Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Aditivi za gorivo

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Aditivi za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Aditivi za gorivo   Aditivi za gorivo EmptyPet Avg 12 2011, 22:16

U poslednje vreme sam primetio da mi auto slabije vuce uzbrdo a i po ravnom kilavije prima gas.Cistio sam usisnu granu i onaj leptir i tu je toliko garezi i prljavstine bilo da sam nakon ciscenja ocekivao da cu poleteti, medjutim isti klinac.
Sad razmisljam da li da probam neki od silnih aditiva na trzistu za prociscavanje sistema ubrizgavanja.
Da li neko ima iskustva sa ovim cudima ili da kupim jaci auto wacko smile_badteeth1
Nazad na vrh Ići dole
petar
Početnik
Početnik
petar


Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.05.2011
Lokacija : Beograd

Aditivi za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Aditivi za gorivo   Aditivi za gorivo EmptyPet Avg 12 2011, 22:49

Ovo sam nasao na drugom forumu.Iako se tice dizel motora,mislim da je ista prica i sa benzincima.
Sta kazete...

"Pošto se mi svi na ovom forumu zalažemo za prava rešenja i pomoć prilikom funkcionisanja sklopa kao što je motor, svakako da bi Virt, Zonaks ili drugi preparati pomogli putniku na putu... medjutim, prava stvar je otkloniti problem u nastajanju. Onog momenta kada ste osetili da vam auto ne "vuče" kako treba, da gubi dah, snagu, a nije vam nužda da se pomažete aditivima (recimo ako ste na putu)-mnogo je pametniji i bolji izbor očistiti ceo usis. Pogotovu na JTD motorima. Na nesreću, imali smo prilike da trpamo u naše tankove svašta od dizel goriva (najgore vrste) i kao posledicu toga doživljavali smo kojekakve dimove iz auspuha, gušenje prilikom naglog pritiska na pedalu gasa...Srećom, izgleda da smo ovog meseca dobili pravi eurodizel i to kako na MOL pumpama, tako i na EKO pumpama, a i NIS tvrdi da mu gorivo odgovara evropskim standardima. Prema tome, najdobronamerniji savet koji mogu da Vam dam, a u kojeg sam se vlastitim primerom uverio : PROČISTITE CEO SISTEM USISA. Posle toga nikakvi aditivi vam neće padati na pamet. Nemoguće je očistiti višegodišnje naslage katrana, gareži i kreća na vodovima, interkuleru, brizgaljkama, EGR-u sipajući aditive. Stvar treba da se reši radikalno - ČIŠĆENJEM KOMPLETNOG USISA - a potom će te uživati u vožnji, ubrzanju, brzini.... svemu( potrošnji !!!). Uradite to i zaboravite na aditive. Nije loše strpati ih sa vremena na vreme, ne štete radu motora, kako bi korigovali eventualne nedostatke goriva, ali osnovna stvar se time ne rešava.
Evo mog slučaja: Čistio sam protokomer, čistio filter za vazduh (imam KN filter)... sve živo što je moglo, pa čak i overboost ventil. Medjutim, posle čišćenja interkulera, turbine, a pogotovu brizgaljki, automobil se ponaša potpuno drukčije... I to frapantno! Uradite to. Nije skupo. Aditivi su mnogo skuplji."
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Aditivi za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Aditivi za gorivo   Aditivi za gorivo EmptySre Sep 14 2011, 21:00

Ne koriste se aditivi kad doteras cara do duvara vec se koriste u redovnom odrzavanju auta. Ja to primenjujem vec vise od deset godina i zahvaljujuci njima moja tri auta su presla mnogo kilometara a da nisam radio nikakve vece radove od onih koji su redovni. Ako znate na sta se odnosi to su redovna zamena ulja i svih filtera kao i zupcastih, klinastih i ostalih kaiseva kao i pumpe za vodu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aditivi za gorivo Empty
PočaljiNaslov: Re: Aditivi za gorivo   Aditivi za gorivo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Aditivi za gorivo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koje gorivo?
» Rezervoar za gorivo
» Filter za gorivo
» Dizne za gorivo
» Kvaka i cilindar - leva prednja vrata - poklopac za gorivo (spoljni)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: