Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos prazni akumulator

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
veteran
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.11.2010

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptySre Jul 27 2011, 15:23

Pozdrav forumašima koji nisu na odmoru.
Daklem u pitanju je Lanos 1600 ccm, 106 KS, 2000 god. lambda-kontrol TNG.
Pre dva dana urađen veliki servis ( zupč. kaiš, PK , vod. pumpa, filteri goriva,ulja i vazduha kao i ulje ), ali je majstor izgleda zaboravio da spoji konektor koji se nalazi ispod izlaznog dela fitera za vazduh. Posle pređenih 20-tak km ( u dva navrata) ispraznio se akumulator ( inače je već star ali je radio korektno ), pa ja pretpostavljam da je to zbog nespojenog konektora.
Da li neko zna čemu služi dotični konektor ( dva kabla ) kojeg na slici, ako mi uspe da je postavim, pokazujem prstom. Danas sam vadeći akumulator radi dopune to primetio i naravno spojio. Kad dopunim aku videćemo da li će se i dalje prazniti.
Jbg nisam baš vičan ovo sa slikama. Kad dođe neko od mlađih pokušaću sa slikom.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptySre Jul 27 2011, 18:27

tesko da nespojen konektor moze da isprazni akumulator jer ako ne spojis potrosac konektor nece sam od sebe izvuci struju iz akumulatora Wink pre ce biti da ti se akumulator nije ni punio i mozda je bas taj konektor zasluzan za to, ako je na alternatoru ili slicno...
Nazad na vrh Ići dole
veteran
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.11.2010

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptySre Jul 27 2011, 18:46

Evo da probam da ubacim i slike...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptySre Jul 27 2011, 20:15

pa ovo ti je kabl za protokomer,neverujem da to ima veze sa akumulatorom,ali neka si ga vratio na mesto.Pre ce biti da je slucajno iscupao zicu sa alternatora nema sta drugo da bude.
Nazad na vrh Ići dole
veteran
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.11.2010

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptyČet Jul 28 2011, 05:50

Samo još jedna napomena.
Kao što sam rekao posle dve vožnje po gradu od po 10-tak km aku se ispraznio. Kao takvog upalili smo auto na kablove i tako došli kući, što znači da je alternator ipak proizvodio struju i da nema otkačenih kablova, kad smo i pored praznog akumulatora ipak stigli do kuće. Biće da je koincidencija da je baš sada otkazao. Prilikom punjenja u pet ćelija su se videli mehurići, dok u jednoj krajnjoj ništa. Znači kraj, "ende". Inače kupljen je sa autom 2006 god., bez ikakvih oznaka, kad je proizveden Bog te pita, a lepo je i trajao.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptyNed Jul 31 2011, 19:30

Mozda je ostajao bez tecnosti pa se pokrivile celije , ako ne vri u svakoj pregradi , to je sigurno
Nazad na vrh Ići dole
veteran
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.11.2010

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptyNed Jul 31 2011, 19:58

Kupljen novi aku, rešeno.
Nazad na vrh Ići dole
Tacuma
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 02.06.2011

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptyČet Avg 04 2011, 16:17

Koja je cena tog acu ?
Nazad na vrh Ići dole
veteran
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.11.2010

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptyČet Avg 04 2011, 22:00

Pošteno da kažem ne znam. Sin kupio, a otišao na more, mislim da je "Energizer" ili tako nekako a cene su oko 5-5.500,00 ( 55 Ah ).
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator EmptyPet Avg 05 2011, 08:43

okvirne cene su 1 amper - 1 evric Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lanos prazni akumulator Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos prazni akumulator   Lanos prazni akumulator Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos prazni akumulator
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Akumulator
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» Ispraznio se akumulator, imobilajzer ne prepoznaje kljuc?
» Problem sa stabinoscu i vesanjem....LANOS..
» Plinski uredjaj za lanosa 99'

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: