Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Župčasti kaiš

Ići dole 
+2
kostas79
NikolaSGM
6 posters
AutorPoruka
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Župčasti kaiš   Župčasti kaiš EmptyPet Mar 02 2012, 21:53

E, danas ga naj... opasno! Krenuo normalno s posla kuci, kad poče lupanje, škripanje i krčanje u motoru...! Srecom u nesreci, to se desava pored jednog malo boljeg servisa! Skrenem kod njih, ugasim auto i oni ga rasture, a tamo ima sta da se vidi - pukao spaner od zupcastog kaisa, stradala pumpa za vodu, kais samo sto nije pukao - haos! A sve to promenjeno pre sest meseci! Ostavio sam auto tamo da sve to ponovo nameste, sa novim delovima, pa kad to urade da vidimo da li su stradali ventili... Ziv nisam veceras! E, sad ostaje pitanje - ko je kriv - prodavac delova ili majstor koji je zamenio set... U svakom slucaju, poenta je da originalni delovi i dobri majstori nisu skupi...
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Župčasti kaiš   Župčasti kaiš EmptySub Mar 03 2012, 08:39

Ja bi otisao do majstora. I da su ti uvalili polovne delove, a nisu. Ne moze to sve da prsne za sest meseci, ako je dobro uradjeno. Ali ima da ti slozi neku pricu i nemozes mu nista. Tako da sledeci put pamet u glavu. Moj tast je mehanicar i sve sto je sitno oko mehanike to on uradi, a tako krupnu stvar mu nikad ne bih dao da radi. Kod profija, pa sta kosta da kosta. A ko je profi? "PROFIJA" koliko hoces, ma na sve strane!!!
Nazad na vrh Ići dole
ArsyRuma
Početnik
Početnik
ArsyRuma


Broj poruka : 26
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 30
Lokacija : Ruma

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Zupcasti kais   Župčasti kaiš EmptyPon Mar 09 2015, 16:47

Isti problem, jutros krenuo na posao , pokupim kolegu i nismo citavih 50m presli ,motor se ugasi nesto zazujalo ispod haube . Posle toga pokusaj paljenja, alnaser vrti , pokrece on ,vrti se kais ,alternator klima i sve ostalo, ali zvuk je ,kao da je neuzubljen bendiks. 
Odslepao sam kod masjtora, sutra mi javlja sta je sve pokidano. Rece da je zupcasti pukao pa cemo videti sta je sve jos slomio u motoru . 

Javljam sutra sveze informacije i sveze cene delova .  glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Župčasti kaiš   Župčasti kaiš EmptyUto Mar 10 2015, 22:05

Nikola sgm imao   srece a ti arsy mislim da moras i ventile i glavu da obradis i veliki servis takodje
Nazad na vrh Ići dole
ArsyRuma
Početnik
Početnik
ArsyRuma


Broj poruka : 26
Datum upisa : 13.08.2014
Godina : 30
Lokacija : Ruma

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Evo info   Župčasti kaiš EmptySub Mar 21 2015, 12:52

Zupcasti kais, nocna mora. 
Promenio sam sledece: 
Zupcasti set
Dihtung glave
Sve usisne i sve izduvne ventile , srecom nisu iskidali klipove 
Tefloni
Vodjice 
PF kais (valjda sam pravilno napisao oznaku)
uz sve to novi visokonaponski kablovi, svecice 
ulje i antifriz 

Sve kompletno sa rukama i obradom glave me izaslo 350 evra 

Na svu tu muku kad sam pokusao da vozim vidim da auto nema uopste snage ,sve ga nesto muci kad dam gas , prosetam oko auta posle voznje i kraj jednog prednjeg tocka vidim toplije nego okolo , pipnem felnu i disk , a oni vruci . Zapekao kocioni cilindar. Nakon razradjivanja istog auto ide kao metak .
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Župčasti kaiš   Župčasti kaiš EmptySub Mar 21 2015, 22:21

Rekoh ja.Ma tesko da klipove zezne .Sad si bar miran
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Župčasti kaiš   Župčasti kaiš EmptyNed Mar 22 2015, 16:44

Jbg dosta si i zamenio stvari.Ako ti je za utehu to je jedan prosečan servis za nemačke ili francuske dizele.Mi to ne radimo tako često Wink
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: bing bang u daewoo svemiru,,, puko remen gace pale tu nema sale    Župčasti kaiš EmptyPon Avg 15 2016, 14:41

dakle crko remen razbilo sve sto se je imalo razbiti ... citam covjek promjeni ovo promjeni ono i nabrojao on tu cuda i svacega . to je jako pohvalno sto je sve to promjenio ocito je imao love i volje i svaka cast mada sve navedeno nema veze sa pucanjem remena. jer ako ti crkne remen kake to veze ima sa brtvom glave pa to dvoje nije u nikakvom kontaktu.. al svakako kad otvoris da vidis sto je crklo da sjebes i brtvu pa u tom slucaju se to racuna...al onda svecice kablovi i ostalo tralala opet nema veze sa remenom. al ko sto reko u svakom slucaju covek sve promjenio i to je super ... al da vidimo sto se to zapravo desava i kako dolazi do pucanja tajming belta ili zupcastog remena koji pokrece koljenasta vratila u glavi motora?? dakle vrti se makina i sve radi ko cager i odjedared cvrt katabum tras... mislim da je covjek ovdje naveo da je remen bio nedavno promjenjen ili tako nekako ... e pa ovako ... djelovi su uglavnom ispravni ako su novi kupljeni iako sam prije dva mjeseca kupio iner core ili ti grijac kabine za takumu pa mi poslali pokidan pa sam morao reklamirati. ali uglavnom su djelovi okaj. i uglavnom ih drke drke majstori sjebu pri ugradnji i stoga bi ja stvari postavio ovako ... mjenjo ko zna kaki blento covjeku remen a recimo da je bila nibira u pitanju ili takuma svejedno pumpe su iste za vodu a fora je u pumpi za vodu...dakle kako se mjenja remen ? kad se sve rastavi i raskupusa nenapadnim metodama (tu mislim tehnikama bez upotrebe sikire i cekica), sto se rastaviti dade, u tjelu motora nam ostaje pumpa koju drze tri imbus sarafa e kad se njih odvrne moze se tehnikom (horuk zadavi ga franjo) izvaditi ta vodena pumpa iz svojega lezista te joj se mora promjeniti oring ili okrugla prstenasta brtva ili ti okrugli gumeni prsten. to je i razlog zasto se pumpa poslje rasarafaljivanja i pomicanja mora izvaditi i promjeniti taj prsten. e sad zasto bi uopce dirali pumpu za vodu? neka je tu je gdje je i gotovo . e majstori ce vam reci e nemere mora se pomakniti. da ali zasto ? e pa ovako kao prvo iz vlastitog iskustva vam govorim da to nije istina. ta pumpa se nemora dirati ako se zna kako da se postavi novi remen na svoje mjesto na pravi nacin a da se sa pumpom nemora praviti veliki razmak potreban za namjestanje novog remena ...naime kad popustite sarafe pumpe i zakrenete pumpu ta pumpa je napravljena sa ekscentrom a to znaci da ako ju okrecete u nejzinom lezistu tjela motora da ce ona setati napred ili nazad jer rotor te pumpe nije u centru kucista pumpe i zbog toga kako vrtite pumpu u kucistu bloka motora pumpa se sa rotorom skupa pomice napred ili nazad to utjece na zetegnutost tog remena. to teorecki jeste tako ali u praksi je malko drugacije ..pri ovome se treba napomenuti da kad mjenajte renem stavlajte novi novcati a toaj novi novcati je jako malkice manji od staroga koj se istegnu o i potrosio. dakle vi vec imate kraci remen i taj se novi remen moe postaviti bez da se pumpa uopce dira ... opet kazem to sam uradi o na mojo nibiri priej dve godine kad mi crkla brtva glave pasam sve moro rastaviti. dakle nemora se dirati vodena pumpa i nemora se stavljatinova brtva ako pumpa radi ispravno i ne curi ... ali u tom slucaju se morao znati kako saviti remen uz jako mali zazor a da sve sjedne na svoej mjesto umilimetar... o tome cu pisati jednom drugom zgodom a sad ovdje zelim samo obasniti razlog pucanje remena... dakle taj tralala majstor je reci cu rastavio pumpu i reci cu promjeni o brtvu uspjesno i dobro i sve vrati o nasvoje mjesto ali niej zategnu o sarafe koji drze pumpu upravo zato da moze sa tom pumpom natezati remen vrteci ju opko svoej osi ... ali toniej jedino mjesto koje moze okrecuci dotegnuti remen... pravi dotezac remena je pored pumpe nize nje a prema sredini motora dakle pored pumpe malko nize nje je taj zateznik remena ... e on je tu da se sa njime fino remen dotegne a sa pumpom se radi pred stelovanje remena... dakle vracamonovi remen na nejgovo mjesto sve smo izvijugalikako mora biti i dotegli smo konacno i taj zateznik remena i sve lejpo zapakovali nazad alavaj sto smo zaboravili ??? pa dotegniti pumpu....... pa taj dindilindi majstor je zaboravio dotegniti pumpuuuuuuuuuu dotegni pumpuuuuuuu majstoreeeeeeeeeeee
i sta sad. pumpa ajeste stegnuta dovoljno da ne kapa i ne curi ali niej stegnuta dovolneo da remen na njoj sjedi cvrsto i sta biva ...sve se drmusa klati i ljulja i poslje nekog vremena pomakne se ta pumpa i olabavi remen... cvrc eto sranja .... ko sad moze dokazat da majstor jeste stvarno i dovoljno dotegao pumpu ili nije ... pa on se ni sam vise nesjeca sto je juce ruco, a ne vase pumpe...zato ici kriviti covjeka njema smisla kad nemate dokaza ... ima jedna izreka za doktore koja kze ovako doktoraov uspjeh sunce grijee a neusspjeh zemlja krije ...dakle kog je doktor izljecio taj se seta i sunca a koji su mu pacijenti riknili ti su pokopani i nema im raklamacije hehheeh tako vam je i u ovom slucaju... zato je jako tesko biti pametan i odabrati dobroga majstora ... jer takovih nema ... jer nas potrosacki sistem i iskavareno druistvo ne treba dobre majstore ... pa pogledate li samo cinejnicu da drava uzima 50 % poreza na obert odma vam postje jasno da se ut radi o parazitizmu ..dakle ako vam majstor kaze to kosta 100 dolara to znacvi da 50 dolara ide drzavi kao parazitu a njuemu ide ostalo a od ostaloga mora platiti radnike platiti potrazivanja firme pa gorivo amortizaciaju i mateijala i alat i njemu ostane za spice kod paje na cosku ... a da bi odraao reputaciju dobrog majstora mora se naraditi ko idijot dok drugoi lezilebare kradu svi sve i zive ko paraziti na racun postena svjeta ... i to mu je neprejebiva konkurencija... i kako onda da bude posten vrijedan dobar pouzdani cestit ifer...pa nemoze da se ponovo rodi ... al ajmo rec jos nesto o pucanju. dakle kad remen pukne on zapravo prvo olabavi i preskoci par zuba i time poremeti odnos klipova i bregastih osovina koje spustaju ventile ... ventili udare u cilindre i kako su ventili najslabiji onda oni i prvi stradaju al sto se tu desava. pa ventili udare klip jednom svojom stranom i dolazi do iskrivljavanja. ako ste sretni dolazi samo do toga i to se promjene ventili sa novima i idemo dalje ali ti ventili znaju pokidati i kosuljice ili ti vodjice ventila ... e tu je totelno sranje one su toplo utisnute u glavu i tu nema poporavka . kad to crkne bacaj glavu i stavljaj novu . to sto je momak reko da su mu majstori rekli da mu se pokidala pumpa govori upravo o tome sto ja pricam da pumpa nije bila zategnuta jer da jeste mekani remen nemoze pokidati nista na pumpi...jer cim remen pukne on prestane tiskati i pumpu i bregaste osovine. dakle automacki sila nestaje ... i pumpa nikako nemoze biti pokidana... ali ako je pumpa ispala iz svog lezista onda ju je remen koji nije pukao nego se izbacio mogao povuci i spetljati sa ostalim djelovima tamo ... ali pri tome bi odma izgubio svu vodu iz bloka motora sto doticni gospodin nije naveo ...ali ne znaci da se i to nije desilo... osim toga nije mi jasno sto su imali brusiti glavu jer ju ventili nisu mogli saviti. ako vodjice ventila nisu ostecene glava nije mogla biti ostecena da bi ju se moralo brusiti... tu su mu majstori uzeli pare za nista i prosto nevjerujem da su i brusili glavu ... to je bilo ono, ajd za djeparac da se nadje heheheh eto toliko o temi pucanja remena







Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Župčasti kaiš Empty
PočaljiNaslov: Re: Župčasti kaiš   Župčasti kaiš Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Župčasti kaiš
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tico puko zupcasti remen
» da li je obavezno da se na tacumi 1.6 menja vodena pumpa kad se menja zupcasti kais?
» zupcasti
» zupcasti i ostalo
» zupcasti kajs nexia

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: