Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?

Ići dole 
+30
zakici
Pozitivan
dusko.pvo
serhio011
stefanudrea
neshtry
matrix
faggio
radisa
brankosubasic
macakgasho
Megasp
petar
mali
daki_nis
debejko
Marigold
radoslav
Radan
Bruce Wayne
dellas
dixy
dexns
poštar68
kristijan.l
metrocop
zeks
joca
ivan85_zmaj
manijac
34 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyUto Okt 12 2010, 18:28

Prvenstveno me zanima za i u Matiza ?
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyUto Okt 12 2010, 20:00

Polusintetika... ja sipam GM 10-40w...
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptySub Okt 16 2010, 12:08

Ivane da li i ti imas Matiza ?
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptySub Okt 16 2010, 15:20

Ne, ne... Nubira 2000.god, 1600cm3, 16V
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptySub Okt 16 2010, 18:19

ivan85_zmaj ::
Polusintetika... ja sipam GM 10-40w...
isto i vozimauto putem 180km vrlo cesto do bg i ne trosi
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptySub Okt 16 2010, 21:28

Danas su mi to ulje preporucili za mog Matiza ali nisam bio siguran posto sad ima neko italijansko mineralno
motor je 2001 god.
Da li mogu da odsad i ja sipam isto. Polusintetiku GM 10-40w...
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptySub Okt 16 2010, 22:26

naravno da mozes menja se na do 10000km.obavezno filter da uzmes novi.
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 07:59

Filter sam vec kupio po ceni od 470 din.
Ali ulje nisam jer ovo mi je prvi Daewoo kog vozim i neznam sta trose, uglavnom sam vozio francuze do sada.
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 10:27

manijac ::
Filter sam vec kupio po ceni od 470 din.
Ali ulje nisam jer ovo mi je prvi Daewoo kog vozim i neznam sta trose, uglavnom sam vozio francuze do sada.
ja sam dosta vozio francuze 505 i 405 peugeot,reno 9 i 11. uzni malo vise ulja i samo ako bude potrebe dosipaj isto nemoj slucajno da pomesas polusintetiku i mineralno ulje.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 10:31

Ja u Kalosa sipam - Polusintetika GM 10-40w
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 12:01

Rece mi jedan kolega iz jata koji vozi nubiru da ima je boljka da trose ulje...Rece mi da je on zamenio dihtunge gleve motora ali da mu je posle nekog vremena opet trosio...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 16:24

Pa recimo ja sam u mojoj Nubiri dolio jedno 250 grama ulja na evo 5000 km, od kako sam menjao ulje... Motor je ovako suv kao barut, nigde ne gubi ulje, osim sto mi je dole na karteru vlazi od ulja, tacnije valjda na semeringu dal na radilici.
E sad dal je to sto gubi normalno ili nije, Bog ce ga znati...
A druga stvar svi kazu da ako vozis na plin skroz je normalno da motor gubi malo ulja i da treba kontrolisati i dolivati po potrebi...
Nazad na vrh Ići dole
kristijan.l
Početnik
Početnik
kristijan.l


Broj poruka : 27
Datum upisa : 13.10.2010
Godina : 43
Lokacija : Sombor

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 18:41

Ja baš juče kod burazera zamenio filter i sipao GM ulje, pa sada čitam komentare (pošto nisam bio siguran da li sam napravio dobar potez) i baš ste me utešili. Sve mi se više sviđa ovaj forum - odlična ekipa afro
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 19:45

Da da, GM ulje se i preporucuje za Daewoo vozila... tu ne bi trebalo da bude dileme. S obzirom da su Daewoo vozila ''kopije'' nemackog Opela, uglavnom se i mnoge stvari preporucuju kao i za Opela...
Ja sam menjao ulje u menjacu i takodje sam sipao GM.
Nazad na vrh Ići dole
manijac
Početnik
Početnik
manijac


Broj poruka : 33
Datum upisa : 07.10.2010
Godina : 53
Lokacija : BOR

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyNed Okt 17 2010, 20:07

Ovo za opela sam znao ali da Matiz ima 90% motor Marutija to sam cuo juce od prijatelja mehanicara i na forumu Maruti Srbija i jos ne verujem.
A cuo sam da je menjac mozda Opelov...
Nazad na vrh Ići dole
http://kitcarsplans.eu.pn/
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptySub Okt 23 2010, 21:23

U Tacumu 1.8 na plin sipao sam dugo GM polusintetiku 10-40. Zadnji put sipao sam ESSO ultra polusintetiku...nakon 2500 km čini mi se da ovaj put uopšte ne troši ulje.
Nazad na vrh Ići dole
dexns
Početnik
Početnik
dexns


Broj poruka : 34
Datum upisa : 07.12.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyUto Dec 07 2010, 20:56

ivan85_zmaj ::
Da da, GM ulje se i preporucuje za Daewoo vozila... tu ne bi trebalo da bude dileme. S obzirom da su Daewoo vozila ''kopije'' nemackog Opela, uglavnom se i mnoge stvari preporucuju kao i za Opela...
Ja sam menjao ulje u menjacu i takodje sam sipao GM.

Nikad vise GM ulje ... Smile ....
Automobil (Kalos 1.2) je kod mene 4 godine ... godisnje prelazim oko 10.000 km. Kad sam ga kupio odma' je pala zamena svih filtera i naravno ulja (Valvolin Durablend 10W40), na sl. 10.000km Castrol Magnatec 10W40, na sl. zameni GM 10W40 i poslednji put opet Castrol Magnatec 10W40....
Sta hocu da kazem sa ovim malim uvodom oko menjanja proizvodjaca ulja Smile ... Auto se uvek jednako ponasao sa svim uljima , osim sto je sa GM uljem redovno pravio belu penu na čepu gde se sipa ulje u motor. Predpostavljam zbog loseg kvaliteta ulja jer je verovatno puno vode ili ko zna kakve materije...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyUto Dec 07 2010, 21:44

Zaista zanimljivo koliko ljudi ima lose iskustvo sa tim uljem. Ja se spremam za zamenu ulja, ali sada nisam siguran da cu sipati GM. I na stranim forumima sam video slicna losa iskustva...

To su mi ulje preporucili i u jednoj od specijlizovanih radnji
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyPet Dec 10 2010, 13:38

Pa nemam pojma... nemam nekih problema sa GM ulje. Nisam sipao ni jedna druga do sada da bi primetio neku razliku, ali te pene oko cepa, to nema definitivno Wink
Pa ja se nesto razmisljam da sad uskoro zamenim ulje i filtere, a presao sam oko 6000 km... mozda ga pustim jos jedno 500 km, pa cu da zamenim sve.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyPet Dec 10 2010, 18:39

Malopre sam odradio servis na leganzi. Otisao u smart fix auto(Vojvode Stepe) kupio 4l GM 10w-40, filter ulja, goriva i vazduha. Cena 2984din i besplatna zamena u njihovom servisu, za svaku preporuku bravo
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyPon Dec 13 2010, 12:05

dellas ::
Malopre sam odradio servis na leganzi. Otisao u smart fix auto(Vojvode Stepe) kupio 4l GM 10w-40, filter ulja, goriva i vazduha. Cena 2984din i besplatna zamena u njihovom servisu, za svaku preporuku bravo

Cek znaci mali servis te izasao 3000 kinti? Smile))
Nazad na vrh Ići dole
Bruce Wayne
Početnik
Početnik
Bruce Wayne


Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.12.2010

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptySre Dec 15 2010, 23:00

Castrol Edgde 5w-30 fully synthetic, 1386 din/l
za moj Chevrolet Evanda 2.0i cdx, dohc, 2005.god.
Nazad na vrh Ići dole
dellas
Član
Član
dellas


Broj poruka : 124
Datum upisa : 25.11.2010
Godina : 36
Lokacija : Čačak/Beograd

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyČet Dec 16 2010, 00:52

metrocop ::
dellas ::
Malopre sam odradio servis na leganzi. Otisao u smart fix auto(Vojvode Stepe) kupio 4l GM 10w-40, filter ulja, goriva i vazduha. Cena 2984din i besplatna zamena u njihovom servisu, za svaku preporuku bravo

Cek znaci mali servis te izasao 3000 kinti? Smile))

Upravo tako bravo
Nazad na vrh Ići dole
Bruce Wayne
Početnik
Početnik
Bruce Wayne


Broj poruka : 34
Datum upisa : 15.12.2010

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyČet Dec 16 2010, 09:13

dellas (Čet Dec 16 2010, 01:52) ::
metrocop ::
dellas ::
Malopre sam odradio servis na leganzi. Otisao u smart fix auto(Vojvode Stepe) kupio 4l GM 10w-40, filter ulja, goriva i vazduha. Cena 2984din i besplatna zamena u njihovom servisu, za svaku preporuku bravo

Cek znaci mali servis te izasao 3000 kinti? Smile))

Upravo tako bravo
kraljuuuuuuuuuuu! e pa kad covek zna znanje!
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? EmptyČet Dec 16 2010, 20:57

ja uzeo u subotu u rodi mobil super 2000 polusintetiku 4l 2100 i uljni filter za 250din.i sam u garazi promenuo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?   daewoo - Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» ljudi da li da kupim daewoo chevrolet tacumu 2005 1.6 sa plinom?...hteo sam odmah da ga uzmem ali sam video da je motor malo musav od ulja...sta raditi?
» Gde sipate bmb 95 u Novom Sadu?
» Kako vam vase Nubire suse vetrobran kad zamagli iznutra?
» Koja je namena ove svetlosne grupe?
» Davac pritiska ulja i ABS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: