Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Cilindar na menjacu.

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptySub Okt 18 2014, 17:53

Dobro vece zelim. Nubira 2 karavan. Izgleda da je "vrisnuo" hidraulicni cilindar na menjacu koji sluzi da se menjaju brizine--simptom propala papucica kvacila i ostala zaglavljena do poda. Moze da se vrati rukom ali kada se ponovo pritisne---ostane. E sada --- sutradan kada sam trebao da odguram auto do garaze---ajd da probam----moze da se ubaci u drugu i trecu dok u prvu i rikverc ni da cuje pa sam uspio da se odvezem do garaze. Sa cilindra koji je iznad zvona menjaca slivalo se ulje a kada sam pritisnuo harmoniku gumu koja se nalazi na cilindru---poprskalo mi ruku. Eeee sada--da li ja to mogu sam da zamenim {u Beo Tasu--Bgd kosta oko 2300 dinara} ili da teram kod majstora? Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptySub Okt 18 2014, 18:07

Imao sam priliku da gledam kad mi je majstor menjao taj cilindar na leganzi, cak nije ni majstor radio nego segrt.  Very Happy Po onome sto sam video nije nikakav problem da se zameni, pogotovo ako se neko bar malo razume u mehaniku. E sad, ako ima neko iskusniji da da savet verovatno nece da smeta. pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptySub Okt 18 2014, 18:42

Doktore---hvala. Znaci nije "sveto" slovo. Dobro. Hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptyNed Nov 09 2014, 13:26

Biopskop ponovo radi. TRW ov cilindar--2600 {dobio mali popust--2900 je} ali kada sam uzeo i 0.25 lit kocionog ulja opet ispalo 2900. Sam zamenio--malo zaguljeno skidanje srafova koji drze cilindar--na torex su a ja imam torexe---ono svi na jednom nosacu--kao sto imate onaj kombinovani nozic sa vadicepom,srafcigerom itd..---pa nisam imao mesta da lepo odvijem ali mic po mic i eto ga. Posle montiranja ispustio vazduh na ventilu i eto ga.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptyNed Nov 09 2014, 16:26

Čekaj,govorimo o cilindru na menjaču ili onom kod pedale kvačila?
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptyNed Nov 09 2014, 20:45

Vece. Da clindar na menjacu tj. nakacen je iznad zvona menjaca i pomera viljusku menjaca.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptyNed Nov 09 2014, 20:51

Hm zanimljivo.....pre dva dana sam kupio taj cilindar u Beotimu za 1500 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptyNed Nov 09 2014, 20:59

Molim te--a gde su oni? Ovo sam kupio u Opelovoj radnji a zvao sam i ove u Vojvode Stepe---i kod njih je slicna cena---2300 ili 2400. Upisi molim te i telefon. Mozda ima na forumu vec upisano ali...
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. EmptyNed Nov 09 2014, 21:40

Nasao na netu. Hvala na informaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cilindar na menjacu. Empty
PočaljiNaslov: Re: Cilindar na menjacu.   Cilindar na menjacu. Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Cilindar na menjacu.
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx
» Leganzi ne radi prvi cilindar
» ulje u manuelnom menjacu
» zamena ulja na menjacu Lanos 1.4
» Kalos zamena ulja u menjaču

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: