Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 crevo za vodu grejaca kabine

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
sasa631
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 28.06.2012
Lokacija : Beograd

crevo za vodu grejaca kabine Empty
PočaljiNaslov: crevo za vodu grejaca kabine   crevo za vodu grejaca kabine EmptyPet Maj 17 2013, 18:28

Da li neko zna gde mogu da nabavim crevo za vodu grejaca kabine obzirom da mi je puklo pre par dana za Daewoo tacuma 1,8, 2001. g. Osim toga pre pucanja creva promenio sam poklopac na ekspanzionoj posudi za antifriz jer mi je na istoj izbacio tecnost. Ocegledno da mi nabija pritisak u crevima. Auto sam odvezao u Autopromet ovlasceni servis sa namerom da zamene crevo i utvrde uzrok stvaranja pritiska, da urade CO2 test, provere termostat isl. Nakon jednog dana obavestili su me da osim creva za vodu treba da zamenim i crevo za servo /curi ulje iz posude skoro neprimetno/ i sve to kosta 13000 din. Nisu mu odgovorili zbog cega se stvara pritisak vec kada zamene crevo da vozim i ako se isto desava da se javim kod njih.

Da li neko zna gde nabaviti crevo za vodu grejaca kabine i preporuka za dobrog majstora. Unapred zahvalan.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

crevo za vodu grejaca kabine Empty
PočaljiNaslov: Re: crevo za vodu grejaca kabine   crevo za vodu grejaca kabine EmptySre Jul 02 2014, 22:39

13,000 RSD lepa suma ???Crevo da li si našao pošto treba i meni i još ne nađoh ali kod mene je Nubira II  no neznam da li su ista ili ne.Oznaka za odvodno i dovodno za Nubiru II je 96 240 695 PH  i 96 271 294 , oba imaju dva kolena (prelamanja) i dužine su 30cm i 25 cm kao i unutar. prečnika 18mm i 20mm.Javi mi ako znaš negde da ima creva ,hvala.
Za CO2 test ne znam i zašto kažeš da nabija pritisak ali ako ti gura gasove ili ulje unutra to ne valja i didi se a pritisak od pare antifriza i H2O je normalno dokle god je tem na normali.
Curenje ulja iuz posude  ...??? " No comment " ..???
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

crevo za vodu grejaca kabine Empty
PočaljiNaslov: crevce za grijanje kabine   crevo za vodu grejaca kabine EmptySre Avg 24 2016, 09:09

paz vako to crevce nije nist specijalno ja sam ga uzo u trgovini auto djelova mozes uzet obican komad bilo kakvog creva za vodu za kola ili bilo koje koje izdrzava priotiske od 2 bara i temperaturu do 150 stepeni . jer talk u sistemu ti je ne veci od 1,2 bara i tenperatuje niej veca od 110 celzija ...dakle to je to . e sd se ti pitas kako ga saviti a da se ne presamiti ilin prezabi tu di ga moras saviti jer original crevca su savijena... e pa jednostavno .. uzme sse 2mm deela zica od ograde od mekanog govzdja to kupis dva meteta u trgovini za poljoprivcreduoni imaju te zice za vezatiogradui tako ... ili ovi sto betonirqajuoni imaju takozvanu zicu za radlovanje raznih debljina nadje se od milimetr ikli dva uglavnom da je mekana i savitljiva... a sad tu di moras sabiti criejvo na tom djelu namotas te zice oko creva duzine 10 cm navboj do navoja . to ce ti odnest metar dva il kolko vidiot ces. e sad savijes craijvo tu di si namoto zicu i zica neda crijevbu dda se zguzva a sve se moze saviti . kad si savijo zeljeni luk dva kraja zice koja su ti osala ufrci skupa tako da ti taj oblik koljena ostane u tom oblikui gotovo dobi o si koljeno na crijevu koje se niej zguzvalo...to se ovdi kupi gotovo . mislim feder i samo ga navuces ns crijevbo dio treba . zatim savijas i stegnes krajeve i gotovo crijevo tako ostaje . ako nemas predodjbu javi pa cu ti ja poslati slikanokako se to radi sve ce ti bi ti jasno . i gotova stvar za male pare imas crijeva kakva ti srce zeli... neces nkad vise kupovati skupa crevca za auto...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





crevo za vodu grejaca kabine Empty
PočaljiNaslov: Re: crevo za vodu grejaca kabine   crevo za vodu grejaca kabine Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
crevo za vodu grejaca kabine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu
» vakum crevo
» Grejanje
» Crevo za povrat vazduha iz motora
» kiler grijanja kabine

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: