Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zazor na svećicama

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
zoranr64
Početnik
Početnik



Broj poruka : 43
Datum upisa : 22.05.2010
Godina : 59
Lokacija : Aranđelovac

Zazor na svećicama Empty
PočaljiNaslov: Zazor na svećicama   Zazor na svećicama EmptyPon Sep 10 2018, 09:04

Obzirom da vozilo ( Daewoo Lanos 1.4 SE 2000.god.) koristi i benzin i TNG ( nije sekventni sistem, običan Lovatto) interesuje me da li postoji neki univerzalni zazor na svećicama koji ne pravi problem kod obe vrste goriva odnosno da li uopšte pogrešan zazor može prouzrokovati smetnje pri vožnji recimo na benzin što je kod mene slučaj. Napominjem da auto savršeno ide na plin ali vožnja na benzin je skoro nemoguća. Kompletna benzinska grana je detaljno proverena od dizne do pumpe u rezervoaru i čišćenja rezervoara ali problem i dalje stoji
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Zazor na svećicama Empty
PočaljiNaslov: Re: Zazor na svećicama   Zazor na svećicama EmptyPon Sep 10 2018, 22:32

Koliko znam, problem koji ti imaš ne može da potiče od svećica... Jedino da ti zazor nije 0,1 mm. Prema katalogu NGK koji je proizvođač OEM svećica, zazor bi trebalo da bude 0,8 mm, dok brisk za svoje LPG svećice preporučuje 0,7 mm. Na tom zazoru normalno rade i LPG i benzin. Rade i na manjem, ali i na većem (kod mene su BKR6E11, koje imaju zazor 1,1 mm i rade savršeno). Ti imaš drugi problem, ne svećice... Možeš ih proveriti svakako, radi sigurnosti.
Nazad na vrh Ići dole
 
Zazor na svećicama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zazor ventila?
» Zazor svecica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: