Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vlaga u PATOSU

Ići dole 
+2
NikolaSGM
macakgasho
6 posters
AutorPoruka
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyNed Jun 12 2011, 16:31

U zadnjih godinu dana primjetio sam vlagu ispod gumene patosnice na suvozačevom sjedištu. Ovih (kišnih) dana vlaga se enormno skupljala tako da sam gumenu patosnicu izbacio. Na žalost kasno sam primjetio da se tapacirung ispod patosa toliko nakupio vlage da ŠLJAPĆE kao mokar sunđer affraid
confused
ŠTA DA RADIM ???
Provjetravao sam nekoliko sunčanih dana ali ništa ne pomaže. Razmišljam da isječem patos i izvadim izolaciju jer je puna vode, sve će korodirati glavom u zid

Prijedlozi , iskustva , pomoć bounce
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: pozz   Vlaga u PATOSU  EmptyNed Jun 12 2011, 16:40

meni je vlaga na tom mestu stizala jedino od kondeza koji se stvarao kada klima radi duze vreme...
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyNed Jun 12 2011, 16:53

Moguće da je i klima doprinijela. Auto generalno ima problema sa magljenjem i vlagom, kao kod većine korisnika koji su pisali na tu temu u ovom forumu.
Samo sad ne znam kako da to isušim, ne gine mi skidanje patosa.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyNed Jun 12 2011, 17:02

Imam Lanosa 1,6 SX vec 5 godina (i 290000 na satu), ali tih problema nisam imao...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyPon Jun 13 2011, 08:08

Ma nebih ti savetovao da skidas patos, vlaga ce se osustiti sama po sebi, idu lepi dani. Veci je problem otkud ona tu i da li se stvara iznova?!
Proveri kedere na vratima, da ti negde ne propusta kisu. Mislim, tih problema sam oduvek imao na jugu, uvek sam imao vodu u kolima.
Trebalo bi da proveris sve i da otkrijes otkud ta voda tu. Da nije iz neke instalacije ili klime?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyPon Jun 13 2011, 15:18

meni pored kedera od suvozacevih vrata kad je jaka kise pomalo ulazi voda i isto se tako stvara vlaga ispod patosnice,ali kad je lepo vreme otvorim sva vrata i nema problema.Izgleda da su ipak ti kederi mana kod koreanaca,puno se ljudi zalilo na vlagu i kondenzaciju.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptySub Jun 18 2011, 19:43

NikolaSGM ::
meni je vlaga na tom mestu stizala jedino od kondeza koji se stvarao kada klima radi duze vreme...
jesi ti to sredio, imam isti problem na esperu
Nazad na vrh Ići dole
veteran
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 26.11.2010

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyNed Jun 19 2011, 16:27

Evo i mog slucaja cisto da prosiris razmisljanje.
Kad je majstor ugradjivao plin morao je da izbusi rupu na zidu koji odvaja kabinu od motornog prostora, kako bi proveo zice koje idu u prekidac za prebacivanje plina.
E sad izgleda da je rupa izbusena tacno na mestu preko kojeg se sliva spoljasnja voda od vetrobrana kanalima pa nadalje. Ja to lepo zadihtujem silikonom i naravno povadim sve sa patosa napred (bilo toplo), osusim i vratim i nema vise. A bilo je : mozda je procurio radijator grejanja, mozda kederi pustaju, mozda... . Kad bude lepo vreme prekontrolisi taj zid izmedju, jer tu postoje fabricke rupe sa gumenim dihtunzima( mozda su spali ili se iskrivili za prolaz raznoraznih kablova, sajli isl., cisto da budes bar u to siguran. Ja sam to uradio na parkingu i cak povadio prednja sedista radi lakse manipulacije. Nije komplikovano.
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyNed Jun 19 2011, 22:21

Ovih dana sam isušivao ali bez većih rezultata. Pokušaću da nađem uzrok. Hvala na savjetima.
Nazad na vrh Ići dole
NikolaSGM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.06.2011
Lokacija : Gornji Milanovac

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptySre Jun 22 2011, 09:23

bokilava ::
NikolaSGM ::
meni je vlaga na tom mestu stizala jedino od kondeza koji se stvarao kada klima radi duze vreme...
jesi ti to sredio, imam isti problem na esperu

Nisam! Nisam ni pokusavao! Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptySre Jun 22 2011, 14:27

ja jesam, ali bezupesno, nedostaje mi neka lula sto odvodi vodu van kabine pa sve curi izmedju pozarnog zida i klime u kabinu, bar sam takvu sliku nasao na netu:)
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyČet Jun 30 2011, 17:30

Bio kod majstora (redovno mijenjanje ulja) i pitao za problem sa vlagom (u međuvremenu utvrdio da curi klima). Majstor je bio siguran da je problem sa začepljenom lulom koja odvodi vodu van auta. I stvarno je bila začepljena. Očistio lulu i cijev na koju se kači, međutim i dalje curu unutar kabine samo malo manje Mad
Nazad na vrh Ići dole
macakgasho
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 48
Lokacija : Čačak

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyPon Avg 01 2011, 12:32

Riješio problem curenja Exclamation
Koristio sam klimu uz rješenje "URADI SAM" sa flašom Very Happy
[You must be registered and logged in to see this link.]
Danas sam otišao kod majstora koji pritegao šaraf i zadihtovao sastav plastika živom gumom.
Testirao i za sada nije curilo unutar kabine već napolje. Sve u svemu opet rješenje "URADI SAM" What a Face
evo slika prije i poslije majstorisanja od 5 minuta i 20 KM (1000 DIN)

[You must be registered and logged in to see this link.]

P.S "majstor" dezinfikuje klimu sprejem koji sam kupio u Merkatoru za 7 KM Very Happy
kaže da je namirisao isto sredstvo kojim on radi glavom u zid glavom u zid glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  EmptyPon Avg 01 2011, 12:40

svaka cast na resenju, mene to i dalje muci :S Ta plastika dole izgleda veoma slicno kao kod mene Very Happy al ja nemam tu lulu (neko izgubio) pa meni voda izgleda i ne ''preskoci'' van kola iz te plasticne crne kutije gde se skuplja...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vlaga u PATOSU  Empty
PočaljiNaslov: Re: Vlaga u PATOSU    Vlaga u PATOSU  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vlaga u PATOSU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Da nisu svećice?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: