Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lambda sonda? Daewoo matiz

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
darkotomic83
Početnik
Početnik
darkotomic83


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Beograd

Lambda sonda? Daewoo matiz Empty
PočaljiNaslov: Lambda sonda? Daewoo matiz   Lambda sonda? Daewoo matiz EmptyNed Mar 10 2013, 20:49

Evo da ukratko izlozim problem. Naime pre 10-ak dana dok sam vozio na auto putu konstantnom brzinom , auto je "stucnuo" par puta i nakon nekoliko km uplaila se check lampica. Auto je poceo vise da trosi ali je normalno ubrzavao. Od pre par dana je poceo da trokira pri davanju gasa ali samo kad postigne radnu temperaturu. Veoma zeznuto pri obilazenju jer ne moze da dobije snagu, dakle non-stop secka sve dok ne popustim gas. Otisao na dijagnostiku, majstor kaze da ne valja lambda sonda ( jak majstor ). skidao sam i ocistio sondu ali isto se desava. Zanima me pre nego sto i pomislim da je menjam, jer cudo kosta 100 eura, da li iko zna kako da proverim da li je problem do nje ili moze biti jos nesto vezano. Ako nesto znaci matiz je 2001 god. 800ccm
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Lambda sonda? Daewoo matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Lambda sonda? Daewoo matiz   Lambda sonda? Daewoo matiz EmptyNed Mar 10 2013, 21:59

nemozes ocistiti lambda sondu,mislim mozes ali nema efekta,ona oslabi ili skroz crkne.Nije valjda 100 e Shocked
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Lambda sonda? Daewoo matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Lambda sonda? Daewoo matiz   Lambda sonda? Daewoo matiz EmptyPon Mar 11 2013, 07:00

Moguce da je 100e .To je original.I za nubiru je oko 10000-11000din.Vidi ima li neka zamenska univerzalna da li je sa jednom il ivise zica pa ako nadjes zamensku ona ce te izaci 1500-3000
Nazad na vrh Ići dole
darkotomic83
Početnik
Početnik
darkotomic83


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Beograd

Lambda sonda? Daewoo matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Lambda sonda? Daewoo matiz   Lambda sonda? Daewoo matiz EmptyUto Mar 12 2013, 08:46

Cena nove je od 9000-9900 din, zvao sam par prodavnica u Beogradu ali je trenutno nemaju. Električar mi reče da mogu uzeti zamensku ali da možda ništa ne dobijem sa tim tj. da problem ostane isti, kaže da uzmem samo original. Idem ovih dana kod drugog majstora da vidim da li je sigurno lambda u kvaru i da li može biti još nešto vezano za ovaj problem. Negde sam pročitao da bi tebalo očistiti ceo taj izduvni sistem ili šta već, da li je to uopšte i moguće?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Lambda sonda? Daewoo matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Lambda sonda? Daewoo matiz   Lambda sonda? Daewoo matiz EmptyPet Mar 15 2013, 20:54

Ma cim trokira to je problem sa dovodom goriva , zapusene dizne 100 % . Ocisti dizne i resices problem , govorim iz licnog iskustva , isto palio cek lampicu , nije hteo da vuce i trosio koliko je hteo a majstori mi govorili lambda ili katalizator
Nazad na vrh Ići dole
darkotomic83
Početnik
Početnik
darkotomic83


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Beograd

Lambda sonda? Daewoo matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Lambda sonda? Daewoo matiz   Lambda sonda? Daewoo matiz EmptySre Mar 20 2013, 16:04

Evo da javim da je problem rešen, pa mozda nekom i pomogne. Bio sam ponovo u servisu, na dijagnostici auto je prijavio novu gresku u vezi sa paljenjem...zamenili smo svecice i kablove i evo 5-ti dan da kucam u drvo sve je ok, auto lepo vuce ( koliko matiz to može Very Happy), vise ne stuca na gasu, dakle za sada nije lambda niti je katalizator. Majstor mi rece da ocistim i dizne i to je to za sada.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lambda sonda? Daewoo matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Lambda sonda? Daewoo matiz   Lambda sonda? Daewoo matiz Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lambda sonda? Daewoo matiz
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lambda sonda-nubira 1,6
» Daewoo Matiz
» Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz
» Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?
» Poliranje farova - Daewoo Matiz

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: