Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Brisaci i metlice

Ići dole 
+6
Cvija
kostas79
Megasp
Radan
serhio011
brritva
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
brritva
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 25.03.2012

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyUto Mar 27 2012, 15:53

Da li neko moze da mi pomogne? Imam Lanosa 2000 god. sedan. Interesuje me duzina metlica, i da li idu obe iste duzine?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyUto Mar 27 2012, 17:24

Valjalo bi neko predstavljanje pa onda uzmes metar brate pa izmeris , kod mene 2 X 480 mm
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyUto Mar 27 2012, 19:47

serhio011 ::
Valjalo bi neko predstavljanje pa onda uzmes metar brate pa izmeris , kod mene 2 X 480 mm
smeh smeh smeh ....i u prvu radnju.Dobar dan imate li brisac ove duzine.
Nazad na vrh Ići dole
brritva
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 25.03.2012

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyČet Mar 29 2012, 07:23

Fal puno braco, tako sam i ja sa metrom, ali mi jedan kaci u drugi kad brisu a isto su 48, ali sanci cu se
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyČet Mar 29 2012, 08:27

Ja kada sam menjao uzeo iste i nemoze da se lepo obrise sve se sliva pa je jedna duza od druge.Tako uzmes 2 para pa si miran 2-3 godinezavisi od upotrebe
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptySre Apr 04 2012, 19:55

Ja sam sad u metrou uzeo par za 170 dinara. Skroz su OK. Uzeo sam 52cm i u milimetar mi leze. Neznam kako mogu od 48cm da ti kace?
Nazad na vrh Ići dole
Cvija
Početnik
Početnik
Cvija


Broj poruka : 18
Datum upisa : 26.09.2011

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyČet Sep 13 2012, 11:03

Probao sam one nove turbo,što se saviju kad ih odvojiš od stakla.....nemože!!!!!Ostaje rupa na vozačevoj strani a suvozačevu stranu brije samo tako!Dobri su skroz,ima auto malo napucaniji izgled,a pozadi mu čuči,samo tako!!!!Od prilike forma takla ne dozvoljava da metlica legne skroz,tako mi barem reče pumpar sa nis-a u Paliću.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyNed Okt 28 2012, 16:19

Živo me zanima da li je neko pronašao metlicu brisača koja briše zadnje staklo čitavom svojom dužinom i ako jeste koji je ,,sorte''? Pitam jer sam probao ja mislim sve moguće ,,sorte'' i, osim ovog koji je sada na autu i koji prijanja na staklo i briše 80% svoje dužine a koji je već za zamenu, ni jedna ne prijanja i ne briše više od 50-60% svoje dužine.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyNed Okt 28 2012, 18:56

Ja sam samo jednom menjao metlice.Kupio neke za 250 din.Kad sam ih stavio ispred suvozaca lepo obrise ali ispred vozaca katastrofa.Zamenio im mesta i resio problem,brisu ekstra.A za zadnji brisac sam stavio "staru" metlicu od prednjeg brisaca i isto brise ko luda.To se mozda izvitoperi sofersajbna od sunca pa preskace hahaha
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyNed Okt 28 2012, 19:46

Ma brišu šoferku ekstra i to nije problem ali zadne staklo nikako a probao sam takoreći sve sorte metlica i ispada da je najbolja ova koja je sada na autu iako je doanđala i za zamenu. Pa ništa, ajd i ja da probam sa kupovinom novih metlica za šoferku a da jednu sa šoferke prebacim na zadnje staklo. Ako i to ne ide biće da se zadnje staklo zaista izvitoperila od sunca smeh
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 09:04

Ja sam stavio te nove vrste metlica (kod nas u žargonu "Banane") koje sam kupio u Tempu. Brišu odlično i ja sam vrlo zadovoljan. Zadnji brisač nisam još menjao.

Evo šta kaže ovaj sajt o veličini metlica za Lanosa: [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 10:20

Prednje sam zamenio prošle godine nakon kupovine auta i ok su a zadnju sam takođe pokušao da zamenim novom ali ni jedna nije htela da briše celom dužinom pa sam stavio neku polovnu koja se pokazala kao ,,najbolja'' jer briše površinu stakla recimo 80% svoje dužine. Kupovina u ''Tempu'' ili bilo gde drugde bez probe na autu je rizik pa mi preostaje da po ovdašnjim radnjama nađem i kupim nakon montaže na auto i provere da je ok. Nije neka cifra izdatak za metlice ali je bacanje para kupiti a da ne leže i ne brišu kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 10:22

Ja sam za nubiru stavio 2 iste pa mi je bilo slivanje po sredini,onda sam stavio duzu za vozaca i sve je ok
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 10:54

Megasp ::
Ja sam za nubiru stavio 2 iste pa mi je bilo slivanje po sredini,onda sam stavio duzu za vozaca i sve je ok
Druže sa prednjim nije problem ali kod mene je problem zadnja jer ne prijanja celom dužinom ni jedna koju sam probao a probao sam gomilu različitih sorti. Kraj metlice uopšte ne naleže na zadnje staklo već je izdignut iznad stakla i ne briše a koliki je luft zavisi od sorte brisača. Stavljao sam i obične-klasične i tzv. ,,banane'' i mrka kapa. Nastavljam potragu jer me i ta sitnica zaista nervira naročito kada pada jača kiša ili pada sneg.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 10:57

meni ne radi prskalica tj izbacuje vodu ali nemam prskalicu a ne mogu ovu obicnu da namontiram.Nego i mene je zezalo dok nisam stavio neku drugu ruku brisaca.Mislim da smo stavili od renoa 18 i to je resilo problem,jer mi nije bio problem u metlici vec drugu ruku da kazem(deo na koji se kaci metlica)
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 10:59

Zaboravih, gledao sam čak i zadnji nosač metlice ali je on ok i problem sa metlicama nema veze sa njim.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 13:28

Ako misliš na onaj plastični završetak na poklopcu prtljažnika kroz koji izlazi voda to ne bi trebalo da ti je problem da nađeš jer ga verovatno imaju svi koji se bave prodajom polovnih delova ,,Daewoo'' vozila. Čini mi se da je kod mene čitav nosač metlice ok ali planiram kada na to dođe red da sva tri zamenim novim koje ću da poručim preko ,,GM'' u Nišu obzirom da mestimično pokazuju koroziju. Možda prednje i ofarbam a zadnji ću zasigurno da naručim nov jer me kao picana pored korozije nervira i potpuno izbledela i prsla plastika na njemu. Znam da preterujem sa tim sitnicama ali hoću da sve bude ok pa i to. Doduše imam i drugih stvari da uradim na autu (ništa krupno Bogu hvala) ali su ove sitnice lakše zbog manjih izdataka.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyPon Okt 29 2012, 21:10

Evo da ti pokazem zasto ne moze da se stavi prskalica kod mene.Original se nasrafi a vidi kako bih stavio plasticnu
Brisaci i metlice Imag0070


a brisac mi lezi celom povrsinom
Brisaci i metlice Imag0071


E pogledaj zakrivljeni deo zato i lezi kako treba,a da je prava nema sanse da bi legla metlica.
Brisaci i metlice Imag0072


Ja dok nisam promenio ruku brisaca iliti nosac metlice kako ko zove brisalo mi je samo malo po sredini,a sada dobro prijanja i moze da lepo obrise celo staklo.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyUto Okt 30 2012, 11:15

Gledao sam i nosač metlice i nisam uočio neku falinku ali ću da ždraknem opet jer može biti da je nešto iskrivljeno. Ma zameniću ga novim koji ću naručiti u ,,GM'' da se sa starudijom ne zamlaćujem jer nebi trebalo da je neka velika cifra. A oko te prskalice mi je trenutno nejasno jer neznam da li i ti imaš Lanosa ili je neki drugi model ,,Daewooa'' pa ću baš da pogledam na mom Lanosu. Jesam dunster za automehaniku ali sam malo mnogo pican i smeta mi svaka sitnica koja nije kako valja. Za mnoge su te sitnice beznačajne a ja im pridajem pažnju i po njihovom preterujem ali to je što je. Rešio sam da sve što otkaže nabavim preko zvaničnog i ovlašćenog zastupnika u skladu sa mogućnostima, etapno a već sam podnovio auto nekim novim a po meni ipak kvalitetnijim delovima nego oni koji se kupuju u ovim prodavničicama delova kojih ima prs i pleva i prodaju sve i svašta. Preterah pa se izvinjavam svima ako davim i smaram
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptyUto Okt 30 2012, 20:59

Kod mene je nubira 98
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptySre Okt 31 2012, 07:03

Megasp ::
Kod mene je nubira 98
Ma da bre lupam, pa papisao si dnevnik o svojoj Nubiri a i vidi se i na slikama da nije Lanos. Ipak si ti bio u pravu za ruku tj. nosač metlice, malo sam je podesio - pokrivio i sada metlica leži i vršiće posao do zamene novom.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptySre Okt 31 2012, 07:18

super da si resio,drago mi je da sam pomogao.Nego meni ova kao sto rekoh nije originalna,nego od renault 21,nasao burazer kaze daj da probamo i wow.Tako da bolje potrazi na nekom otpadu koja tebi najbolje odgovara.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptySre Okt 31 2012, 13:35

Megasp ::
super da si resio,drago mi je da sam pomogao.Nego meni ova kao sto rekoh nije originalna,nego od renault 21,nasao burazer kaze daj da probamo i wow.Tako da bolje potrazi na nekom otpadu koja tebi najbolje odgovara.
Svakako ti hvala na pomoći jer je sada ok ali, kako već rekoh, rešio sam da sve delove koji su neispravni ili doanđali i estetski ružni da menjam novim delovima naručenim kod ,,GM''. Naravno, ono što finansijski može da se izgura i što nije preskupo. Idem redom pa ću ubrzo preventivno i informativno u ,,GM'' na dijagnostiku, pa farbanje felni, zaštita patosa i poliranje i u perspektivi zamena sva četiri amortizera i oba lonca auspuha koji su trenutno ok ali dotrajali. Hoću da je tip-top.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptySre Okt 31 2012, 13:51

Megasp ::
super da si resio,drago mi je da sam pomogao.Nego meni ova kao sto rekoh nije originalna,nego od renault 21,nasao burazer kaze daj da probamo i wow.Tako da bolje potrazi na nekom otpadu koja tebi najbolje odgovara.
Zaboravih ranije da kažem da moj auto kada sam ga kupio nije imao kompletan tadnji brisač pa sam naknadno kupio kompletan sa elektromotorčetom i nosačem ali polovan i mislim da je nosač metlice loš (motorčić kao iz fabrike) i da se zato pojavio ,,problem'' sa neprijanjanjem metlice na staklo. Interesantno je da auto fabrički nije imao zadnji brisač već je otvor za nosač metlice bio zatvoren originalnim čepom.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice EmptySre Okt 31 2012, 15:24

A da li je imao instalaciju za zadnji brisač?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Brisaci i metlice Empty
PočaljiNaslov: Re: Brisaci i metlice   Brisaci i metlice Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Brisaci i metlice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» metlice
» metlice
» Dnevnik moje nubire karavan 1,6 16V SX 1998-problemi i sta je radjeno da se otklone,sve o mojoj nubiri
» Brisaci
» Brisaci Espero

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: