Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?

Ići dole 
+3
metrocop
serhio011
manijac
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 15:00

Znaci samo neka pomoc i informacije... A jel se dijagnostika radi samo rpeko onog uredjaja ili ima program za racunar preko kojeg radis dijagnostiku?

Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 19:06

kako sam ja razumeo svaka leganza po broju sasije ima svoju dijagnostiku parametre i odredjene kodove koji kad se prikljuce na komp koji ima program za leganzu izdje ti sve oko motora i to na sledeci nacin.prikazeti koje su vrednosti tih parametarana tvom motoru a koje bi trebalo.program koji je na kompu sam steluje parametre kompa na autu koji opet preko sezora i odredjenih komponenti sve to steluje na motoru.kontam da tu ne moze nesto puno da se radi osim mozda pritiska goriva u diznama dotoka vazduha za mesavinu goriva i tako neke stvari.e sad sto se tice budzenj i dodavanja kojeg kilovata vise fabrike same sigurno i do 30% vise naprave da motori mogu da podnesu opterecenje a leganzu za 18ks vise znaci da ima 150ks umesto 133ks toje povecanje odnekih 12%,tako da je to u onoj granici da motor i komponente u njemu moze da podnese sva napreznja sa tim povecanjem.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 19:14

Ma moja Leganca i ovako srce previse goriva...kad bi joj jos nabudzio kilovate morao bi da vucem cisternu sa sobom Smile))
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 19:19

e sad , koliko sam cuo , cipovanjem nabijaju kilovate a smanjuju potrosnju , mada mi to malo ne logicno , al' ajd scratch
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 19:21

metrocop ::
Ma moja Leganca i ovako srce previse goriva...kad bi joj jos nabudzio kilovate morao bi da vucem cisternu sa sobom Smile))
e vidi to je sad pitanje svajcarci kazu da garantuju 10% manju potrosnju vise konja tezina ista bolji odnos kw/kg. kia kaze burazer da manje trosi ne puno litru najvise dizela trosio mu je 10l sad 9l.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 19:26

joca ::
kia kaze burazer da manje trosi ne puno litru najvise dizela trosio mu je 10l sad 9l.
znaci da ima istine o smanjenoj potrosnji i poboljsanim performansama , valjda te burazer ne lozi
a da li se to odrazava na radni vek motora i jesu li kvarovi cesci Question Exclamation Question Arrow
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 19:34

ma ne lozi me sigurno.prvo isli u h.novi na more drugi auto ide lagano preko bosanskih brda moze da prati leganzu pre nije mogao,a kaze da manje trosi ja ga licno nisam merio ali je osetna razlika kako vuce i ide,a pisaao sam tu negde na forumu u vezi kompa i parametara siguran sam da u normalnom rezimu rada nema ni ostecenja ni vecih kvarova.
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 EmptySre Okt 13 2010, 20:17

Pa sumnjam da bi se time brze habao jer mislim da cipovanjem mu dodatno poboljsavas rezime rada...tj utanacujes da sve radi gotovo savrseno u samom motoru(momenat paljenja goriva, otvaranja dizni i ventila itd.)....ako sam dobro shvatio.

Bar kod aviona ima uredjaj koji se zove "Power menagment control" koji savrseno uskladjuje motor...ali je on sto se kaze u standardnoj opremi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?   matiz - Ugradnja plina u Daewoo Matiz ? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Ugradnja plina u kalosa
» Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja
» Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina
» Daewoo Matiz
» Antifriz za daewoo Matiz

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: