Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 kazaljka za temperaturu

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
IcceGuuyZe
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.09.2012

kazaljka za temperaturu Empty
PočaljiNaslov: kazaljka za temperaturu   kazaljka za temperaturu EmptyNed Sep 23 2012, 08:10

Pozdrav svima ...,

ovako, imam problem, sa kazaljkom za temperaturu, odnosno ... Kada auto upalim i kada je u leru kazaljka od temperature se podize i preko maximuma, a kada sam u pokretu ona pada ka dnu, pa me zanima da li iko zna u cemu je problem i da li je moguce da je do nekog releja ili neceg drugog, UNAPRIJED HVALA SVIMA !!!
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

kazaljka za temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: kazaljka za temperaturu   kazaljka za temperaturu EmptyPon Sep 24 2012, 00:00

Kod termostata sa leve strane bi trebalo da stoji davac temperature,bar je tako kod mene na daewoesperu.Ako nesto nije u redu s njim,a najcesce se slomi glava ili izgori mali dihtung koji razdvaja dva metala,dakle ako se na bilo koji nacin spoje ti metali unutra,kazaljka ti je prakticno u kratkom spoju.Meni se tako nesto desilo i cim dam kontakt ode u max.Promjeno sam taj mali dio i sad radi normalno.

Dio kosta oko 2-3 eura,trazi za opel ili daewo ako nije skupo.Obicno u prodavnici cim kazes za daewoo,oderu te.Nemoj da se zavaras da kupis od VW auta,isto izgledaju ali vrlo je vjerovatno da ce ti davati pogresnu temperaturu.Meni se to desilo,kad je auto na radnoj,pokazivalo mi je aman pred crvenu,pa sam mislio da je motor vrisnuo,ili slicno...stavio manji termodavac,pa mi je ventilator radio ko lud.


Nadam se da je to u pitanju,mislim govorim iz iskustva,ne znam da li moze jos nesto da utice na kazaljku!
Nazad na vrh Ići dole
 
kazaljka za temperaturu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» motor dize temperaturu
» Espero hladan u voznji,ne drzi temperaturu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: