Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
darkotomic83
Početnik
Početnik
darkotomic83


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Beograd

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptyNed Jun 23 2013, 09:37

Problem je kao što i sam naslov kaže.
       Naime do skora je sve radilo ok, pre par dana sam primetio da rashladna tecnost curi, otisao do servisa i ustanovili smo da je plasticna usisna grana napukla, tj. mali deo plastike na koji naleze dihtung i kroz tu pukotinu je bilo curenje. Pošto iste nema da se kupi ni kod ovlascenog servisera a kamoli kod ostalih koji kao prodaju daewoo delove, resili smo da zakrpimo pukotinu nalivanjem tecnog metala ( u mali kvadratni deo ciji je zid pukao na koji naleze dihtung, kvadrat je 1 cmx1cm). Ovaj problem je resen tj. rashladna tecnost ne curi. Ovo sam napisao jer mi se sad javio drugi problem a to je da kad ukljucim a/c temperatura auta prelazi radnu temperaturu, ne znam dokle ide plasim se da je ostavim do crvenog zbog kuvanja, cim a/c iskljucim temperatura se polako vraca na radnih 90c.
        Jel imao neko slican problem, na bilo kom autu. Dajte mi neke predloge sta prvo proveriti, sta mogu sam a sta kod majstora, i naravno kod kog, elektricar, mahanicar...
        Napominjem da je pre ovog servisa klima radila normalno, tj. nije dizala temp. Auto je daewoo Matiz mk2 2001 800ccm.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptyNed Jun 23 2013, 10:50

Dok ti ne odgovori neko malo stručniji, mogu samo da ti dam par ideja.
Nisi napisao da li ti klima radi normalno, odnosno, da li hladi kako valja, bez obzira na pregrevanje motora ?
Ukoliko klima normalno hladi, onda problem nije do nje.
U tom slučaju, problem je negde u sistemu hlađenja motora. A tu može da bude gomila stvari koje bi trebalo proveriti,
od onih smešnih tipa- manjak tečnosti za hlađenje (da li možda još negde pušta vodu), pa preko zapušenog hladnjaka, naprslih ili loše stegnutih creva, sve do onih ozbiljniih tipa- termostat, vodena pumpa.
Ali, opet ću reći.
Ako ti klima hladi normalno, nije ona u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
darkotomic83
Početnik
Početnik
darkotomic83


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Beograd

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptyNed Jun 23 2013, 12:40

Imam osecaj da klima hladi malo slabije, mada i auto je bio na suncu ceo dan na +37c. Rashladne tecnosti ima, proveravao sam i ne curi voda nigde, menjana je i vodena pumpa u okviru velikog servisa pre par hiljada. Negde sam citao da ventilator hladnjaka ima dve brzine, mozda ne pali tu drugu to moram da proverim.
Da li kompresor klime,  ili koji vec njegov deo, ima svoj ventilator ili je to samo ovaj od hladnjaka motora?
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptyPon Jun 24 2013, 20:21

Jel ti rade ventilatori kad je klima ukljucena
Proveri njih jer oni se ukljucuju po ukljucivanju klime.
Nazad na vrh Ići dole
darkotomic83
Početnik
Početnik
darkotomic83


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Beograd

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptyUto Jun 25 2013, 09:08

Proverio ventilatore i rade ok, danas mi nije dizao temperaturu ni posle duze voznje, ukljucivao sam i  a/c , ali je zato spoljna temperatura 20c. Moguce je da dize temperaturu kada je bas vruce napolju, pre neki dan je bilo 37c u hladu, mada mi cudno sto se to desava i u leru.....Svakako moram sacekati lepse vreme pa probati ponovo....
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptyUto Jun 25 2013, 15:51

Evo ovako prvi hladnjak je za klimu a iza hladnjak za motor ako je ,predpostavimo, hladnjak klime prljav od prasine i ne propusta dovoljno vazduha da bi taj vazduh prosao kroz sace drugog hladnjaka najbolje je da ga ocistis i eventualno sa jakim mlazom vode i dobro operes spolja pa ces verovatno da resis i problem pregrevanja kad je napolju preko 30°C.
Nazad na vrh Ići dole
darkotomic83
Početnik
Početnik
darkotomic83


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Beograd

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptySub Avg 24 2013, 20:13

Evo posle dužeg vremena da se javim...Problem nije rešen,temperatura se i dalje podiže kad a/c radi ili kad je auto pod većim opterećenjem. Jedina dobra stvar je što supruga vozi auto i to do posla i nazad tako da se problem i ne oseća. Ja mislim da je to do repariranja usisne grane jer zatvaranjem tog malog kvadrata smanjio se i protok vode za hladjenje....Nabavio sam usisnu granu ali da budem iskren mrzi me da je menjam, jednog dana kad se auto bude prodavao zameniću je...Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: pregrijava motor   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz EmptyPet Avg 26 2016, 11:33

a tko ti kaze da taj komadic sto je otpao od te cjevi hladnjaka koja ti je napukla nije zavrsio u termostatu i to na nacin da mu nekada smeta da se otvori potpuno a nekada se pomeri pa ipak moze da se otvori ... dakle skini termostat i provjeru kakvog smeca imas u njemu. jer ventilatori mogu vrtiti dobesvjesti ako imas slabu cirkulaciju a za to moze biti kriv termostat koji se ne otvara potpuno...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty
PočaljiNaslov: Re: Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz   Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Auto pregreva kad a/c radi - Daewoo Matiz
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Matiz
» Antifriz za daewoo Matiz
» Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?
» Lambda sonda? Daewoo matiz
» Poliranje farova - Daewoo Matiz

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: