Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Centralna brava

Ići dole 
+5
gilerezzo
dixy
joca
ivan85_zmaj
manijac
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptyPet Dec 23 2011, 19:28

Kako hoces ali ako te zeza centralna jedinica mozes samo vozaceva vrata da otkljucas a ostale ne jer ta jedinica upravlja ostalim vratima kao i gepekompa ako ne valaj kontakt nece ni raditi zar ne?A sada je hladno pa je moguce da je nekako kondezovalo i to je to,meni je se desilo jednom nakon pranja auta,ti kako hoces.Nema tu mnogo nauke osiguraci-motorcic ili jedinica(tabla), a ne mozes da je zajebes jer ima samo 2 polozaja otkljucano ili zakljucano,jednostavno ostala vrata ne dobijaju komandu.Vozaceva vrata su glavna,ako neces to da pogledas skidaj tapacinung i trazi instalaciju ,ne znam sta bih ti vise rekao...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptyPet Dec 23 2011, 20:22

Cekaj malo, ta jedinica o kojoj govoris se nalazi pod haubom? Ako je to na sta ja mislim da jeste, to je meni od alarma, daljinskog zakljucavanja i sl. To je kod mene bilo ugaseno (imam mali kljucic za to). Taj sam uredjaj iskljucio jer mi nije bio potreban alarm i daljinsko zakljucavanje.
Centralna mi je i bez toga radila samo sto idem direktno kljuc u bravu.
I problem mi se desio upravo tom prilikom.
E, sad, ja sam juce ukljucio i tu jedinicu i sad mi radi alarm, radi mi i daljinsko al samo spusta bravu na vozacevim vratima, na ostala nece.

Kako je moguce da mi se ta jedinica pokvari, a nije uopste bila ukljucena i koriscena? To mi je malo nelogicno?
Zato ja sumnjam da nije do brave, pretpostavljam da kad na glavnim vratima okrenes kljuc da ono daje neki kontakt pa odreaguju ostale brave (motorcici).

A oko ove jedinice za alarm nisam bas siguran koliko smem da se igram. Ja sam je zbog toga i iskljucio, ima tu i onaj imobilajzer, pa to zna da mi blokira motor, paljenje. Zato me je to smaralo, da stalno moram da zakljucavam i otkljucavam auto, ukljucuj i iskljucuj alarm i te gluposti.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptyPet Dec 23 2011, 21:14

Ma nije to meni je elektricar namestio tj pomogao,moras da zalegnes na pod i isod volana tj pored leve noge imas osigurace(imaju i pod haubom) i tu pored noge ima da skines celu plastiku okolo i tu ti se nalazi ta jedinica za bravu -nije ispod haube vec u samom automobilu unutra(bar je kod mene bilo tako)
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptyPet Dec 23 2011, 21:59

ahaaaa... sad kontam, vidis to nisam ni gledao. Znam, znam, ima tu plastika, poklopac jedan, al mislim da mi je tu prikljucak za kompjuter da se nakaci. Mozda ima i tu nekih osiguraca.
Pregledacu onda prvo to, da vidim ima li sta neobicno, pa cu videti sta dalje.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 14:04

Ceo dan se zezam sa ovim i nikako mi ne ide od ruke. Uopste ne mogu da skinem tapacir sa vrata. Skinuo sam one srafcice male, skinuo sam i ovu elektroniku za podizace stakla i dalje ni makac. Evo i slike, pa ako neko moze da mi kaze kako se i sta dalje skida.

Centralna brava - Page 2 Dsc00657o



Potrazio sam i ovaj centralni modul, al ni to neznam kako izgleda i gde se nalazi. Ovo na slici mi je kod leve noge, ispod volana, tu su neki osiguraci (svi su celi, proverio sam) i ovaj prikljucak za dijagnostiku.

Centralna brava - Page 2 Dsc00659sk





A ovo sam nasao iza plastike kod suvozaca, i neznam sta je i cemu sluzi???

Centralna brava - Page 2 Dsc00658at




Jel ima neko nekakvu ideju sta bi tu moglo da se radi i da se proveri?
Neznam dal bi skidanje kleme sa akumulatora nesto postiglo? A bojim se da mi se ne resetuje racunar za plin i sta jos sve, nemam pojma...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 14:17

1.Spusti prozor,

2.Skini plastiku retrovizora (naravno unutrasnju, polako to uradi tako sto ces da je potkacis sa 2 srafcigera, drzi se na zabicama, pazi da ne polomis plasticne nosace zabica),

3.Otkaci konektor sa komande elektro podizaca i pazljivo skini plastiku oko kvake.

4.Tapacir potkaci srafcigerom i lako ce se skinuti, podigni na gore jer se drzi na unutrasnjoj strani vrata. Drzi se i na nekim plasticnim delovima, kao klinovima, ne znam kako se pravilno zovu.

5. Ako imas nalepljenu foliju odlepi i nju.

To je to, js sam skidao proslog vikenda zbog zujanja koje se cuje iz vrata. Ispostavilo se da se odlepio nekakav stiropor koji je izolacija unutra pa je zujao i klaparao kad udje u rezonanciju sa motorom.

Ispipaj iznad unutrasnje kutije sa osiguracima za modul cb, trebalo bi da je tu. Pogledacu u auto dati sta bi moglo da bude ono sa zadnje slike. Mozda je komp, ali ne bi trebalo, on je ispod sedista (neka me neko ispravi ako gresim)
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 14:29

Tu plastiku kod retrovizora nisam skidao, tu je ovaj mali zvucnik.
A nisam znao ni kako da skinem plastiku oko kvake. Nikako nije htela da se otkaci. Jel treba i kvaka da se skine ili ona ostaje a skida se samo ova crna plastika. Na slici se bas vidi.
I neznam dal se skida ova unutrasnja brava za zakljucavanje vrata??? Ovo sto se pritisne na dole da se zakljuca, dal to smeta skidanju tapacira ili to ostaje tu gde jeste?

I nije mi jasno koja folija treba da se odlepi?

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 15:41

tapacirung je na zabice i kada skiens sve srafove koje vidis,moras da skines i plastiku oko rucke za otvaranje(i ona je na zabice-skini ravnim sracigerom) samo malo jace povuces i kada otklopis sve zabice podizes ga uvis i skidas.
To gde su osiguraci iza te plastike je bar kod mene bila jedninica i moras jos da skines tu plastiku da bi dosao do nje.
A to ne znam sta je ima dosta zica da nije kompjuter mozda? santa
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 16:03

Pocinje da me izludjuje... probacu sutra ponovo, sad me uvatio mrak.
Ostalo mi da skinem tu plastiku kod retrovizora, i ovu rucicu za otvaranje vrata. Ovu crnu plastiku oko rucice nisam znao kako, zavlacio sam srafciger sa svih strana, al nigde ne popusta. Bojim se da je ne polomim. Pa neznam dal treba da se otkaci prvo rucica ova hromirana, ili ona ostaje a skida se samo crna plastika sto je oko nje. To me danas kocilo nisam uspeo.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 16:08

Vidi se ko je skidao bravo

Sama kvaka ostane, a pod crnu plastiku uvuces ravni srafciger ko sto rece Megasp, pazljivo, dok skljocne i onda je skines. Malo se teze posle namesta, moraces jace da pritisnes.

Moras da skines i plastikicu oko retrovizora jer neces moci da podignes na gore tapacirung kad sve srafove poskidas. Podvuci ravne srafcigere sa obe strane- sa strane stuba i sa strane prozora i lagano natezi polugu dok ne iskoci. Tu treba biti pazljiv jer zabice stoje na 2 plasticne osovine koje se lako lome.

Nije tesko, ne brini, neces nista ostetiti!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 16:19

Lako je vama, kad znate Laughing
Najgore je to sto cu da se namucim da skinem a onda sta dalje? Jurim negde kvar a pojma nemam sta da gledam.
Nit znam gde je ta centralna jedinica za CB, nit znam kako da je proverim. A ovaj tapacir skidam da bi kao video dal kad okrenem kljuc te neke polugice odradjuju svoj posao, nemam pojma.
Uh... muke... Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 EmptySub Dec 24 2011, 20:59

Onda ivane kod majstora ako ne mozes sam,ili nadji nekog druga da ti pomogne.Iskreno meni je ovo prvi auto tj MOJ auto,i nisam vican oko kola alo gledam kako bi moglo i probam.Znam kako ti je ja kada sam prvi put skidao preznojio sam se xx puta(a bilo je i leto he he) i povlacim a ne znam da li jos sta drzi,pa jos malo jace pa jos malo jace,pa kad skljocne zabica ne znam da li sam slomio ili je ok.Sada skidam za 3 minuta.Bas sam danas skinuo jer me zeza brava kada otvaram iznutra pa cu da skinem sutra bravu da je rasklopim ocistim i vratim.Jbg imaju neka 3 srafa koja je drze i trebalo bi da se samo izvuce,kukacu ako zapne.Nego ja ostajem pri misljenju da je centralna jedinica jer mene je zezalo kada sam oprao auto ne znam sto jer tu nije imalo vode ili je neki spoj napravljen uglavnom sa tim nemam problema.E da ti kazem jutros moje iskustvo i pomislio sam na tebe !Nisam palio auto 5 dana,dodjem jutros on sav u ledu,aj da ga ocistim cisto da ga upalim da radi malo,kad otvori iz treceg pokusaja i to samo mija vrata posle ne mogu da izadjem iz auta,to sto me zeza bravica pravim ujutru.Vozio gde sam krenuo i probam sva vrata rade izuzev suvozacevih.Sacekam jos malo proradise i ona.Meni zaledi ceo mehanizam pa nece,pa cu probati sutra to da sredim.E sad sta ti radis?Skidas tapacirung da bi video da nije tu kontakt sjeban jer tvoja vrata otkljucavaju ostala i bez daljinca,ako nije tu onda ides na drugu soluciju da skines plastiku iza osiguraca kod nogu jer je tu ta konzola ili ne znma kako da je nazovem koja upravlja centralnom bravom uopste(kod mene na nubiri je bila tu-karavan) verujem da je i kod tebe isto.Odem ja kod elektricara da mi pogleda i ne nadjosmo gde je pa mi on rece mozda je tu i ja skinem tapacirung sa vrata plastiku nadjem i skinem konzolu(na dzekov je )samo se raskaci,kaze aj da probamo da je prelemimo,i meni proradi posle toga,mada mi je crkao alarm a i neka je samo me je nervirao.Meni radi uglavnom.To je sve sto mogu da ti predlozim iz mog iskustva i ne znam sta bi mogao da pokusas jos?Ako ne mozes sam potrazi pomoc prijatelja i ako opet nece onda do majstora,ali kod nekog proverenog jer ako zna sta radi moze sve da zavrsi za 30-40 minuta ako ne i manje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Centralna brava - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Centralna brava   Centralna brava - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Centralna brava
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» centralna brava
» Tacuma 1.6 centralna brava problem - RESENO
» Kontakt brava ??
» Brava na vratima
» obijana brava- nexia

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: