Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Rikverc prekidač,svetla ...

Ići dole 
+3
veselinovic
Radan
dzony00
7 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 11:15

Ne rade mi rikverc svetla na Nubiri.Sijalice proverene - nema struje do njih.Osigurače proverio -sve pošto ne znam koji je pa rekoh dok nađem šemu i sve ...dotle ću proveriti sve osihgurače i svi ispravni.Skinem zaštino ukrasnu PVC oblogu na ručici menjača i ručne kočnice,rekoh tamo je prekidač kad eto vraga nema ga tamo.Auuu.! Gledao pod haubom ali baš nešto nisam imao sreće da ga nađem.Ljudi pomagajte,gde je prekidač rikverca ,jesam li na dobrom putu pošto mislim da je jedino on još ostao u celom el. kolu za rikverc svetla !!! Hvala unapred!!! Slika bi značila mnogo!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 11:47

A jesi li gledao buksnu na menjacu mozda je spala zica.Mislim to neko zove i prekidac.Uf sad videh ovaj drugi post sto si postavio.Otvori haubu dole ispod akumulatora ti je kuciste menjaca negde na njemu ti je taj prekidac nediraj nista u kabini.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 12:17

Treba da skinem akumulator? Tu je gužva od kablova ,creva ,....zato i pitam i tešo je dostupno-vidljivo.Možda bi mi bilo lakše da imam kanal pa od dole ali ..nemam...
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 16:55

Ti prekidaci, po mom iskustvu, dosta rijetko crknu.
Najcesce se nahvata nekakvog brloga i pomogne pranje sa WD40 ili karburator klinerom.
Lakse se skida iz kanala.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 17:54

100 mu gromova rasturio sam pola stvari što ne treba.No dobro proveri ću jesu li sijalice na pepeljari i upaljaču ispravne i podnazaću klizače od ručice menjača.Definitivno prekidač nije na njemu.Vizuelno nisam ga našao.Sada je već i mrak ,sutra.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 18:15

Evo našao sam ovo bi bio prekidač rikverca ,aki kao što rekoste a i mislim i ja da nema samo kontakt.Naravno sutra ga treba i naći.
Rikverc prekidač,svetla ... W01331638016oesdaewo-nub
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 18:18

Evo našao sam i u servisnom uputstvu gde kako mada nešto i nemogu da se snađem.
Mesto za rikverc svetla prekidač
Rikverc prekidač,svetla ... Menjac-rikverc-svetlo-1
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 18:20

Evo još jedna :
Rikverc prekidač,svetla ... Menjac-rikverc-svetlo-4
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 18:21

A evo ako nekom zatreba i sama ručica menjača ....
Rikverc prekidač,svetla ... Menjac-rikverc-svetlo-2-
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 18:22

Sutra čemo videti na delu sad je mrak a i kiša nadam se da sutra neće padati.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 06 2013, 19:23

Ama nije ti to na rucici menjaca,to je na kucistu,netreba nista da skidas vidi se odozgo samo podigni haubu
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyNed Maj 12 2013, 22:12

Koliko sam video na mojoj dokumentaciji sa desne strane u donjem delu zvona menjaca se nalazi davac odnosno prekidac i kabal koji je prikljucen na njega.
Nazad na vrh Ići dole
Niko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.06.2011
Lokacija : Beograd

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyUto Maj 14 2013, 06:48

Podigni haubu, pogledaj zvono menjaca i videces jedan kabal koji se kaci na nesto sto izgleda kao svecica, sonda...tako nekako....
Ni meni nije radilo rikverc svetlo, a sve ostalo je bilo OK....odvrnuo sam taj prekidac, obrisao krpom, malo WD40, "razradio" i vratio i evo "prodje otad' vec 13 bajrama" a sve radio kao podmazano...
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPon Maj 20 2013, 11:42

Rešio sam problem .našao sam prekidač ispod akumulatora dole na menjaču ,malo je nezgodno za prići mu ali sspeo sam da skinem utičnicu i da našpricam WD sprej i vratim.Menjao sam i sijalicu pokvarila se baš ova što pišti.U međuvremenu sam napravio problem sa bravom od vozačevih vrata pa sam i to skidao i uspeo da popravim .Ostao mi je još da zamenim grlo na stop-pozicija natad svetlu .ne znam kako je dobilo vodu i zarđalo skroz...kod nas u radnjama nemaju takvo što zna li ko gde mogu potražiti kod koga (i koliko para) ....Hvala svima na pomoći!!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptySre Maj 22 2013, 09:09

Mozes otpad ,a mozes i da skines tu rdju.Malo smirgle i problem resen.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptySre Nov 20 2013, 21:12

Da ošmirglao sam i opet WD sprej a grlo nema u radnjama samo komplet a to mi je veliki trošak samo zbog jednog zahrđanog grla .Dok ne nađem neko drugo rešenje .Zna li neko otpad u novom Sadu ili blizu njega sa Daewoo delovima?


Poslednji izmenio dzony00 dana Pet Nov 22 2013, 10:11, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyČet Nov 21 2013, 12:16

Savet, zaštitite žice termo bužirom.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPet Nov 22 2013, 10:17

Горане-Муги да наравно ,мада може и са изолир траком али свет то ипак не препоручујем особама без знања да не би нестручно урадили.Али дотле морам набавити грло које ће пасовати или које може да се убаци са неким корекцијама.А да се продаје комплет светлосна група са грлима и утичницама или грла са утичницама сам напоменуо за све оне који не знају.По мени лоша ствар е али то је политика ауто-индустрија у 21 веку.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptySub Nov 23 2013, 06:53

Na zalost, kad grlo krene rdjati nema pomoci.
Nekad davno kad nije bilo da se kupi stop svjetlo a nije bilo ni otpada to sam rjesavao lemljenjem kratkih zica direktno na sijalicu.
Na kraju tih zica se nabaci konektor, isti takav ( ali suprotnog pola na auto instalaciju) i napravi se jos jedna rezervna sijalica sa zicama.
eto, ako hoces da budzis imas ideju.
Inace, prevencija je vazelin ili mast u grlo kad god se mijenja sijalica.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptySub Nov 23 2013, 20:25

Да за маст знам и ВД спреј да може да помогне ,добра ти идеј аса жицама и лемљењем .Хвала!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyČet Dec 26 2013, 15:14

Da se pohvalim i ja.Prestade da radi rikverc svetlo.Svi osigurači ok,sijalice ok,džek na menjaču čist,žice utaknute.Našprico za svaki slučaj wd ali džaba.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyČet Dec 26 2013, 16:18

Radane,
moras da izvrnes prekidac, pa onda da naprskas WD ili slican sprej unutra.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyČet Dec 26 2013, 18:34

Joj sve sam natopio i u njega i oko njega svuda ali nema svetla
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPet Dec 27 2013, 06:33

Ako si prskao unutra po kuglici i istovremeno drndao kuglicu, a prekidac nije proradio, onda nema druge nego staviti drugi ispravan prekidac.
Iako je to rijetko kad potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... EmptyPet Dec 27 2013, 08:48

Jutros sam ponovo skidao ,prskao ,drndao onaj džek i bogami nekako stidljivo proradi.Neće svaki put da upali svetlo ali valjda će da nadođe.Izgleda da je bilo mnogo štroke pa wd nije mogao odmah da probije
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rikverc prekidač,svetla ... Empty
PočaljiNaslov: Re: Rikverc prekidač,svetla ...   Rikverc prekidač,svetla ... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rikverc prekidač,svetla ...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Rikverc svetlo
» matiz svetla
» Prednja svetla plastika
» daewo espero svetla
» Daewoo Nubira iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: