces da radis.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 08:42

Odlične slike, zahvaljujem!

Pošto je problem u nekom kontaktu, to se relativno lako rešava kada se problem nađe, znači prvo to tražim da CB osposobim za normalan rad.

Daljinsko je super samo mi sada ne odgovara da dajem pare za to jer imam sto drugih stvari koje su mi bitnije (čitaj: ženi su bitnije... Wink) tako da to može da čeka. Jednio ako usnavim da je problem druge prirode pa mi je ulaganje približno isto onda će ovo dobiti na prioritetu pa će ićo pre.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 18:04

Nikako dana sa stignem da skinem onaj levi panel kod vozačkih nogu, evo sada pre 15 min. po mraku sam skidao samo da vidim gde se centrala nalazi. Po meni to je ovde kod Lanosa:

Problem sa centralnom bravom CBkodLanosa

Baš tako izgleda, kao malo deblja kutija cigara, braon boje, ima neki kružni otvor na kućištu (podseća me na zvonvce), odole ide džek. Iza njega kao da ima izolacija, podseća malo na kondor traku, samo tanju. Nisam sada mogao to sve da skidam ali vidim da nije problem, 2 šrafa i konektor i to je to.

Inače, dana prelistavam ono servisno uputstvo od 2000+ stranica, naveli su svakakvih sitnica ali o centralnoj bravi skoro da nema ništa, sem šeme, nema pozicije centrale...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyPon Sep 17 2012, 22:18

to sto si opisao je buzer za svetla i pojas
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyUto Sep 18 2012, 05:15

Verovatno si u pravu, rekoh da me podseća na zvonce, jedino što mi je čudno što mu ide dosta žica u džeku, za buzzer je dosta 2 a ovde ima 8-10 komada (odokativno).

Gde je onda centala u Lanosu ?
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyUto Sep 18 2012, 05:21

centrala je na desnoj strani,kod suvozačevih nogu ispod plastike
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyUto Sep 18 2012, 05:24

Hvala na brzom odgovoru!

Ispod one plastike kod desne suvozačave noge, jel na to misliš ?
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptyUto Sep 18 2012, 09:57

je,ima plastične držače i stoji tako fiksirana uspravno
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptySre Sep 19 2012, 13:35

Juče nisam imao vremena da ovo skidam, ali danas sam našao vremena i skinuo sam onu plastiku:

Problem sa centralnom bravom Centalna1_zpsaf43b70e

I sama centrala izbliza:

Problem sa centralnom bravom Centalna2_zpsbb0748f7

Nažalost nisam našao ništa očigledno što bi izazivalo problem, sve je suvo, kontakti kao da su juče iz fabrike izašli, sama centrala je netaknuta. Centralu nisam mogao da otvorim, ide na 4 žabice ali je prilično tesno i velika je verovatnoća da nešto pukne. Moram da razmislim šta da radim oko ovoga...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptySre Sep 19 2012, 14:08

Ma i meni se nije videlo da je se nesto razlemilo,nego je samo prelemljeno za svaki slucaj i to je resilo problem.A konzolu raskaci pa otvori iznes iz auta oa se lepo prelemi.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptySre Sep 19 2012, 15:59

O tome sam i govorio, raskačio sam ovo i pokušao da otvorim rele centralne brave ali nije išlo. Plastika je dosta tvrda, žabice ne mrdaju kada ih pritiskam, bojim se da ne pukne...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom EmptySre Sep 19 2012, 18:13

Ma i da pukne nije u garanciji Very Happy.Nista sto malo izolir trake ne resava.A jbg plasticne zabice su uvek gadne ma bilo gde.Ja sam pizdeo na motoru kada sam imao od zabica dok ga rasturis trecina pukne(prvi put posle vec znas)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa centralnom bravom Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa centralnom bravom   Problem sa centralnom bravom Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa centralnom bravom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Nubira 2.0 CDX 99' problem sa centralnom bravom
» Problem sa centralnom/alarmom
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Amortizeri leganza

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Struja,ozvučenja,alarmi-
Skoči na: