Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Grejanje Tacuma

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
goranz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.12.2011

tacuma - Grejanje Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Grejanje Tacuma   tacuma - Grejanje Tacuma EmptyČet Dec 01 2011, 13:52

Imam tacumu 2000 kubika koja ima digatalno grejanje i hladjenje . Imam problem sa grejanjem. Mislio sam da je problem termostat, pa sam ga zamenio i opet isto, samo hladan vazduh. Da li neko zna u cemu je problem?
Nazad na vrh Ići dole
FSLANDER
Početnik
Početnik
FSLANDER


Broj poruka : 38
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Ludi Zrenjanin

tacuma - Grejanje Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Grejanje Tacuma   tacuma - Grejanje Tacuma EmptyPet Dec 02 2011, 18:16

goranz ::
Imam tacumu 2000 kubika koja ima digatalno grejanje i hladjenje . Imam problem sa grejanjem. Mislio sam da je problem termostat, pa sam ga zamenio i opet isto, samo hladan vazduh. Da li neko zna u cemu je problem?


Sistemi za klimatizaciju nisu isti ali su slicni kod svih Daewoo vozila.Imamo dva moda.Uvlacenje vazduha ''iz motora'' i samostalno grejanje,odnosno unutrasnja cirkulacija(u salonu,kabini vozila).Proveri gibljivo crevo motor-filter-kanal prema kabini,isto tako proveri grejac (koji pominjem kao mod 2).Zatim relej za aktivaciju grejaca i osigurac.Imas vise releja i mnogo osiguraca ali postoji i sema(barem bi trebalo) koja se nalazi na plasticnom poklopcu kojim je zatvorena ''elektronika'' ispod haube.
Najcesci uzroci su gibljivo crevo ,ukoliko je osteceno i grejac.
Nazad na vrh Ići dole
Draganki
Početnik
Početnik
Draganki


Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.12.2011

tacuma - Grejanje Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Grejanje Tacuma   tacuma - Grejanje Tacuma EmptyPon Dec 12 2011, 22:20

Promeni filtere za klimu pozdrav. Pa javi
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

tacuma - Grejanje Tacuma Empty
PočaljiNaslov: ja imam tacumu sa AC klimom alimislim da znam sta je problem   tacuma - Grejanje Tacuma EmptySre Maj 16 2012, 20:11

ja imam tacumu sa AC klimom alimislim da znam sta je problem, kod mene se deslilo isto to odjednamput samo hladan vazduh problem je u tome sto pukne granicnik tj. navlaka na buziru sajle koja omogucava da sajla radi napred nazad pukne od staroisti a i malo je ta plastika losijeg kvaliteta a mozda i nije bas adekvatna za tu poziciju, uradi sledece. skunes pregradu za rukavice kako je zovu ispred suvozaca i iza kontrola klime i ventilacije videces sve sajle i mesta gde su pricvrscene videces da ti se sajla koja je za hladjenje grejanje odkacena iz lezista uzmi dvokomponentni lepak koji je slicne konzistencije i boje kao i ta plastika koja drzi buzir sajle tj providan i namazi oko kraja sajle ali pazi da ne namazes i na sajlu i ulaz sajle u buzirpostavi sajlu na mesto gde je stalala i drzi par minuta dok lepak nepocne da delujedok to drzis mozes da probas da okreces potenciometar za hladan i topao vazduh i videces da sajla pometa klapnu koja usmerava vazduh to znaci da je problem resen vrati msve na mesto pusti sat vremena da se lepak lepo pretvoti u plastiku i to je to. kod mene je bio taj problem a misim da je i kod tebe, u svakom slucaju nekosta da probas.
Nazad na vrh Ići dole
goranz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.12.2011

tacuma - Grejanje Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Grejanje Tacuma   tacuma - Grejanje Tacuma EmptyPet Jun 08 2012, 18:14

Mucio sam se mnogo dok nisam otkrio kvar. Poceo mi je da dize radnu temperaturu motora, i otisao sam kod majstora i rekao mi je da je probio dihtung na glavi motora. Kad sam ga zamenuo rekao mi je da ce mi doci grejanje, jer kad je probijen dihtung na glavi stvara pritisak u sistemu za hladjenje motora koji je povezan za sistem grejanja kabine i da zbog toga nisam imao grejanje. Radna temperatura se vratila u normalu,ali opet nisam imao grejanje. Posle 4 meseca mi se pojavio isti problem sa radnom temeraturom motora i opet sam ga oterao kod majstora i ustanovio je da je zapusen hladnjak od motora sa tim i grejac. Preporucio mi je da kupim Liqui Moly aditiv za ciscenje hladnjaka "Huhler Reiniger" koji kosta oko 500din. Prvo smo skinuli hladnjak i isprali ga sa vodom pod pritiskom i onda smo vratili hladnjak na auto i zajedno sa rashladnom tecnoscu sipao taj aditiv i vozio pod visokim obrtajima da bi probio tecnost kroz hladnjak i grejac. Tako smo uradili i sa drugom i trecnom bocom i vozili od 10 do 15 min (po svakoj boci). Aditiv je procistio ceo sistem za hladjenje motora i grejanje kabine. Radna temperatura motora mi je sada u normali, a takodje mi se vratilo i grejanje.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

tacuma - Grejanje Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Grejanje Tacuma   tacuma - Grejanje Tacuma EmptyPet Jun 08 2012, 18:52

Hvala sto si podelio iskustvo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tacuma - Grejanje Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Grejanje Tacuma   tacuma - Grejanje Tacuma Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Grejanje Tacuma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma - usmerivač vazduha za grejanje/hladjenje u kabini?
» grejanje skroz slabo
» Grejanje
» grejanje kod Lanosa 1.5
» nehsija grejanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: