Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 prikljucak za dijagnostiku

Ići dole 
+3
Blackeyed
Profi
aleksa
7 posters
AutorPoruka
aleksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 28
Datum upisa : 21.12.2011
Godina : 45
Lokacija : novi sad

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyČet Jan 12 2012, 10:59

dali neko zna naziv prikljucka za dijagnostiku za lanosa 99god na netu sam nasao razne najvise ima neki obd2 ali se dzek za kopcanje sa kolima razlikuje sa onim koji imam u mojim kolima kad sam pitao te prodavce kazu da moze taj obd2 ali neznam kako ga prikopcati dali treba neki adapter
Nazad na vrh Ići dole
Profi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.04.2011
Lokacija : Jagodina

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyČet Feb 09 2012, 00:19

Kod mene je OBD1, a u pitanju le Lanos1.4 2000.god.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyNed Jul 08 2012, 10:32

Evo i ja pokušavam da skontam koji je tip konektor kod mene. Slika: prikljucak za dijagnostiku Konektor

Kod brata koji isto ima Lanosa 2001 je sasvim drugačiji priključak i kod njega se nalazi ispod suvozačkog dela table. Kod mene je iza piksle sa vozačke strane. Koje konektore treba spojiti za blink dijagnostiku ?
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 06:33

Evo da ostane neka zabeleška na forumu za ubuduće. Ovo gore je OBD2 interfejs i na njemu ne može da se radi paperclip (blink) dijagnostika. Kod drugara smo probali juče ovo:
prikljucak za dijagnostiku ELM327-V1-5-OBDII-NOV-MODEL-Bluetoot_slika_L_3482016_zpsc4688746

I radi! Uspeo je da se spoji sa računarom i preko bluetooth-a i Torque na android telefonu smo gledali parametre motora. Nismo se nešto dugo zezali sa tim ali ono što je bitno da sam konačno našao šta radi na mom Lanosu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 40
Lokacija : Uzice

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 07:39

Blackeyed mi je rekao za paperclip i odradi se dijagnostika,posto se radi sa ugasenim autom ostalo mi je da nema povratnu informaciju o rpm,kao greska.Svugde pise ako se radi paper clip da se NE UKLJUCUJE MOTOR..ALDL konektor za paperclip u gm vozilima.
Blackeyed koliko je parica taj samli skener ,i da li je u knjizici mozda nubira 1?U stvari sad videh na slici da je obd scan,nista za aldl
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 08:04

Tako je Megasp, paperclip je samo za ALDL i to samo bez paljenja motora. Priručna metoda gde ti ne treba ništa od opreme.

Ako hoćeš da očitavaš rpm i ostalo moraš da nabaviš odgovarajući kabel (za ALDL) i softver za PC. Pogledaj one linkove što sam poslao u tvojoj temi, mislim da tamo ima i nekih samogradnji...

Inače, ovaj dongle (samo za OBD2) što sam ga stavio ima da se nadje po netu za ~4000 dinara. U zavisnosti da li je sa USB ili Bluetooth vezom. Pogledajte npr. kupindo i pretražite pojam ELM327. Ima ga i po oglasima.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 62
Lokacija : Лос Алексинац

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 09:45

Ajd i ja da se nadovežem, od prošlogodišnje kupovine mog Lanosa imam problem sa time što konstantno gori indikato za vazdušne jastuke pa sam hteo to da rešim. Našetao sam se po majstorima i oni kod kojih sam bio nisu mogli da nađu prključak za dijagnostiku zbog čega sam morao do Niša gde su mi u ,,Opelu'' pokazali da se nalazi na dnu table na strani suvozača ispod ladice.Tada nisam kod njih odradio dijagnostku jer su skupi pa sam to ostavio da uradim kod nekog lokalnog majstora za šta se ispostavilo da sam pogrešio i da ću ipak morati kod njih. Obišao više majstora i tom prilikom se ustanovilo da niko od njih nema adekvatan priključak obzirom da je po njima specifičan. Jedan od majstora, koji važi za boljeg, je bez tog priključka na neki način našao grešku vezanu za vazdušne jastuke koja se odnosila na nekakav napon. Čovek je pokušao da briše grešku i pokazivalo mu je da je obrisana ali je bez obzira na to indikatorza vatdušne jastuke ostao da svetli. Uputio me čovek kod drugara koji ima adekvatan priključak i opet se ponovila ista stvar, prikaže grešku u nekakvom naponu, on je resetuje a indikator ostao da svetli do danas i sada nemam pojma kako da to rešim da se indikator ugasi. Ajd indikator manje više mada mi smeta ali je bitno da li bi vazdušni jastuci funkcionisali za ne daj Bože!

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 40
Lokacija : Uzice

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 10:00

NIje stvar u brisanju greske.Nesto ti je definitivno u kvaru cim se non stop pojavljuje.Na mojoj nubiri isti problem ali znam uzrok.Neki majstor kada je skidao volan kreten otkinuo spulnu i od tada ne radi tj sija non stop.Treba zameniti spulnu airbaga pa onda na na dijagnostiku da se obrise.To je slucaj kod mene sto ne mora da znaci da je kod tebe,ali je najverovatnije.Neka ti neko proveri spulnu ali ko zna da radi.Problem kod polovnih je sto mora da se pazljivo skine,tj moraju tockovi 100% pravo da stoje i da kada se montira da ima jednak namotaj levo i desno.Meni je radilo dok me majstor nije zeznuo,polovna je oko 15-20e nova je oko 100e.A polovna je macka u dzaku,samo ne crkava samo uz pomoc''spretnog majstora''
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 62
Lokacija : Лос Алексинац

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 10:20

Hvala ti na komentaru i proveriću to što je moguće pre! Ipak će morati da se uradi u ovlašćenom servisu ,,Opela'' u Nišu preko koga sam i kupovao neke delove za moj auto, ipak mi to nekako deluje sigurnije iako ,,šišaju''.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 62
Lokacija : Лос Алексинац

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 10:27

Megasp ajd mi još molim te pojasni gde se nalazi ta stvarčica obzirom da sam ja dunster za to pa bi da mi to pogleda jedan moj poznanik koji je jako dobar majstor. Lik radi samo švapska auta ali bi to trebalo da bude na istom principu pa bi valjda i on to mogao da reši.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 40
Lokacija : Uzice

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 10:34

Odosmo u off izvinjavam se .Ja sam takodje mislio da sredim,za ne daj boze ako ce sacuvati glavu hebes ustedu o dpar hiljada,da se nema para nema se.Kad vec ima zasto ne iskoristiti.Rodjak dao kolegi auto focus sa full opremom i izmedju ostalog i bocne airbag,skrcao covek totalno auto,unisteni auto u zivotu niam video,nista nije ostalo od njega,nekoliko dana bio u komi i izvukao se.Kazu da nije bilo bocnih airbagova na licu mesta mrtav,i onda ti dzaba isteda od 3000 din.Inace po neasvaltiranom putu oko 160km/h i sleteo sa puta i prevrnuo se xx puta.Meni je najblize u cacku i 9600 din je sa njihovom spulnom i rad.Mozes i slobodno da uzmes polovnu,to radi pa radi i nem sta da se pokvari osim ako majstor ne zezne,ona u sustini ako sam dobro shvatio sluzi i za okidanje airbaga,mada ima i knock senzor za okidanje.Pa nisam ni ja majstor nego se informisem.Ali mislim da je vezana na sam volan,tj nalazi se na samom volanu ispod airbaga
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 62
Lokacija : Лос Алексинац

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 11:01

Ma da, zato i hoću da to otklonim i krajnje je neozbiljno sa moje strane što to od kupovine auta do sada nisam uradio a menjao sam po nešto što i nije bilo za zamenu već samo estetski ružno. To što gori indikator nema veze ali ako jastuci ne funkcionišu, a verovatno je da ne funkcionišu, onda je to strašno. Novca nikada dosta i ne stiže za sve ali je ovo stvar koja mora da se uradi pa ću gledati da to odradim što pre, da ne kažem pod hitno. Hvala još jednom
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 11:26

Imao slican problem na esperu, ne kazem da jeste to i kod tebe ali iznecu ti moj slucaj, mada sam cini mi se negde vec pisao. Gorela je lampica od air bag-a isto zbog nekakvog napona (da li razlike ili malog ili prevelikog to ne znam) ali otisao sam u daewoo servis, i lik mi je izbrisao gresku, nikad se vise nije pojavila. Znaci nikakav kvar nisam imao, a to sa naponom sam procitao da moze da izazove recimo skidanje akumulatora, ili kad je losiji aku, ili alternator ne puni dobro... Ne znam sta su ti ti majstori radili i sa kakvim dijagnostikama, ali genericki uredjaji ne mogu da pristupe kompjuteru air bag-a, abs-a i slicno. Tako da je moje misljenje da nemas kvar i da bi ti to neko sa pravom dijagnostikom resio. Naravno treba proveriti one najbanalnije stvari, da se nije raskacio dzek ispod sedista sto ide na pojas i slicne gluposti
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 40
Lokacija : Uzice

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 11:30

Ja sam mislio da je isao kod dobrih.Bravo boki,to je tacno ove genericke dijagnostike su uglavnom za motor,za abs i airbag treba ''prava'',ne moze ova obicna da je skine.Ja sam isao kod coveka koji ima tu ''pravu''dijagnostiku i gledao je i kaze-Ja mogu da ti obrisem gresku ali ne radi ti airbag otkinuta it spulna vidi se.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 62
Lokacija : Лос Алексинац

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 11:40

Pa da, kapiram od starta da mi je rešenje ovlašćeni servis,,Opel'' u Nišu a ne danguba sa priučenim majstorima ma kako dobri bili a pitao sam zbog iskustva drugih sa tim kvarom. Zahvaljujem i odgovori su mi od koristi
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 14:20

Koliko sam upućen kalos ima OBDII priključak e sad hteo bih da nabavim neki skener da nemoram svaki put kod mastora.
Nego vidim po forumima da neki ne čitaju airbag grečke drugi pak nečitaju sa motora,nego da mi neko pojasni koji uređaj je najbolji za amatera kao što sam ja znači za kućnu upotrebu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 40
Lokacija : Uzice

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyPon Okt 15 2012, 20:31

Koga zanima BESPLATNA ALDL dijagnostika sa spajalicom neka procita OVDE.ADLD nije isto sto i obd i obd2,SAMO ZA ALDL KONEKTORE,informisite se preko neta koji vam je konektor.Kod mene je aldl konektor na nubiri karavan sx 1998 god i uspesno sam odradio ovakvu dijagnostiku,sve se nalazi u linku citajte pazljivo
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 62
Lokacija : Лос Алексинац

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyUto Okt 16 2012, 15:35

Blackeyed druže nisam okončao ovo oko priključka za dijagnostiku, tačnije nisam te pitao koji bi priključak trebao da je kod mog Lanosa? Pitam čisto da nam jer si rekao da je kod tvog brata kao kod mene pa zaključujem da je isti bez obzira što je taj 2001. a moj 1998. Želim da znam a dijagnostiku ću zbog lampice za vazdušne jastuke i uopšte radi provere, kao što ranije već rekoh, da uradim u ,,Opelu'' u Nišu jer mi lokalni majstori i iskustvo sa njima ne ulivaju neko poverenje.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyUto Okt 16 2012, 19:56

Najverovatnije je da je ALDL, proveri položaj i oblik, ako treba uslikaj pa ćemo videti. Kod brata je ispod dela table kod suvozačkih nogu dok je kod mene iza piklse pored desne vozačke noge. Naravno drugačije je oblik ova dva priključka.

U stvari pitanje je odakle je tvoj uvežen, moguće je svašta.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 62
Lokacija : Лос Алексинац

prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku EmptyUto Okt 16 2012, 20:08

Moj auto je stigao iz Italije (Napulj) a priključak za dijagnostiku se nalazi na rubu table ispod fioke sa leve strane pred suvozačevim sedištem. Ma osim informativno nije mi to ni toliko bitno jer ću svakako uskoro u ,,GM'' u Nišu obzirom da neispravni jastuci nisu za šalu ako ne daj Bože ustrebaju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





prikljucak za dijagnostiku Empty
PočaljiNaslov: Re: prikljucak za dijagnostiku   prikljucak za dijagnostiku Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
prikljucak za dijagnostiku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» prikljucak za dijagnostiku
» Ima li neko da radi dijagnostiku u Cacku za Nubiru1 eventualno bg?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: