Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 motor dize temperaturu

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptyPet Avg 30 2013, 18:07

pozdrav svima i pomozite ako mozete.Danas u voznji mi digao temperaturu skoro u crveno ali sam na vreme stao,polako sam odvrtao cep posude rashladne tecnosti i izlazila je para i nakon toga i sama tecnost.primetio sam da ventilator ne vrti,ali kad ga direktno povezem na akumulator on radi*VRTI...STA BI MOGAO BITI PROBLEM A INACE OBA CREVA OD HLADNJAKA SU VRELA.POZDRAV SVIMA!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptyPet Avg 30 2013, 18:10

ZABORAVIO sam radi se o nubiri 98 god.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptyPet Avg 30 2013, 20:43

Moze biti termodavac koji ti pali ventilatore da je crkao pa se zato i ne pali.Cim se pali na direktno najverovatnije da je do njega,nije velika investicija i moras podhitno resiti
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptySub Avg 31 2013, 08:40

hvala megasp ti si car,odmah pomazes,inace ja sam pre 4 meseca zamenio tj majstor onaj deo sto ide mislim u blok motora sto ide sa zadnje strane gledajuci motor spreda ,da li je to taj deo i jel moguce da je opet neispravan ili mi je uvalio neko sranje!!!!
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptySub Avg 31 2013, 08:59

inace juce sam dosao do kuce tako sto sam ukljucio grejanje na max.da bi mi hladio motor,stigao bezbedno ali se skuvao!!!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptySub Avg 31 2013, 09:02

To je senzor temparature valjda.A jbg i ja sam uzeo nov ulozak pumpe pa mi je crkla posle  10 meseci iako sam slabije vozio na benzin uglavnom na plin ali svako paljenje na benzin+ uvek sam imao trecinu goriva.Sa delovima je muka previse kopija i sranja pa kad moras da uzmes deo koji je 15 godina star pa je i to bolje od novog onda do klinca da kezem nesto drugo.To bi trebao svaki elektricar da ti sredi a nije i neki izdatak veliki,ali moras resiti gde da se pregreva jos su vrcine
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptySub Avg 31 2013, 21:01

ne znam stvarno sta je,jutros upalim i vozim da nabije temperaturu/radnu i gle cuda upali ventilator,da covek poludi kao neki gremlini medjutim upali mi se check lampica ali samo dok vozim na benzinu.uzmem skinem -klemu sa aku.da ga resetujem,posle pola sata upalim auto sve normalno,lampica check se ugasila a ventilator se upalio kad je motor dostigao temperaturu.i sta sad nisam pametan.....
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptyNed Sep 01 2013, 20:21

Bem li ga zabagovao ti komp mozda.Mozda ce ti sada troskariti malo vise benzina ima onaj idle learning procedure  dok se navikne i napravi mapu.Kontrolisi cesce vidi da li ce opet da se desava,moze i kontakt bilo sta  samo redovna kontrola da budes miran kasnije
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptyNed Sep 01 2013, 20:38

Jesi li nekad ispirao sistem rashladne tecnosti?Kakva ti je ona tecnost u tzv chantri?Tebi odradjuju ventilatori ali mozda imas neko usko grlo u sistemu pa tecnost nemoze brzo da napravi krug i nestigne da se ohladi u hladnjaku ili recimo termostat ne otvori skroz nego pusta po malo.Ja sam jedno vreme bio u tripu da mi nerade ventilatori,mada mi nikad nije dizao temperaturu.Ali nikad nisam cuo da ventilatori rade posto ugasim auto,kao recimo sto je  u vecini auta.Medjutim oni se ipak upale skoro necujno,kad auto u mestu radi podignem haubu i cekam.Cim dodje na odredjenu temperaturu oni se ukljuce i ohlade.
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu EmptyPon Sep 02 2013, 17:40

ne znam sta je bilo,evo danas ceo dan vozim i sve je ok.praticu ovih dana pa javjam.pozdrav svima,valjda cu i ja vama nekad biti od koristi ali daj boze da za to ne bude imalo potrebe!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





motor dize temperaturu Empty
PočaljiNaslov: Re: motor dize temperaturu   motor dize temperaturu Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
motor dize temperaturu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: