Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 daewo espero svetla

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
nikolagacic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 01.03.2011

daewo espero svetla Empty
PočaljiNaslov: daewo espero svetla   daewo espero svetla EmptyNed Mar 31 2013, 23:43

skoro sam kupio daewo espero i imam problem sa svetlima. svetla su jako slaba a kada prebacim sa kratkih na duga ugase mi se kratka i samo sijaju oni farovi gde su sijalice za duga svetla. treba neko da mi kaze da li je to uobicajeno za ovaj auto ili se ovde radi o nekom kvaru.
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

daewo espero svetla Empty
PočaljiNaslov: Re: daewo espero svetla   daewo espero svetla EmptyPon Apr 01 2013, 00:34

kod mene je isto tako, a slabo ti svetle jer su ti verovatno farovi matirali kao sto su meni bili treba da ih ispoliras najverovatnije i bice mnogo bolje mozes da platis ako imas para da ti urade ili sam ako si entuzijasta daewo espero svetla 117947
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

daewo espero svetla Empty
PočaljiNaslov: Re: daewo espero svetla   daewo espero svetla EmptyPet Apr 19 2013, 12:58

Ne znam da li si resio problem,ali ako ne pomogne tebi,nekom hoce.Naime ja sam imao isti problem i evo kako sam resio.
Da odma kazem,ablender je tako konstruisan,da iskljuci kratko kad upali dugo.Inace mana je da kutija ablendera brzo izgori jer trpi veliku struju.
Kad sam kupio espera,svjetla su toliko bila slaba da sam morao da stanem sa strane puta dok ne prodju druga auta.U najbolju ruku sam se oslanjao na belu liniju,ako je ima.Ispoliram farove,vodobrusnim 1000-2000-3000 i ABRO pastom za farove.Plastike se sijaju,ludilo.Krenem,kao malo je bolje ali i dalje slabo.Pogledam malo bolje,kad unutra je prljavo.Skinem farove,ubacim u rernu na 200 C,nekih 7-10 minuta i rastavim far.Operem iznutra sve,kad senilo,ono sjajno sto je u farovima,izgorilo,ogulilo se i ostala samo podloga,zuta plastika.Elem uskocim ja u resavanje toga i prefarbam chrome sprejom.Neki visokokvalitetni.Sastavim ja to i radilo jedno 2 mjeseca.Sija ko lud.Posle toga onaj farba sprej je toliko matirala,da nije normalno.Onda uzmem,samolepljivu alu foliju i zalepim.To je isto vilo za kratko.Onda sam skinuo sve i ubacio sociva,male staklenke,mislim da su neke maglenke bile nekada.To sam platio oko 10 KM,cca 500 dindzi.Namontiram,podesim i ubacim ksenone.Vozim tako par dana bez plastika,ubi ljude,svi nesto blicaju.Spustim ja jos malo i smontiram.Napravim angel eyes,sa prstenovima.E onda sam imao problem sa navedenim ablenderom koji se zapali ko munja.To se resi lako prespajanjem na relej i posebnim malim prekidacom koji sluzi za pobudu releja.Posle toga,imam super izgled svjetala,koja su sasvim jaka za voznju i po kisi,magli,a inace sa istovremeno upaljenim kratkim i dugim (relej popravio fabricku zamisao) obaram avione.Vidicu da ubacim i koju sliku uskoro,pa mozda nekom pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





daewo espero svetla Empty
PočaljiNaslov: Re: daewo espero svetla   daewo espero svetla Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
daewo espero svetla
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» prevelika potrosnja daewo lanos 1.6
» Koji antifriz sipati u daewo Tacumu 2003 god. 16v
» matiz svetla
» Svetla na Tacumi ne rade
» Daewoo Nubira iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: