Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 mane i vrline

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
best0
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.06.2013
Godina : 60
Lokacija : Zemun

mane i vrline Empty
PočaljiNaslov: mane i vrline   mane i vrline EmptyNed Jun 09 2013, 20:15

nalozio sam se da kupim lanos-a svidja mi se izgled tog auta ali neznam nista o njemu moze mi neko pomoci Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

mane i vrline Empty
PočaljiNaslov: Re: mane i vrline   mane i vrline EmptyPon Jun 10 2013, 06:39

best0 ::
nalozio sam se da kupim lanos-a svidja mi se izgled tog auta ali neznam nista o njemu moze mi neko pomoci Rolling Eyes
Поздрав! Па знаш како, свако ће ти рећи своје мишљење па ћу и ја речи своје. Ја већ две године имам ,,DAEWOO'' Lanos хеџбек 1.6 16V 78Kw, произведен 1998. године, прешао 137.000 Км и генерално сам задовољан тим прејер је то већ стар ауто. Као и сви други аутомобили има своје мане али по мени није скуп за класу којој припада и у глобалу није скуп за одржавање тим пре што му пашу и поједини делови од ,,Опела'' који су доста јефтинији. Ово је моје мишљењ а засигурно ће се јавити и други па ћеш чути и њехов став и можда ће и опширније рећи своје искуство и истаћи његове добре и лоше стране обзиром да има више њих који се на форуму истичу добрим познавањем проблематике.
Nazad na vrh Ići dole
LANOS TNG
Početnik
Početnik
LANOS TNG


Broj poruka : 30
Datum upisa : 21.05.2013
Godina : 39
Lokacija : Stip,Makedonija

mane i vrline Empty
PočaljiNaslov: zdravo   mane i vrline EmptyPon Jun 10 2013, 08:34

Kao sto kaze i Tosha sve je pitanje ukusa.Ako ti se svidza i mislis da je u dobru sostojbu uzmi ga.

Oko svakog auta ima trosak kako za redovno servisiranje tako i za sitnice posto to su sve stara izvozena auta, a i konkretno kod nas u Makedoniju putevi su uzasni tako da kad tad moras da promenis neku kruskastu,sponu.... Smile

Ja imam lanosa i dopada mi se,kada sam ga uzeo osim ulje,rebrast,filter drugo nisam nista menjao.Ali postepeno doslo je vreme da promenim zadnje pa prednje kocnice,kruskastu,jednu sponu ( a juce sam primetio da i druga je vec za menjanje Smile ),ovaj vikend sam menjao lamelu,korpu i lager....na ove stvari gledam kao na potrosni materijal posto kod svakog auta postepeno se potrose i mora da se promene.

Imam drugare koji imaju razlicita auta,jedan ima golf 4,drugi fiat punto,treci mercedes...to su ljudi koji ne kriju od mene i uvek diskutiramo oko auta pa znam da povremeno kod svakoga se pojavi po neka sitnica za popravku koja naravno nosi trosak.Ocu da kazem da sva auta se kvare, pitanje je samo s koliko novca ces da uklonis kvar. Do sada sam uvidio da za Lanosa imas jevtini delovi,posto je kao opel znaci mozes da nadjes originalni nemacki.

p.s.Mozda imaju malo vecu potrosnju goriva ali kod mene ja sam to resio s plinski uredzaj ( sada 100 km su mi oko 7.6 eura ili max: 13 litara na 100 km - naravno gradska voznja ).
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

mane i vrline Empty
PočaljiNaslov: Re: mane i vrline   mane i vrline EmptyPon Jun 10 2013, 10:01

ЛАНОС ТНГ ти је нешто више рекао од мене јер нисам желео да детаљишем и само ћу да додам да ми се чини да су Ланоси а и остали типови ,,Даеву'' возила мало већи потрошачи горива од других мада није ни за очекивати да мотор попут мог троши пуно мање. Код мене потрошња на отвореном и није лоша и задовољан сам са 6-7 литара на 100 Км али је градска превелика са 10 до 12 литара зависно од начина вожње и доба године. На срећу живим у малом граду и немам потребу да стално користим у локалу тако да је мени ОК. Што се кварова тиче ја их до саданисам имао пуно и то што сам имао су углавном ситнице и до сада сам се више бавио лицкаљем аута али је ауто иако у врло добром стању ипак 15 година стар и засигурно ме чека промена делова (иако су још у добром стању већ су у перспективи лонци ауспуха и амортизери). Чисто информативно да ти кажем да сам неки дан бзвз гледао чини ми се ,,Хало'' ауто огласе и за око ми је запао један, мислим да је сиви, Ланос који продаје човек из Ниша. Делује да је у изузетном стању и да је цена сасвим ок па нађи и баци поглед ако те занима а немаш неки безецован. Поздрав дечко
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





mane i vrline Empty
PočaljiNaslov: Re: mane i vrline   mane i vrline Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
mane i vrline
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KOLIKO JE LANOS 1.4 ZAISTA DOBAR,MANE??

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: