Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koji akumulator za nubiru?

Ići dole 
+4
Chevy
dixy
bokilava
Megasp
8 posters
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyPon Maj 07 2012, 09:21

Ostavi me malopre.Nece da drzi struju punio sam ga 5 sati juce i slabo drzi struju,tesko pali,izgleda da je odsvirao svoje.Pa sada bas nemam para a ide i registracija,pa koji akumulator mi predlazete i koliki kapacitet nesto ne bih isao ispod 65a?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyPon Maj 07 2012, 16:29

Uzmes Varta onaj srednji blue dynamic od 60A, udarna snaga 540A. Kad sam ga ja zimus kupovao bio je oko 7 soma i imas preko 3 godine garancije
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyPon Maj 07 2012, 16:34

Slažem se! Samo Varta. Inicijalno malo veća cena ali vredi. Sve ostalo je sitna boranija
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyPon Maj 07 2012, 17:32

Ja sam pre pola godine kupio Vartu Silver, 60A. To ti je najbolji u klasi. Platio sam ga skoro 9000 ali je odlican i sto kazu ima garanciju preko 3 godine.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyPon Maj 07 2012, 17:43

Da li ima sitnih slova u garanciji kao kod Energizer-a?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyPon Maj 07 2012, 22:06

Gledao sam i citao o TOPLA akumulatori i svi ih hvale da su dobri.Slovenacki,da je mnoogo bolji od black horse recimo.Zapretio sam akumulatoru da cu da ga menjam i sada radi sve OK.Ci m bude zezao da vidim par dana cene ,iskreno black horse sam otpisao .Iracunam na neki 65a jer ce mi trebati zbog hho povuce 10-20a drugih potrosaca osim fabrickih nemam.TOpla je oko 7900 din 66a.Videcu sta nadjem kod mene ili topla ili varta
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyUto Maj 08 2012, 20:33

Uzeo topla 66a platio 7900din
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyUto Jan 01 2013, 23:24

Samo da se "pohvalim".
Od kako sam pazario nubiru {1.6 16v SX karavan}--3god, nisam ni obracao paznju sto se tice akumulatora. Palila bez problema, nikakvih problema itd.
Eeee kako su poceli hladniji dani ove zime---vidim da se izjutra akumulator "teze budi" posle duzeg ne paljenja. Sve do jedne veceri kada se istrosio {zeznule me svecice--kako sam ih promenio opet pali iz prve}.
Sta je tu sada zanimljivo --- skinem akumulator i stavim na punjac te konacno procitam podatke o akumulatoru ---Bosch silver {gel} 12v 44Ah 360A
Auuuuu---pa to akumulator za keca i jugica. Pogledam na ovom blogu-----trazi se 60Ah.
Para za novi nema---ovaj trenutni akumulator se navece posle voznje skida i ostavlja u kuci na toplom i nije na punjacu nego mu je,izgleda dovoljno punjenje od samog auta.
Da li nesto smeta sto stalno skidam-stavljam akumulator?
Ipak ima elektronike u Nubiri---nije to kec koji je bio moj prvi auto.
Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptySre Jan 02 2013, 08:24

Ma nema nista lose ako te ne mrzi da to radis.Ali ti se resetuju parametri sata radio stanica ,a mislim da i idle ti se resetuje ecu pa nekada mora ponovo da ucitava parametre iz same voznje,ali to je na benzinu.Inace mozes tako da koristis bez problema.Inace fabricki je 75a ja sam uzeo topla 66a i zadovoljan sam
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptySre Jan 02 2013, 10:29

Ma kakva mrznja--moram. Ako ga presece hladnoca--nece da vergla.
A jeste to za ECU---iako dizne malo zezuckaju, u pocetku voznje i kada se zagreje radi kao da su dizne prljave bas-bas. Prebacim na plin--ide bez problema. Ostavim auto par sati, ponovo upalim--sasvim prirodno reaguje na benzinu.
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
rajko1989
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 35
Lokacija : Beograd Cacak Vlasteljice

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptySub Feb 16 2013, 15:46

Samo svratite do nekog autoelektricara oni imaju polovne akumulatore(msm ko nije pri parama) ja sam za 2 soma kupio toplin ak 75ah stavio ga na traktor koji trazi 100 ah vec 2 i po godine pali kao nenormalan a i ja se bavim malo autoelektrikom pa sam na imt svasta budzio i sve radi super...ali ko ima pare zna se VARTA! voznja
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptySub Feb 16 2013, 19:01

Tebi je traktor nov izgleda.Ja sam za moj kupio original od 98Ah pa nece da upali glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? EmptyPon Feb 18 2013, 22:41

Vidis Rajko---nije mi to palo na pamet---hvala--je to malo rizicno ali.....u Metrou ima nekih bugarskih {zaboravio naziv firme} akumulatora---za nubiru cena oko 5-6 hiljada a takodje sam video da je black horse isto tu negde sa cenom.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koji akumulator za nubiru? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koji akumulator za nubiru?   Koji akumulator za nubiru? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koji akumulator za nubiru?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» obtomer??????
» Akumulator
» Lanos prazni akumulator
» Ispraznio se akumulator, imobilajzer ne prepoznaje kljuc?
» Koji je motor u pitanju?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Struja,ozvučenja,alarmi-
Skoči na: