Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lambda sonda-nubira 1,6

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lambda sonda-nubira 1,6 Empty
PočaljiNaslov: Lambda sonda-nubira 1,6   Lambda sonda-nubira 1,6 EmptyPet Feb 03 2012, 12:47

Ovih dana pravim auto da radi i na benzin.Nemam lambda sondu ,nemam katalizator.Lambda sonda je na izduvnoj grani mislim da ima samo tu jednu.Nasao sam novu cena je 3500 u euro 07 proizvodjac ngk.To je ta cena ili ima i jeftinije ako je neko skoro menjao?Sad ja cu paliti na benzin i sam mi prebaci na plin,ali i nekada bi ga provozao na benzin zbog samog auta,prijace mu.E sada da li se isplati uzimati sondu jer koliki je njen vek na autu koji je presao 300000km?Da li ce da mi brljavi i jos vise da zajebava ili ce raditi ok?U principu znam sta i kako radi,nego ako je neko imao iskustvo,da je vozio na benzin sa i bez lamda sonde.Mislim da je ona nezavisna od katalizatora jer stoji pre njega i da nema veze sto nema katalizator.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Lambda sonda-nubira 1,6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lambda sonda-nubira 1,6   Lambda sonda-nubira 1,6 EmptyPet Feb 03 2012, 13:22

Ma znacice ti sigurno. Nezavisna je od katalizatora, i treba da ti je odma na pocetku izduvne grane. Sad sto se tice cene ima i jeftinijih univerzalne, koje su i ispod 2000 din. Treba samo gledati sa koliko zica je, a kod tebe treba da je sa jednom, samo za informaciju a greje se iz izduvne grane.
Za voznju na benzin ce ti svakako znaciti.

Ja isti gledam i moju da promenim, ona je ispravna ali delimicno, posto je utvrdjeno da kasni sa informacijama. Cak i kad tako radi moze da pravi probleme jer nikad ne stize da prati promene pa tako i smesa koja se pravi nije najidealnija, posebno kad su gradske vozenje u pitanju gde ima cestih promena gasa.
U svakom slucaju dobro je da je imas, e sad dal ces da kupis kvalitetniju i skuplju ili ces neku jeftiniju, to najbolje sam odluci.
Ja licno se razmisljam da mozda uzmem neku jeftiniju posto mi sluzi samo da upalim na benzin i pustim minut dva da malo ugreje pa prebacim na plin.
Mada je meni i plin vezan preko lambda kontrole tako da mi ona sluzi i za plinski uredjaj.
Nazad na vrh Ići dole
 
Lambda sonda-nubira 1,6
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lambda sonda? Daewoo matiz
» Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?
» poliranje farova......
» Vise problema i pitanja
» daewoo nubira 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: