Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 trokiranje i pad kompresije

Ići dole 
+3
Megasp
milan_beska
PAJKE
7 posters
AutorPoruka
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPon Maj 21 2012, 13:26

Imam tacumu 2.0 cdx i jedan sad vec neresiv problem.
Naime obisao sam tuce "majstora" i dijagnosticara i nista. Auto bez problema,ali trokira,
Kada se u mestu da gas preko 2000 i dok se spusta i da opet na recimo1300 onda jako zatrokira i i "prdi" iz auspuha.
Proverena bobina
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPon Maj 21 2012, 15:45

benzin pumpa ti crkava....isti problem sam imao..
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPon Maj 21 2012, 18:30

kako bre pumpa.Ne znam zasto mi se ne vidi ceo post pa da vidis sta me sve muci i sta sam sve radio
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPon Maj 21 2012, 18:34

Imam tacumu 2.0 cdx i jedan sad vec neresiv problem.
Naime obisao sam tuce "majstora" i dijagnosticara i nista. Auto bez problema,ali trokira,
Kada se u mestu da gas preko 2000 i dok se spusta i da opet na recimo1300 onda jako zatrokira i i "prdi" iz auspuha.
Proverena bobina,stavljana druga, kablovi menjani 2 puta step motor menjan,ciscen usis i leptir 2 puta,proveren vakum ok ,ne trosi ulje odnosno minimalno 40-50 g na 1000km cak sta vise i malo curi na poklopcu ventila,ne trosi vodu i ne mesa je sa uljem, lepo uzubcen.Na leru radi dobro,a i u voznji ne trza odnosno nista se ne oseti lepo vuce. Ima sekvent plin ali se isto manifestuje i na benzinu i na plinu. Mozda ima malo povecanu potrosnju,benzina ne znam,ali plina trosi po full gradu sad na toplo vreme izmedju 13 i 14 litara. Danas merena kompresija na 1 i 3 6,3 ,a na 2 i 4 9,1.Auto lepo pali. I cuje sa blago lupkanje u predelu poklopca ventila. Majstori su nemocni ili samo nagadjaju.Sta moze biti? pomoc!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPon Maj 21 2012, 19:13

Pa i ovde moze samo da se nagadja.Ali za pocetak ne valja ti tolika razlika u kompresiji
meni je na nubiri bilo
1-10
2-11
3-10.5
4-10,7

tako nesto a tebi je razlika skoro 50% izmedju 1+3 i 2+4
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPon Maj 21 2012, 21:18

jedan majstor mi kaze da su podizaci i da valjda ne otvaraju i zatvaraju ventile kako treba.Ne znam da li sam rekao auto extra pali,lepo radi u leru i u voznji se lepo ponasa.cak sa ga i vozio preko 160 na plinu
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPon Maj 21 2012, 21:24

kompresija merena na toplom autu
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyUto Maj 22 2012, 09:20

PAJKE ::
jedan majstor mi kaze da su podizaci i da valjda ne otvaraju i zatvaraju ventile kako treba.Ne znam da li sam rekao auto extra pali,lepo radi u leru i u voznji se lepo ponasa.cak sa ga i vozio preko 160 na plinu

skini poklopac bregaste pa pogledaj kakva je bregasta pre bi rekao da je ona stradala nego podizaci
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyČet Maj 24 2012, 21:12

a da nije nesto do kompa?
Gde se moze naci polovan komp na probu da se iskljuci i ova mogusnost pre otvaranja motora
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyUto Maj 29 2012, 19:39

Sinoc sam primetio da mi svetlucaju kablovi u mraku. To sam primetio i ranije sa drugim novim kablovima teslinim,a i od onda nisam ni proveravao. Inace sam stavio nove champion i opet isto.Kao da se vidi kako varnica prolazi kroz kablove u trenutku kad zatrokira vise,ali i manje kad da kazem ne trokira u trenutku dodavanja gasa.Bas zbog toga je i stavljana druga bobina polovna i kupljeni jos jedni novi kablovi.
Da li to ima veze sa hidropudizacima ili ventilima kao sto mi je jedan majstor rrekao?
Ako ima neko neku ideju bio bi zahvalan ili cak kod koga da odem da mi to pogleda>]\hvala unapred!!!
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptySub Jun 02 2012, 21:56

SAMO DA SE ZAHVALIM NA BRZIM ODGOVORIMA I POMOCI!!!
Nazad na vrh Ići dole
PAJKE
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 20.05.2012
Godina : 46
Lokacija : Beograd

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyČet Jun 07 2012, 22:37

Kako da pravilno proverim da vakum ne pusta negde posto mi se cuje sistanje negde kod onog solenoida ventila iza bobine,sa kojeg jedno crevo ide na usis a drugo negde prema rezervoaru za bezrin, pa sumljam i na njega?
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPet Jun 29 2012, 05:21

Pajke,
nezaptivenost usisa ( vakum) mozes lako provjeriti bilo kojim sprejem koji je zapaljiv.
Mozes da biras start sprej, sprej za pranje karburatora, propan-butan za upaljace pa cak i obicni dezodorans radi posao.
Dok motor radi na laru prskas dezodorans ( ili drugi sprej) po sumnjivim mjestima.
Ako imas curenje kad prsnes motor dize broj okretaja.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyPet Jun 29 2012, 08:15

veselinovic ::

Ako imas curenje kad prsnes motor dize broj okretaja.

Ne mora samo da diže, može i da se ugasi. To bi značilo da je to krater a ne rupa.

Da li si išao do Pazove kod Žarka??
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije EmptyNed Okt 21 2012, 21:04

sada videh ovu temu
pa mozda imam resenje
mada ti je jako slaba kompresija na ta dva cilindra ipak mislim da ti je problem u zaglavljenom hidro podizacu tj verovatno vise njih potrebno je da ih zamenis jer se u zavisnosti u kom polozaju su se zaglavili tj zaribali, ventii ostaju otvoreni ili nezatvaraju lepo takodje zbog tog problema zacadjave se ventili jer nema dobrog sagorevanja pa moras da ocistis ventile nekom metodom najjeftinija ti je sprej za ciscenje ventila i usisne grane, to su ti standardni opelovi hidro podizaci i kostaju u zavisnosti od prodavca od 350-1000 dinara po komadu a najbolje je da ih zamenis sve.
Sad videh i da si merio kompresiju na toplom autu sto znaci da ti je realna kompresija jos manja jer se meri na hladnom motoru, znaci motor jako los ako je topao i ima tu kompresiju znaci da kad je hladan ima za 2-3 bara manje.

Takodje moze da bude da ti je kompresija tako losa bas zbog podizaca
koji ostavljaju ventile otvorenim i nemas kompresiju, to promeni i onda
meri kompresiju.

takodje problem sa jako losim kablovima koji se kod nas prodaju je da propadnu brzo jer se kod gm motora svecice nalaze duboko u motoru as na nekim motorima i izmedju izduvne grane i motora pa se ti loci kablovi istope a ako jos imaju metalni oklop propadnu jos brze tj pocnu da bacaju na taj oklop a sa njega na motor savetujem skidanje tih oklopa i njece se to desavati ali naravno kablovi ce isto brzo propadati a za to je resenje samo kupiti neke kvaleitetne i skupe kablove ii ih menjati zajedno sa uljem (toliko su dobri)

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





trokiranje i pad kompresije Empty
PočaljiNaslov: Re: trokiranje i pad kompresije   trokiranje i pad kompresije Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
trokiranje i pad kompresije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Trokiranje kad pustim gas
» Trokiranje Takume 1.8
» pad komresije na dva cilindra nubira
» Izbacivanje ulja na meracu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: