Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
DraganPenev
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.09.2013

matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty
PočaljiNaslov: Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???   matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? EmptyPon Sep 23 2013, 12:47

Evo i ja da se javim.
Od skoro imam Daewoo Matiz 0.8 SE, 2002. godište.
Kupili smo ga na brzinu, auto je sasvim OK, povoljno je plaćen. Na autu je urađen prethodno veliki servis, mi smo sada uradili mali.
Auto ima nove M+S gume.

Ono što me buni je što nisam siguran da li autić uopšte ima klimu, iako je bilo navedeno da ima.
Elem, kada uključim prekidač za klimu, odmah se pali ventilator. Ne primećujem razliku u hlađenju kada uključim prekidač, pa sam prvo pomislio da možda treba da se dopuni klima.
Ne znam kako izgleda i gde se nalazi kompresor klime, tako da nisam siguran da li auto ima klimu.
Gledao sam na netu kako izgleda kompresor klime i takav deo nemam ispod haube.

Takođe, nisam siguran da ima ABS.

Slika motora je ista ovakva: [You must be registered and logged in to see this link.]
Vidim da se sa leve strane na slici nalaze tečnosti za servo i hladnjak.

Ako neko može da pomogne, neka javi.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???   matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? EmptyPon Sep 23 2013, 14:35

slika je toliko male rezolucije da je neupotrebljiva Very Happy 
kompresor klime se uglavnom nalazi gde je crveni krug pa dole pogledaj, a abs gde je plavi krug, treba da imas neku kao kocku i metalna creva koja u nju ulaze. Nisam bas siguran u poziciju ABS-a, ali je jako prepoznatljiv deo i ne moze da se pomesa sa nekim drugim
matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? 2007-daewoo-matiz-engine
nije mi bas jasno kako ste to isli da gledate polovan auto, a da ne poznajete materiju toliko da ne znate ima li klimu ili ne :DAko imate prekidac za klimu onda imate i klimu, mozda je ''prazna'' toliko da nema pritisak u sistemu da se uopste upali kompresor (jedan od vidova zastite istog). A mozda se i upali, ali je napolju 11 stepeni tako da i ne mozete da ocenite da li ubacuje ohladjen vazduh ili ubacuje hladan spoljni vazduh. Trebalo bi da motor malo promeni zvuk i za nijansu podigne obrtaje prilikom ukljucivanja kompresora.
Sto se tice abs-a, ako vec ne mozete da prepoznate modul, onda naglo stisnite kocnicu, najlakse na klizavoj podlozi, i abs bi trebalo da odreaguje, a to se oseti tako sto se osete ''udari'' na pedali kocnice.
Nazad na vrh Ići dole
DraganPenev
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.09.2013

matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???   matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? EmptyPon Sep 23 2013, 17:54

Što se tiče kupovine, to je uglavnom ćale završavao, ja sam Citroen čovek, kao što rekoh. Smile
Uglavnom, ono što je stajalo u oglasu je da auto ima klimu, a ja nisam u to siguran. Zato sam i pitao.
U pravu si, ovo što si obeležio crvenom bojom, tu treba da bude kompresor klime. Ima neka budža, iz koje izlaze metalna creva koja idu ka hladnjaku, ali ta budža ne odgovara kompresoru klime koji sam našao na netu za Matiz: [You must be registered and logged in to see this link.]

Jedino ako je za ovaj model drugačiji kompresor, u šta čisto sumnjam.
Doduše, razmišljao sam kako uopšte ovaj auto radi sa klimom, tj. kako motor od 796 kubika uopšte podnosi ako se optereti klimom.


Za ABS mislim da sam našao, jeste, tu imam metalnu kocku sa metalnim cevima i to bi trebalo da bude ABS. DOduše, lampica za ABS se ne pali kada dam kontakt. Moraću na dijagnostiku da ovo proverim.

Slikaću motor, pa ću postaviti slike, nisam stigao od gužve.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???   matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? EmptyUto Sep 24 2013, 18:08

Citat :



pozdrav, matiz se fabricki pravi sa komplet klimom i pripremom za klimu kao sto je taj matiz. dakle, taj matiz nema kompresor i nema hladnjak a ima kondenzator unutar kabine i instalaciju. potreban je kompresor, hladnjak i cevke da se stave da bi klima bila prava klima
Nazad na vrh Ići dole
DraganPenev
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.09.2013

matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???   matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? EmptyČet Sep 26 2013, 06:21

daki_nis ::
Citat :



pozdrav, matiz se fabricki pravi sa komplet klimom i pripremom za klimu kao sto je taj matiz. dakle, taj matiz nema kompresor i nema hladnjak a ima kondenzator unutar kabine i instalaciju. potreban je kompresor, hladnjak i cevke da se stave da bi klima bila prava klima
Ovo onda sve objašnjava. Praktično, on ima pripremu za klimu, ali nema kompresor.
Nema veze, ja se ne bunim što nema klimu, šta će mu na tako malom motoru.
Inače, autić ide odlično, ja sam veoma zadovoljan. Trenutno testiram potrošnju u gradu, javiću vam.
Nazad na vrh Ići dole
DraganPenev
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 23.09.2013

matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???   matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? EmptyPet Sep 27 2013, 11:29

Potrošnja 5.67 litara na 100 km. Gradska vožnja u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???   matiz - Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Matiz 0.8 SE - ima ili nema ABS i klimu???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» HHO NEMA LAZI NEMA PREVARE
» Lanos 1.4 SE - imao klimu - nije imao klimu
» matiz svetla
» Matiz Trza
» DAEWOO NEXIA 16V 66 KW DOHC NEMA VARNICU NA SVECICI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Matiz-
Skoči na: