Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyČet Maj 01 2014, 20:53

K'o što rekoh u predstavljanju, vozilo mi je u dobrom stanju, zasad nemam nikakvih problema, zadovoljan sam i što se potrošnje tiče, šta sam očekivao, to sam i kupio (imajući u vidu da je limuzina 1997. godište). E, sad... ko i svaki normalan Srbijanac, mozak mi radi u pravcu "Može li to i jevtinije?" Rešenje: ugraditi TNG uređaj.

Moje ranije iskustvo: Vozio sam Golfa GTI 2 1.8L iz 1986. godine (K glava, singl-point, itd.), taj mi je gutao benzina kao aždaja i mogu da kažem da sam se pošteno navozao tek kada sam ugradio TNG uređaj. Bilo kako bilo, uređaj je bio običan, turske proizvodnje - marke "Voltran", ne sekventni, nekog srednje/sumnivog kvaliteta, ali mi ga je ugrađivao jedan mlađi mehaničar koji se u to vreme učio zanatu, pa se zaista i potrudio. Krajnji rezultat je bio da sam imao dobra iskustva i uz redovno održavanje sam ga vozio dugo i bez ikakvih problema. Vozilo sam prodao zato što je bilo sa dvoja vrata a sada nas je petoro u porodici i sada vozim Neksiju sa 1.5L OHC injection motorom.

Definitivno - ugrađujem TNG uređaj. E, sad slede pitanja:

1. Kakva su Vaša iskustva u vezi ugradnje plina na ovakav ili sličan Daewoo motor?
2. Da li bi mi za korišćenje TNG na ovom vozilu (70% gradska vožnja, 30% na otvorenom putu) bio dovoljan običan TNG uređaj, ili bi bio bolji sekventni, mislim što se tiče održavanja, štelovanja, "što manje kod majstora" itd.?
3. Što se tiče proizvođača TNG uređaja (odnos kvalitet-cena), po Vama, koji bi bio najbolji?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyPet Maj 02 2014, 16:12

Ti motori vrlo dobro podnose gas.Kod mene je DOHC i stvarno nema problema sa gasom.Jedini slucaj kad je doslo do detonacije je bio kad je probila svecica (u pitanju je obican sistem).Potrosnja:cisto gradska oko 13l,kombinovana 10l i otvoreni put (80-90km/h) 8-8,5l.Kod tebe bi trebalo potrosnja da bude nesto manja posto je 8v motor.
E da,kod mene je Lovato.
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyNed Maj 04 2014, 21:12

Hvala gtx.

Ovo mi je šesto vozilo, a iz iskustva znam da je svako drugačije i da se svako drugačije ponaša, u svakom pravcu. Upravo zato ne volim da se pravim mnogo pametan - svako iskustvo i savet zlata je vredan.

Hvala još jednom.
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyPon Maj 05 2014, 09:44

Moj cale je u Nexiu prvo ugradio sekvent plinski uredjaj, on je pravio probleme sa strujom i izvadjen je posle godinu dana. Posle toga je ugradjen obical mislim da je Landi renzo i on odlicno radi vec 6 godina. Stim da se potrosnja povecavala i smanjivala, sto mislimo da je od kvaliteta TNG-a. Kada je sipana puna boca u Grckoj trosio je manje 1-2l u odnosu na nas (u oba slucaja je bio auto put).
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 06 2014, 07:27

Hvala Mijate.

Vidim ja da je ova moja limuzina "malko veći gospodin", trebalo bi mu baš ispoštovati celokupnu elektriku da bi sekvent uređaj radio kako treba. Ipak je ovo circa 17 godina staro vozilo, i u ovom trenutku, čini mi se da bi mi bolji bio običan tng uređaj sa kontrolom rada preko lambda sonde. Neka me neko ispravi ako misli da grešim.

Kaži mi samo Mijate ako znaš, kako Vam je na ovom vakuumskom tng uređaju nameštena kontrola rada (lambda sonda, kompjuter i slično), mislim jel' bilo potrebe da se nakon ugradnje posebno šteluje kompjuter vozila ili samo kompjuter tng uređaja?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 06 2014, 08:39

Mislim da na taj motor kao ni na ovaj kod mene ne ide vakuumski isparivac nego tzv elektronac.
Sto se regulacije tice,po novom zakonu je obavezna lambda kontrola za takav uredjaj.Na motornom kompjuteru se ne dira nista,samo se dodaje emulator (benzinskih) dizni.
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 06 2014, 13:01

ok. Nije mi baš jasna razlika, kakav je to elektronac, ali Bože moj, proguglaćemo malo, sad znam u kom pravcu da pretražujem. U svakom slučaju ovo oko (ne)podešavanja kompjutera na vozilu mi je bitna stavka. Smatram da kad nešto radi kako treba - ne treba popravljati. Motor mi troši benzina po fabričkoj specifikaciji a petljanje po kompjuteru vozila... mislim da nije baš dobra ideja.

Btw, toroidna iliti "točak" boca - jel' još uvek postoji kao mogućnost ili mora "bojler" boca?
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 06 2014, 19:11

Mogu ti prenijeti moje iskustvo, doduse nedavno sam ugradio gas ( cca 6000 km).
Kod mene je toroidna boca ( doduse nexia nije limuzina nego hec verzija).
Rezervna guma - copavac zasarafljena na naslon zadnjeg sjedista - stala knap.
Sekvent sistem stag 200.
E bilo je problema sa radom hladnog motora.
Dugo se patio majstor dok nije skontao da na nexuiu moraju ici brze dizne.
Na pocetku bile crvene ( 3 oma cini mi se).
Promijenjene na brze bijele ( sive) i problemi sa gasenjem nestali.
Potrosnja, hmmm. Od 8 do 9 litara gasa po brdsko-planinskim putevima.
Doduse ja vozim mnogo brze od prosjeka i mnogo preticem - sto ce reci cesto gas patos i do 6000 RPM.
Neke normalnije voznje bi islo i ispod 7 ali ne zalim litar gasa, jer je kod mene litar oko 50 centi - ili za jednu kafu dobijem litar i po.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 06 2014, 19:13

Zaboravih, nema nikakve apsolutno nikakve razlike u snazi motora.
Cak ni uzbrdo pri 4000 RPM se ne osjeti prebacivanje plin/benzin.
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 06 2014, 20:19

Pa vidi Veselinoviću, po specifikacijama potrošnje goriva koje sam našao na internetu, (nije bitno što je tvoja Nexia hečbek varijanta), ovo vozilo - tog godišta, bi trebalo da troši oko 9,3 litara benzina u gradu i oko 5,3 litara na otvorenom, dakle kaži 7 do 8 litara benzina u proseku. Mislim da je izvor podataka relativno pouzdan.

Mislim, imajući u vidu kako opisuješ tvoju potrošnju plina, način kako voziš i da nemaš gubitaka u snazi, trebalo bi majstora koji ti je ugrađivao plin da odvedeš na pivo i ćevape Very Happy. Neksija je poznata po ubrzanju, vidi samo snimke na jutjubu kako Micubiši Lanser jede Neksijinu prašinu i slično. Priznajem da ti malo zavidim, ja ne smem tako da vozim (90% vremena vozim decu i suprugu, 10% kad idem posao ujutru, dakle svi okolo u autima neobrijani, nervozni i mamurni od sinoć), ali probao sam kad sam mogao u par prilika, terao u max iz nule, au bato, kako to ide! Osećao sam se k'o Mad Max! Ko šiša litar benzina/plina više!

Super podatak ovo za dizne. Hvala ti mnogo!
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 06 2014, 20:36

Ne znam kakva su ubrzanja kod Nexie sa 16v, ali ova sa 8v je prilicno troma, posebno u prvoj brzini. A cale je retko kad tera u vise obrtaje, do 3000 obrtaja i menja. Verovatno da ima velike razlike izmedju ta dva motora, razlika u kw je isto velika...
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptySre Maj 07 2014, 12:36

Moram da se izvinim za moje pisanije prethodno oko ubrzanja i tako. Otišao sam malo offtopic, ja sam kriv, 'ajd ako možemo da se zadržimo na ugradnji plina i oko toga.

Na kraju krajeva, svakakvih vozila ima, svako od nas ima svoj stil vožnje, a ovo što pišemo ipak su subjektivna mišljenja, stvar ukusa i kad to krene, prelazi u kružnu raspravu i mrtvu petlju.

Moderatorima izvinjenje što im kradem nadležnosti.Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 13 2014, 17:16

Danas je zamenjen plastican ventil tj. deo koji je spajao dva creva i kojim se podesava koliko ce gasa ici u motor. Zamenjen je metalnim delom. Vidi se velika razlika u ponasanju auta. Trosio je prilicno, oko 13l. Sada mnogo bolje vuce a i nestale su sitne detonacije koje su se primecivale kada se ceka na semaforu. Novi metalan ventil je 500din.
Nazad na vrh Ići dole
AStamenković
Početnik
Početnik
AStamenković


Broj poruka : 14
Datum upisa : 25.04.2014

Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  EmptyUto Maj 20 2014, 19:47

hm... interesantno... ok, metalni ventil... stavljeno na listu  study. hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja    Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nexia ugradnja plina Vaša mišljenja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ugradnja plina u kalosa
» Ugradnja plina u Daewoo Matiz ?
» Ugradnja CD Playera
» Ugradnja plinskog uredjaja
» Ugradnja zadnjeg spojlera na kalosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: