Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa strujom i plinom!

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyNed Jul 07 2013, 03:55

Pozdrav svima!!!


Imam problem sa strujom i plinom. Krenem na ibarsku  pre 10 dana i krenem da preteknem kamion i plin pocne da puca, jedva se vratim u traku affraid , naravno iza kamiona.  To pucanje se sad ustalilo.Juce odem kod plinadzije, kaze kablovi u 90% slucajeva. Nestedim odem i kupim najskuplje championove kablove. Stavim ih i sacekam mrak da spustim haubu i pogledam dal bacaju, a ispod light show. Meni se vec desilo da vratim  kablove, kao sto cu i ove da zamenim, ali ne znam da li mogu zbog neceg drugog da bacaju bombina ili razvodna kapa itd... I jos nesto, nece da upali na plin i uopste nece da radi na plin ako mi skazaljka nije podignuta odprilike na trecinu onog meraca za temperature.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyPon Jul 08 2013, 05:27

Lose svjecice znaju da prave takve probleme.
Jednostavno se elektrode dezintegrisu poslije odredjenog vremena i varnici je lakse preskociti na kablove nego na svjecicu.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyPon Jul 08 2013, 17:11

Ja menjo svecice pre oko 3000 km i prekljuce kupio kablove od 55evra. Danas uradio servis plina i meni se cini jos gore. Verglam po 15 sekundi dok ne upali. Jedino ne znam na koliko svecice da stavim. Jedan elektricar mi rekao da stavim razmak od 0,6 mm. Mozda sam tu pogresio, ne znam!!!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyPon Jul 08 2013, 19:39

Pa zar treba da stelujes nove svecice?Ako si kupio original mislim da treba samo da se stave i to je to.Mozda gresim i ja...What a Face
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyPon Jul 08 2013, 20:04

Ma svi kazu da se smanji zazor da ce biti bolje itd da ne puca.Ali samim cukanjem mozes da napravis vece njesra  jer pravi mikronske pukotine.Ja sam stavio originalnu svecicu koja mu sleduje i radi OK.A to sto puca oce dosta stvari.Ali stvarno kablovi i svecice uglavnom prave problem.Ja sam uzeo tesla kablove oko 2500 din i sve sljaka ok,zezali me kablovi a nije varnicilo nigde.Menjaj te kablove odmah,dok to ne resis ne mozes nista drugo da pogledas.Mozda masa zeza pa baca gde ne treba to bi mogao neki elektricar da ti vidi,ali zaista nije neobicno kod nas da ti nova stvar ne radi kako treba.Svecice bi trebalo da su ok.ako je i motor ok da nisu nauljene
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyUto Jul 09 2013, 21:51

Pa treba zazor da se smanji u slucaju da auto radi na plin, ali i ne mora. Danas sam ga dobro provozao i super vuce, lepo ga je nastelovao. Sad samo da proverim potrosnju, pa da vidim dal sam i ja mogao tako da ga nastelujem (odvrnem)Evil or Very Mad . Al da upali na plin nikako. I da, sa novim kablovima prede ko macor i nepuca vise u opste. Fals vazduh i kablovi su bili problem. Proverio sam stare kablove na stari nacin, dobro tresu Twisted Evil  komsiji jos nije dobro.

Interesuje me jos nesta. Imam ceo BRC sistem i jedino sto se majstor odusevio je sa njim, tj. zato sto je navodno ceo original i nema nabudzenih delova. Dal jos nekom puca i ne moze da upali na plin sa ovim sistemom? Ja koliko znam moze da pali i na -20, a ne da ne moze na +30. I da plinadzija jedino sto nije  radio, a mozda i najbitnije nije skidao rasprsivac i nije ga ocistio, pa ne znam kako on funkcionise i dal mozda zbog prljavstine i taloga ne moze  da upali?
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyČet Jul 11 2013, 12:03

i ja imam BRC sistem, original. platio sam komplet srevis - isparivač komplet do zadnjeg šrafa,  filterom i dijagnostikom - 8 hiljada dinara. Ako te interesuje javi, čovek je na  vidikovcu da ti javim telefon na pp. U ovlaštenom servisu su mi tražili 14 hiljada. A da potrošnja sa klimom 9,2 , ali imam 90% otvorenog puta (Barajevo - Beograd)
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptySub Jul 13 2013, 22:58

Majstor Paja, jel?
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! EmptyUto Jul 16 2013, 07:07

Jok, Milan.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa strujom i plinom! Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa strujom i plinom!   Problem sa strujom i plinom! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa strujom i plinom!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problem sa strujom
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 2.0. 2001.g problem sa strujom
» Problem sa benzinom+plinom
» PROBLEM SA PLINOM NA NUBIRI 1.6 16V 2000 GOD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: