Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Napraviti automatsko paljenje svijetla

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 21:20

Jel je neko uradio to u Daewoo?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 21:48

Nego sta

Napraviti automatsko paljenje svijetla Odlozeno_paljenje
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 22:05

GTX ::
Nego sta

Napraviti automatsko paljenje svijetla Odlozeno_paljenje

Mozes li objasniti i slikati kako se to radi?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 22:09

Ovde sam okacio semu,procitaj temu,sve je objasnjeno [You must be registered and logged in to see this link.]
Ja sam ga vezao na pobudu od alternatora tako da zapocinje odbrojavanje tek kad se motor upali i zapocne punjenje.Ko ne voli mnogo da cacka po instalaciji moze da poveze na kontakt...
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 22:13

GTX ::
Ovde sam okacio semu,procitaj temu,sve je objasnjeno [You must be registered and logged in to see this link.]
Ja sam ga vezao na pobudu od alternatora tako da zapocinje odbrojavanje tek kad se motor upali i zapocne punjenje.Ko ne voli mnogo da cacka po instalaciji moze da poveze na kontakt...
znam da ima tamo i vidio sam to davno...samo ne znam kako tacno na daewoo, ne znam da li su kablovske boje iste kao u elitesecurity.org.Kontas li?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 22:18

Instalacija se razlikuje od modela (automobila) do modela.Kod Nexie je jednostavno,svetla se pale zavrtanjem rucice,ima ukupno tri zice.Jedna koja dovodi struju,druga odvodi na poziciono svetlo i treca vodi na oboreno.Taj rele se poveze da prekida tu koja dovodi struju na prekidac,rucica se stalno drzi u polozaju ukljucenog oborenog svetla i to je to.Za ostalo se brine ta elektronika.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 22:34

GTX ::
Instalacija se razlikuje od modela (automobila) do modela.Kod Nexie je jednostavno,svetla se pale zavrtanjem rucice,ima ukupno tri zice.Jedna koja dovodi struju,druga odvodi na poziciono svetlo i treca vodi na oboreno.Taj rele se poveze da prekida tu koja dovodi struju na prekidac,rucica se stalno drzi u polozaju ukljucenog oborenog svetla i to je to.Za ostalo se brine ta elektronika.

pa i kod daewoo tacuma isto se pale zavrtanjem rucice...pa znaci to moze biti jednostavno.sta kazes da ja slikam svoj auto pa da vidis, moze li?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 22:36

Ako imas nekog znanja u vezi struje,mozda i moze,ako nemas,tesko da ti mogu pomoci na ovaj nacin.
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyPon Dec 12 2011, 22:46

GTX ::
Ako imas nekog znanja u vezi struje,mozda i moze,ako nemas,tesko da ti mogu pomoci na ovaj nacin.
dosta razumijem samo koji kabl i koji kabl ja povezem i gotova prica...jel je bolje da odem da napravim kod autoelektrike?Samo da kupim relej?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptyUto Dec 13 2011, 20:33

Autoelektricari uglavnom imaju gotova resenja.Najbolje je da das majstoru 10-20e i ne rizikujes da sprzis nesto u autu Wink
Nazad na vrh Ići dole
matrix
Član
Član
matrix


Broj poruka : 178
Datum upisa : 26.09.2011
Godina : 45
Lokacija : Banja Luka

Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla EmptySre Dec 14 2011, 08:08

GTX ::
Autoelektricari uglavnom imaju gotova resenja.Najbolje je da das majstoru 10-20e i ne rizikujes da sprzis nesto u autu Wink

Slazem s Tobom...i ucinit cu obavezno.Javicu se cim napravim to.Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.inecco.net/congress
Sponsored content





Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty
PočaljiNaslov: Re: Napraviti automatsko paljenje svijetla   Napraviti automatsko paljenje svijetla Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Napraviti automatsko paljenje svijetla
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos svijetla
» Paljenje motora posle zvuka pumpe za gorivo ili dok se još čuje
» Paljenje na benzin!
» TESKO JUTARNJE PALJENJE-NUBIRA 98
» Gumice ventila(tefloni),paljenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Struja,ozvučenja,alarmi-
Skoči na: