Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Da li nešto fali .....

Ići dole 
+5
ivan85_zmaj
deki023
bokilava
debejko
mima
9 posters
AutorPoruka
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptySre Mar 30 2011, 21:28

Daewoo lanos 2002 godište, iznad motora, predpostavljam da je to usisna grana, slika dole :

Da li nešto fali ..... 47498616

imam utisak da fali neki deo, slika dole.

Da li nešto fali ..... 99606617


U poslednje vreme, kada auto vozim na plin, imam detonacije pri malim brojem obrtaja, pa je moguće da je nešto odletelo odatle pale .

Kad je na leru na tom mestu usisava vazduh, pa me interesuje da li to treba zapušiti nečim.
Na benzinu se normalno ponaša, ali vazduh tu uvek usisava.

Zbog tih detonacija, više ne vozim na plin, dok ne odem u servis da pogledaju instalacije .... scratch
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: detonacije   Da li nešto fali ..... EmptyČet Mar 31 2011, 06:28

Tu ide neko vakuum crevce, ne znam tačno gde. Detonacije se izbegavaju tako što ćeš SVAKI PUT pred kraj vožnje kad se uparkiravaš, zadnjih par sekundi prebaciti na benzin, da u sistemu ne ostane plina. Naravno ujutru i u toku dana SVAKO paljenje na benzin par sekundi i onda plin. Ako u vožnji detonuje, onda provera svega po redu ruka kapa (bobine) kablovi svećice... Na Vectri A sam imao taj slučaj, da mi je SVAKI put explodirao kad ga zaverglam na plin (a napolju topao dan ili auto na suncu), pa sam samo tako mogao da izbegnem problem.
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyČet Mar 31 2011, 14:39

Hvala na odgovoru.

Da li bi bilo pogrešno da nečim zapušim taj ventil, da ne uvlači falš vazduh ?

Ili da ipak ostavim zbog pritiska. Mada ga samo vozim na benzin za sada .....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyČet Mar 31 2011, 14:45

kad budes proveravao svecice kablove i ostalo, pogledaj i ugao paljenja, detonacije mogu da se jave i zbog toga
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyČet Mar 31 2011, 17:12

Ja sam imao isto problema sa detonacijama u toku voznje sve dok nisam promenio kablove. Uvece upali auto podigni haubu ako ti kablovi budu svetlili kao novogodisnja jelka znaces sta je.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyČet Mar 31 2011, 19:50

Uzroci detonacije i rešenja

Detonacija se najcešce dešava iz dva razloga.
Prvi razlog (ne po važnosti) je struja u automobilu. Pod "strujom" podrazumevamo sve što utiče na paljenje varnice na svećici. U to spadaju sama svećica, razvodna kapa, rotor, kablovi, bobina, komutator... Od nabrojanog, najcešci uzrok detonacije su loši visokonaponski kablovi i razvodna kapa. Sve ima svoj vek trajanja i trebalo bi da bude blagovremeno menjano. U slučaju da je nešto od ovog neispravno, može doci do neželjene varnice na cilindru koji nije na redu paljenja. Preko otvorenih ventila, tako, zapali se smesa gasa u usisnoj grani i eto nevolje. Kod karburatorskih sistema ovo nije tako opasna pojava, jer su retki oni sa plastičnim kućištem filtera, pa nema neke štete sem lupanja srca vozača. Prasak ume da bude glasan, ali je bezopasan. Kod indžekšn sistema je ovo već druga priča, pošto tu ima više vitalnih delova koji mogu biti oštećeni. Najrizičniji su Bosch L Jetronic sistemi, zbog osetljive konstrukcije protokomera vazduha.
Drugi razlog je siromašna smeša gasa u usisnoj grani. Ako je pravilno izabrana TNG oprema za dotični motor, jedini razlog je nedostatak gasa u trenutku naglog stiskanja pedale gasa. Gasa može da nedostaje, opet, iz dva razloga: niste na vreme promenili filter, pa kroz njega prolazi manje gasa nego što treba, ili vozite na isparenja u rezervoaru. Naravoučenije: promenite filter, ili natočite gorivo. Siromašna smeša ce detonirati sama od sebe, bez ikakvog uticaja varnice ili nekog drugog faktora. Isto se događa i sa benzinom, kao i kod sekvencijalnog ubrizgavanja gasa, samo je onda detonacija mnogo manja, jer je količina smeše mala (pošto se brizga samo za taj cilindar) i nema štete.
Ako nije pravilno izabran isparivač ili mikser za određenu snagu motora, onda će neminovno doći do detonacije jer se motor neće snabdeti dovoljnom količinom gasa.
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyPet Apr 01 2011, 09:10

Hvala na odgovorima. Zameniću kablove i pregledati instalacije , u svakom slučaju moram da menjam filter za gas ... Njega nisam menjao od kako sam kupio auto Embarassed , a možda nije ni vlasnik pre mene .... pig

Zanima me samo da li fizički da zapušim onu cevčicu na usisnoj grani ? Ili da je ostavim tako kako je ...... study
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyPet Apr 01 2011, 09:19

Nisam stigao da pogledam kako je kod mene to, da li imam i da li tu fali neko crevo, mada drugacije to kod mene izgleda. Al koliko znam i ako me osecaj ne vara, nikakav fals vazduh ne bi trebao da vuce ni sa jedne strane.
Kod mene je drugaciji sistem malo i znam da ima jedno mesto gde ide jedna gumica, koja zatvara neke rupe kroz koju moze da ulazi taj vazduh, i to znam da su mi rekli da vodim racuna da to bude dobro zaptiveno jer ako uvlaci tu vazduh moze doci do detonacija.
Tako da zbog toga pretpostavljam da nista ne treba da bude tako otvoreno, pa predlazem da to zapusis sa necim, pa da probas kako ce da radi. Ako pravi neki problem ti to skini posle.

Eto tako...
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyPet Apr 01 2011, 09:25

Hvala, probaću da ga zapušim, ali na plin ne vozim dok ne posetim majstore Smile
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptySub Apr 02 2011, 13:36

Ja na mom Lanosu na tom mestu kao na slici imam neki gumeni cep, pored isto imam gumeni cep a sa druge strane neko crevo kao sto je na slici. Nadam se da sam ti pomogao!
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptySub Apr 02 2011, 13:55

Hvala ti, mnogo mi znači bravo

Zapušio sam nekom gumom, i motor mnogo mirnije radi, a čini mi se da i bolje vuče voznja , Na plin ne smem da vozim dok ga ne sredim scratch
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptySub Apr 02 2011, 20:43

Evo ja slikao kako je kod mene. Tu ima tri rupice i svuda su ta neka crevca.


Da li nešto fali ..... Capturecyh
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptySub Apr 02 2011, 21:17

Au, kod mene onda dosta toga fali ... Gde li vode ta crevca ? To verovatno ima veze sa plinskim instalacijama, ili grešim.
Bio u Dukiću u Zemunu, ne spominju nikakva crevca, samo zapušili rupu. A kablovi koji su stari 3 meseca prave problem .... Kad su pre propali .... Inače kupljeni u Beotas-u.

Rekoše za detonacije moram kod majstora za plin.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptySub Apr 02 2011, 21:26

naravno da mehanicari svaljuju na plinadziju, plinadzija na mehanicara ili elektricara i tako u krug...
inace ja sam moje kablove iz beo tasa bacio posle mesec dana, ti si tvoje jos super i izvozao, toliko su djubre ti kablovi da je to neopevano. Moji su bili u nekoj plavo beloj kutiji na kojoj sve pise na korejskom, i bacio sam ih zajedno sa svecicama koje sam kupio u isto vreme. Te stvari bar mozes da kupis bilo gde, i to od nekih imena koja jos uvek nesto znace u auto industriji... Z..bi te satro ''korejske''
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Apr 03 2011, 05:16

na leganzi kod mene ima slicno nesto isto jedan tako vod je blokiran trazio sam gde bi mogao drugi da bude i nisam nasao,plin nikad nije bio u autu i mene to interesuje ko ima leganzu neka pogleda,nalazi se ispod velikog creva koje ide od vazdusnog filtera do one velike crne plasticne kutije na samom ulazu u usisnu granu koju sam skidao i potpuno je unutra prazna.tu ima isto kao i na vasim dva izlaza i jedan je vezan adrugi je blokiran,sta je to?
Nazad na vrh Ići dole
deki023
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Apr 03 2011, 08:56

Ja na mom Lanosu imam plin ali samo jedno crevce imam i to do kabine a ova dva mesta su zapusena nekim gumenim cepovima.
Nazad na vrh Ići dole
mima
Početnik
Početnik
mima


Broj poruka : 45
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Apr 03 2011, 10:44

Uglavnom treba da budu zatvoreni nečim izgleda .... voznja Auto sad mnogo bolje radi na benzinu, a čini mi se i da manje troši ...
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Apr 03 2011, 14:28

neka od tih crevca idu na senzor pritiska vazduha u usisnoj grani (MAP senzor), e sad koje to ne bih znao na vasim kolima...
Nazad na vrh Ići dole
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Nov 16 2014, 12:26

Zveknula mi je klapna na protokomeru,imali neko neki predlog?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Nov 16 2014, 12:38

Imam ja,ajmo u MB na kilo jagnjetine Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Zexon
Početnik
Početnik
Zexon


Broj poruka : 15
Datum upisa : 25.10.2014
Godina : 28

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Nov 16 2014, 12:55

Zasto na moju temu niko ne odgovara? Recite mi u cemu je problem??  bounce2
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Nov 16 2014, 12:58

Zex gde je tema i šta je pitanje Question
Nazad na vrh Ići dole
Zexon
Početnik
Početnik
Zexon


Broj poruka : 15
Datum upisa : 25.10.2014
Godina : 28

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Nov 16 2014, 13:19

Tema kvarovi naslov sam stavio samo pomoc...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyNed Nov 16 2014, 13:27

Zexon ::
Zasto na moju temu niko ne odgovara? Recite mi u cemu je problem??  bounce2
Problem je što ti ne odgovaraš.
Nazad na vrh Ići dole
neshtry
Početnik
Početnik
neshtry


Broj poruka : 21
Datum upisa : 14.04.2011
Godina : 52

Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... EmptyPon Nov 17 2014, 11:47

Drrugari jel moze klapna na protokomeru da se popravi ili mora da se zameni(ceo protokomer)?
Radio sam servis plinskog uredjaja pred registraciju,zbog atesta i izgleda da filteri nisu prekontrolisani pa je smesa bila presiromasna....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li nešto fali ..... Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li nešto fali .....   Da li nešto fali ..... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li nešto fali .....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Paknovi
» Gde servisirate auto?
» Za svakoga po nesto
» Izbacuje tecnost za hladjenje nubira 1.6 '99god
» Egr ventil i jos nesto. Pomoc !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: