Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 lanos 1.5 obican ili sekvent plin?

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
djordje.misaljevic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 18.11.2011

lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? EmptyUto Apr 10 2012, 11:15

Ima lanosa 99god 64000km 1.5 cm3 63 kw. Ne znam koji plin da ugradim, obican ili sekvent.
Po oglasima sam gledao da ima i jednih i drugih i svi kazu da radi bez problema. Majstori tvdre da je sekvent bolji i da ce kod obicnog s vremena na vrema da dodje do pucanja u kucistu filtera. Imao sam losa iskustva na prethodnom auto felicija 1.3 mpi sa sekventom promenom parametara auto je isto radio isto vukao i isto trosio pri normalnoj voznji. Pre sam za italijanski obican nego turski ili poljski sekvent.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? EmptyUto Apr 10 2012, 12:48

Imam nubiru 1 vakumski tj obican plin.Ima zajebancije i potrosnje ali nekada radi super nekada zeza,sekvent nisam imao,znas i sam principe rada vakumskog i sekvent,i naravno po principu rada da je bolji sekvent,ali opet je u prednosti i vakumski ako zeza benzin moze da radi dok sekvent nije bas.I cene su razne ima sekvent kazu svi za 400 e da ali ima i za 1200e,isto kao i obican za 250e do 500 e.M ai obican ce raditi ok ako je sve na autu ok
Nazad na vrh Ići dole
zorano
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 28.03.2012
Godina : 55
Lokacija : beograd

lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? EmptySre Apr 11 2012, 07:40

djordje, ja sam na kalosu imao baš takvo iskustvo, pametni majstor video metalnu usisnu granu i kaže može običan uredjaj. Ugradi on običan krenu odmah ta pucanja. Ja rekljamiram i tu počne zezanje, te ne valjaju svećice, te kablovi od svećica probijaju. sve ja to zamenim. da ne dužim meni je puklo kućište vazdušnog filtera od tih detonacija. Na kraju mi zameni uredjaj, naravno uz moju doplatu, poljski sekvent ali ne radi loše evo već 4 godine vozim sa njim i nisam imao nikakvih problema, mada naravno da su ovi skuplji verovatno i bolji.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? EmptySre Apr 11 2012, 07:54

Da je plasticna grana otisla bi i ona.I meni na nubiri otisle zabice kutije filtera za vazduh.Menjao svecice nisam kablove i tako to,isparivac sam zamenio presao je 70000 i to turski pa sam stavio lovato zamenio filter plina i posle dosta majstora,resim sam problem.Smanjio sam dotok vazduha za 50%,iz filtera idu one 2 komorepa sam jednu zapusio i nema detonacija i ide bolje auto cak i manje trosi.Ako imas para stavi sekvent i nema zajebancija.Mada sta god da zeza benzin nece ni plin raditi.Ali sa obzirom na tvoju kilometrazu predpostavljam da si kupio nov auto pa je sigurno ta,auto bi trebao da je u dobrom stanju,onda sekvent.Hocu da kazem ako sve radi na autu bez greske onda sekvent,ako imas problema onda obican,jer se krene motor,dizne svecice,kablovi senzori pritisak itd itd,tako da sam odluci a najvise ti zavisi i od gonda sa kolikim raspolazes?
Nazad na vrh Ići dole
allenp
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 19.06.2014

lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? EmptyČet Jun 19 2014, 11:50

ugradio bi auto plin u daewoo lanosa 1.5 iz 2000g. pa me zanima može li se u njega ugraditi plin na flanđu, onaj stariji bez kompjutera i puno đinđi minđi, samo ručno preklapanje tastera plin-benzin i ručno podešavanje ulaza plina u usis itd, bez elektronike?

koji bi sustav bio najbolji? brc?

šta vi imate i šta preporučate?
hvala.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? EmptyČet Jun 19 2014, 12:39

Ja sam se raspitivao i hteo da ugradim plin (gas) i savetovali su mi svi servisi SEKVENT uređaj.Kao može i ovaj vakumski ali je isplativost relativna,tj nema velike uštede u potrošnji.Što se tiče marke čini mi se da hvale ovaj STAG baš za daewoo vozila.U suštini mislim da to nije toliko bitno,bitno je samo da bude dobar majstor.Ja sam odustao od ugradnje iz razloga što prelazim 8-12 hiljada km godišnje,pa nisam našao baš neku isplativost za ugradnju.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? EmptyČet Jun 19 2014, 19:59

Ako hoces plin ugradi sekvent i ugradi stag.Stag je poljski proizvodjac i nista specijalno nije kod njega nego ga svi rade i pokazao se ok i dobar odnos cena kvalitet,lak za podesavanje.To ti je moj savet a od poznatih prozivodjaca su ti lovato,brc,landi,stag,zavoli itd
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos 1.5 obican ili sekvent plin?   lanos 1.5 obican ili sekvent plin? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
lanos 1.5 obican ili sekvent plin?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DAEWOO TACUMA 1.8 SKINUT FABRICKI PLIN STAVLJEN NOVI SEKVENT
» Lanos, klima plin curi i kondenzacija kod suvozača
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» Potreban Kompjuter za AC plin
» Tacuma - Necam plin - zagrejan, se gasi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: