Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
fidero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.11.2015

Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? Empty
PočaljiNaslov: Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3?   Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? EmptyČet Nov 05 2015, 09:36

Evo, da vam predstavim svoj problem. Naime, od pre desetak dana sam ''vlasnik'' Lanosa kog sam dobio u nasledje od pokojnog oca. Auto se trenutno nalazi u Sarajevu, u perfektnom je stanju, presao samo 72.000 km, redovno menjani ulje i filteri (na svakih 5000 km), kao i uradjeni veliki servis na 60.000 km. Auto je malo eksploatisan iz razloga sto je pokojni otac uglavnom vozio na relaciji Sa-Rajlovac (vikendica), kao i sporadicni odlasci u Hrvatsku i Srbiju. Elem, moja dilema je da li ja mogu da ocarinim i registrujem to vozilo u Srbiji, s obzirom na starost vozila. Prilikom moje poslednje posete Sa slikao sam podatke iz saobracajne (mogu ih ovde postaviti kasnije, ukoliko je potrebno) i ono sto me buni su dva podatka iz iste: pise da je motor Euro 3, medjutim u toj istoj saobracajnoj pise da je vozilo proizvedeno 2000g, ali po tumacenju VIN broja ocigledno je da je vozilo proizvedeno 1999 g. Da li u svemu tome ulogu moze da ima i cinjenica da je auto bilo namenjeno za svrhe izvoza, tj. sklopljen u Koreji 1999, a onda izvezen 2000 godine na evropsko trziste?!
Verovatno cete mi predloziti da nazovem neku spediciju, izdiktiram im podatke koje imam i onda od njih dobijem validan odgovor. I u vezi sa tim imam dilemu, naime koliko je taj odgovor validan u smislu da, hipoteticki, dobijem od konkretne spedicije pozitivan odgovor, a onda prilikom pokusaja carinjena ispostavi se da auto nije moguce ocariniti kod nas?! Da li je neko, mozda imao takva iskustva?
Takodje, interesuje me, da li zbog cinjenice da sam auto dobio u nasledje, tj. kao neku vrstu poklona (necu posedovati kupoprodajni ugovor i sl. dokumenta), da li to menja neku cinjenicuu prilikom carinjenja vozila, u smislu nekog povecanja ili smanjenja cifre koja treba da se plati za carinu? Takodje, da li neko zna okvirnu sumu koja bi se platilo za carinjenje ovog vozila, pod uslovom da ispunjava Euro 3 normu?
Izvinjavam se na poduzem postu, s obzirom da mi je prvi na forumu, ali se nadam da cete razumeti moje dileme, jer na kraju krajeva, svrha ovog foruma i jeste da pomognemo jedni drugima u meri u kojoj mozemo.
Pozdrav i hvala na eventualnim odgovorima i sugestijama koje ce uslediti.
P.S. Na sajtu [You must be registered and logged in to see this link.] sam pronasao oznaku motora koja odgovara podacima iz saobracajne u vezi sa Daewoo Euro 3 automobilima, pitanje je koliko je ta informacija validna?!
Nazad na vrh Ići dole
DANGUBA 06
Početnik
Početnik
DANGUBA 06


Broj poruka : 24
Datum upisa : 26.04.2015
Godina : 48
Lokacija : BEOGRAD

Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3?   Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? EmptySub Nov 21 2015, 17:44

Što se tiče dokumenata moraš imati rešenu "ostavinsku raspravu" to je dokument overen od suda u kojem se potvrđuje da si jedini zakoniti naslednik vozila bez toga nećeš moći ni da registruješ auto a ne da ga cariniš.Što se tiče da li je Euro 3 moraš pozvati AMSS ili Mašinski fakultet odsek koji je zadužen za ispitivanje i homologaciju uveženih polovnih vozila jer takođe bez njihovog uverenja sa ne može registrovati auto niti izvršiti tehnički pregled.
Nazad na vrh Ići dole
fidero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.11.2015

Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3?   Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? EmptyČet Nov 26 2015, 12:06

DANGUBA 06 ::
Što se tiče dokumenata moraš imati rešenu "ostavinsku raspravu" to je dokument overen od suda u kojem se potvrđuje da si jedini zakoniti naslednik vozila bez toga nećeš moći ni da registruješ auto a ne da ga cariniš.Što se tiče da li je Euro 3 moraš pozvati AMSS ili Mašinski fakultet odsek koji je zadužen za ispitivanje i homologaciju uveženih polovnih vozila jer takođe bez njihovog uverenja sa ne može registrovati auto niti izvršiti tehnički pregled.
Hvala na odgovoru!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3?   Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos 1.5 SOHC, '99 god. - EURO 3?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» Euro(3) norma?
» Euro Gas pumpe
» leganca Euro 3
» Lanos 1.4 po meni troši previše

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: